Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ендуро за дългуч

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ендуро за дългуч

    Здравейте,

    имам молба за помощ за избор на старо еднуро с цел лек/среден офроуд и гора.

    Почти начинаещ съм / имал съм скутери, чопърче; a от подобие на ендуро - Априлиа 125rx/
    Тествах на няколко излета WR400 и WR450 - като кубатура и мощност ми допадат и изглеждат предостатъчни - не смятам че съм ползвал и 30% от капацитета им...

    Сега по важната част - 110кг/196 см съм. WR ми е супер като двигател но нещо габарита ми малее - подобно на Ну Погади на детско колело. За сравнение - Априлията беше абсолютна тоалетна, но пък шасито ми беше достатъчно удобно и високо.
    KTM EXC ми изглежда малко по висок но не съм пробвал, отделно гледам че има и голям избор на пазара, но пък около мен няма такъв да пробвам и всички ги плюят, но нека коментираме основно шаситата.
    Качвах се и на Husqvarna 250 2t, като шаси и височина ми е удобно, но този двигател със сигурност не е за мен (спрях след първите 100 метра от страх ). Какви други подходящи да оглеждам?

    В обобщение, тряба да избираме мотертка съобразно ръст и тегло , с двигател 4Т 400-530 кубика, желателно корава и със стартер, бюджет 5-6000 лв.Надявам се и на мнения от колеги с подобни габарити и повече опит.

    Благодаря предварително

  • #2
    От: Ендуро за дългуч

    Ако прежалиш стартера, пробвай ХР 400 на Хонда. За този бюджет ще е слънце, намират се читави и за 1/2 от тез пари.
    Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

    Коментар


    • #3
      От: Ендуро за дългуч

      То ендуро за дългучи няма ,всички са горе-долу с еднакви габарити .Но има и друго ,че повечето мотори са настроени фабрично за 80-85 кг човек ,а ти като го яхнеш с твоите 110 кг и мотора кляка с още няколко сантиметра .Така ,че каквото и да вземеш е хубаво да му смениш пружините на предницата и задния амортисьор с по-твърди съответстващи на твоите килограми и няма да си като Ну пагади .

      Коментар


      • #4
        От: Ендуро за дългуч

        Проблема е , че нямаш опит , XR400 е подходящ за хора без опит , но е много неподходящ за габаритите ти. XR650R е подходящия мотор за твоите габарити , но не е за начинаещи. Има един колега който е по-голям от тебе , но и опита му е доста по-голям , той избра КТМ690 , може и да се включи със съвет. Аз имам най-подходящия мотор за голям моторист , най-корав , с най-евтина поддръжка , но си трябва много опит за него.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #5
          От: Ендуро за дългуч

          Аз съм също 1.96м но +20кг и на нищо не се побирах, KTM 690 Enduro R ми пасна като шамар на буза.
          Проблема ми беше най вече "плитчината", демек разтоянието от степенките до края на седалката понеже колената ми стърчаха по 10см над ръба на седалката и неможех да стисна мотора само с прасци.
          Ако беше по близо да минеш да му врътнеш едно кръгче.

          Коментар


          • #6
            От: Ендуро за дългуч

            Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
            Аз съм също 1.96м но +20кг и на нищо не се побирах, KTM 690 Enduro R ми пасна като шамар на буза.
            Проблема ми беше най вече "плитчината", демек разтоянието от степенките до края на седалката понеже колената ми стърчаха по 10см над ръба на седалката и неможех да стисна мотора само с прасци.
            Ако беше по близо да минеш да му врътнеш едно кръгче.
            Големия моторист се включи
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #7
              От: Ендуро за дългуч

              Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
              .. но и опита му е доста по-голям..
              Печатна грешка? Май си имал предвид "апетита" ?

              Коментар


              • #8
                От: Ендуро за дългуч

                Хубу де, моторите да речем че ще ги оправите некак си, ама на мене ми е супер любопитно къде си намирате екипи? Аз съм доста по дребен и единственния брич с моя размер 44 досега дето съм видял беше в ибей една единственна обява, втора ръка, ма па той не ми хареса! С джърситата нямам проблем с мотопанталони също, само пустите бричове ми бягат!
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #9
                  От: Ендуро за дългуч

                  Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                  Хубу де, моторите да речем че ще ги оправите некак си,
                  С 8см повдигачи съм на кормилото, подиграват ми се че кагам Харлей.
                  Панталоните са ми по удобни от бричовете и съм 42ри номер. Поръчвам си от Англия и Германия понеже от щатите има мито и много се мотае доставката.
                  Даже мисля да ми ушият един за проба с българска здрава кордура и шевове като за карго парашут, мани че пак ще излезе 3 пъти по евтин от купешкия.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ендуро за дългуч

                    Ти си прави кефа па нека се подиграват! Имаше и при нас едно момче с вашите размери, та с кросовите мотори и той някак си се нагаждаше, ама си падаше и по пистови, а там нещата никак не подлежат на корекция.
                    Ще ти пиша лично, надявам се нямаш против!
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ендуро за дългуч

                      Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
                      С 8см повдигачи съм на кормилото, подиграват ми се че кагам Харлей.
                      Панталоните са ми по удобни от бричовете и съм 42ри номер. Поръчвам си от Англия и Германия понеже от щатите има мито и много се мотае доставката.
                      Даже мисля да ми ушият един за проба с българска здрава кордура и шевове като за карго парашут, мани че пак ще излезе 3 пъти по евтин от купешкия.
                      Някой от моите познати спомена, че са му шили панталон по кройка на стар ендуро такъв и му струвало 65 лв с труда плата и циповете.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ендуро за дългуч

                        Точно и аз си пазя най удобния ми садран пантлон за патрон, но все не стигам да ходя да купя плат и да го закарам на шивачката.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ендуро за дългуч

                          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                          Хубу де, моторите да речем че ще ги оправите некак си, ама на мене ми е супер любопитно къде си намирате екипи?
                          Ето един от моторите ми 200 кубика вее ме като вятър нито кляка нито ляга дори не умалява,аз съм 185см висок,105 кг.

                          А това ми е екипировката,за пораснали мотористи друга няма.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ендуро за дългуч

                            Ице, та ти си слаботелесен в сравнение с тия пичове та даже и в сравнение с моите 115 килца!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ендуро за дългуч

                              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                              Ице, та ти си слаботелесен в сравнение с тия пичове та даже и в сравнение с моите 115 килца!
                              Да сравнение с вас съм по хилав,хапвали сте повечко.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X