Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ендуро за дългуч

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Ендуро за дългуч

    Първоначално публикуван от El Преглед на мнение
    Aз го писах горе - с колената между ушите, ако пренебрегнем умората, нито скорости могат да се сменят /шпиц в ботуш не става/, нито може да се спира със задната спирачка /същата причина/, нито може да се хващаш с колената за резервоара, нито може да се изместиш нормално напред на мотора, прав като караш е на буквата Г изгърбен и прочие.

    Само се опитвам да си обясня, защо като си висок (и тежък) е трудно да балансираш с тялото лек мотор, опита ми не го потвърждава, но и не съм пробвал екстремни пътеки с лек двутакт.
    Husaberg до 2008 имат малко голяма рамка от останалите, но пак не е това което трябва за ръстове 1.90+.
    Не мога да ти обясня защо, но се чустам по не-стабилен колкото е по лек мотора.
    Ако си от София мини пробвай моя. Качвай се на каквото ти попадне за да имаш база за сръвнение от това какво ще търсиш от машината.
    Без проби само с писане в форума няма да имаш резултат.

    Коментар


    • #32
      Re: От: Ендуро за дългуч

      Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
      Когато караш изправен не трябва да стоиш на буквата Г. По скоро тялото трябва да е на буквата Z...
      +1

      а за клякането...то това става с каране
      на мен в началото ми се схващаха краката от тежеста на ботушите и точно от смяната седалка -прав, ама и стойката прав ми беше Г и само се гърбех

      Коментар


      • #33
        От: Ендуро за дългуч

        А най лошо е като се прибереш от каране, жена ти да е буквата Ф..

        Коментар


        • #34
          От: Ендуро за дългуч

          Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
          Не мога да ти обясня защо, но се чустам по не-стабилен колкото е по лек мотора.
          Това не трябва да е така, колкото е по лек мотора толкова по лесно го "клатиш" между краката и го караш да прави каквото искаш. Също така е много по "поврътлив" и с лекота го контролираш.
          EXC TPI 2019

          Коментар


          • #35
            От: Ендуро за дългуч

            Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
            ..по лесно го "клатиш" между краката и го караш да прави каквото искаш..
            Поради същата причина не се качвам и на скеле, талпите подскачат като мотика ако стъпя по в края.

            Като чукнеш и ти 135кг на 1.96м ще усетиш как става ти прекалено нервен матора между краката особено ако нямаш грацията на руска балерина да го галяиш по степенките.

            Коментар


            • #36
              От: Ендуро за дългуч

              Точно затова не е виновен мотора а моториста. Чувството за стабилност го има само когато се движиш напред по сравнително равен терен. Ако е малко по хард и чувството отива под дяволите. Карал съм и 100кг мотор и 130+ и знам за какво говорите. Чувство за стабилност има докато не се залитне нанякъде. Иначе аз съм 183см и съм бил 110кг в момента съм 98кг.
              Теодор не съм го мерил с ролетка, но като го гледам е близо до двата метра. Мотора също не съм му заглеждал (чувал съм че е стоков) , но едва ли е свалял степенките... пък момчето си кара
              EXC TPI 2019

              Коментар


              • #37
                От: Ендуро за дългуч

                Лимузините са леки за каране по прав път или дълги завои /като се наклатят/, но не стават за никакви завои. Обратното - една лека кола на високи скорости е хахава, но при комбинация завои няма никаква алтернатива. Казвам го щото съм рали състезател повече от моторджия.
                Същата физика важи за 300 килограмовите пистарки и леките такива, но не може да се приложи по никакъв начин при екстремното ендуро. За кроса не мога да коментирам, не ми е интересен.

                Коментар


                • #38
                  От: Ендуро за дългуч

                  Бих казал Дилин дилин дишка мома свири на... кларинет.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Ендуро за дългуч

                    Първоначално публикуван от El Преглед на мнение
                    Aз го писах горе - с колената между ушите, ако пренебрегнем умората, нито скорости могат да се сменят /шпиц в ботуш не става/, нито може да се спира със задната спирачка /същата причина/, нито може да се хващаш с колената за резервоара, нито може да се изместиш нормално напред на мотора, прав като караш е на буквата Г изгърбен и прочие.

                    Само се опитвам да си обясня, защо като си висок (и тежък) е трудно да балансираш с тялото лек мотор, опита ми не го потвърждава, но и не съм пробвал екстремни пътеки с лек двутакт.
                    Абе какви са тези глупости които плещиш,ела да покараме заедно и ще разбереш всичко как става,а Ерик Брандауер как ли се справя като е 130 кг.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Ендуро за дългуч

                      Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                      Абе какви са тези глупости които плещиш,ела да покараме заедно и ще разбереш всичко как става,а Ерик Брандауер как ли се справя като е 130 кг.
                      Ако се справяше като него , надали щеше да иска съвет.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X