Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ендуро за дългуч

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ендуро за дългуч

    Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
    Да сравнение с вас съм по хилав,хапвали сте повечко.
    "Храни душа, да те слуша!" - българска народна мъдрост!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #17
      От: Ендуро за дългуч

      Първоначално публикуван от Jam Преглед на мнение
      Даже мисля да ми ушият един за проба с българска здрава кордура и шевове като за карго парашут, мани че пак ще излезе 3 пъти по евтин от купешкия.
      Ако не е тайна може ли да се дадат координати на човека или фирмата, дето може да шият такива специални неща.
      BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
      LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
      Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

      Коментар


      • #18
        От: Ендуро за дългуч

        Първоначално публикуван от Сергей Янков Преглед на мнение
        Ако не е тайна може ли да се дадат координати на човека или фирмата, дето може да шият такива специални неща.
        Имам 2-ма шивачи предвид, още не съм пробвал да ми шият панталон за каране, но ако им дам стар панталон за патрон и плат бил нулев проблема.
        Лично не се интересувам от "дизайна" който ще се получи при положение ,че българската кордура която се продава по 16-17лв м2 е чисто черна.

        Коментар


        • #19
          От: Ендуро за дългуч

          ОК. Благодаря! Имам интерес и като му дойде времето ще питам конкретно на лични.
          BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
          LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
          Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

          Коментар


          • #20
            От: Ендуро за дългуч

            Здравейте,

            За да не отварям нова тема ще пиша в тази и се надявам колегата да не се сърди.
            Общо взето питането ми е почти същото. Реших да хващам гората от другият сезон и сега се чудя какъв мотор да си търся, каква екипировка и т.н. Общо взето съм много бос в тая област и имам доста въпроси. Ако има някой опитен колега, който обича да пие бира и има желание да образова неуките, може да се видим някоя вечер, за да го поразпитам и да го черпя бири

            П.П. Аз съм с подобни габарити, като колегата отворил темата - 187см, ~105кг

            Коментар


            • #21
              От: Ендуро за дългуч

              197см/103кг съм:
              Влизам тая вечер да пускам тема, какъв мотор и гледам темата вече я има, най-горе и има отговори.
              Моето каране е изключително гора, катерене и ми трябва лек мотор, може и двутакт. Четох по чуждите сайтове, а и по спецификации WR450 го дават с една от най-високите седалки. Степенките му са високо също, което допринася за НуПагади ефекта, но те се свалят лесно /365см по спомен, на 300, че и по-долу може/. Седалката се вдига и основния проблем - т.е. сгъването на краката /отмаляване, невъзможност за включване на предавки, ползване на задна спирачка, местене по седалката/ отпада. Със свалянето на степенките и със по-сериозно вдигане на кормилото + естествено друго такова, трябва да се получи и някаква смислена пропорция за каране прав. Вдигане на резервоара е опция евентуална.
              Това по-горе теория, разсъждения на база досегашен опит с модифициране /и мъка при каране/.

              Въпросът след всичко това е - правилно ли съм се ориентирал към WR450 като база? Има ли други високи ендуро мотори (YZ ги водят високи, но крос не ми се кара).

              Другите промени са хардкор и лично на мен не ми се правят, тук има едно филмче, което описва 2tall кита /около 1000 долара ще дойде в БГ/.
              https://2tallracing.com/contact-2tal...ctional-video/

              P.S. С дрехите не съм имал проблеми - марковите бричове/якета винаги пасват по стандартен размер - от Англия се намират евтини.

              Коментар


              • #22
                От: Ендуро за дългуч

                2-тактов мотор не е за теб , прекалено лек е . Позицията на степенките може да се промени , но на 300мм. вече е опасно. Най-добре би се получило с максимално повдигане на окачването , корекция височината на кормилото , и по-висока седалка.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #23
                  От: Ендуро за дългуч

                  В кой смисъл по-лекия мотор е нежелан? Карам изключително по пресечени местности, гора, пътеки и често го обръщам или вдигам. Скорост повече от 70кмх не ми трябва.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ендуро за дългуч

                    С екипа ще си по-тежък от самия мотор , центъра не тежестта ще е прекалено висок и ще се чувстваш много нестабилен. За вдигането и обръщането не мисля , че ще ти липсва сила при по-тежък мотор.
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Ендуро за дългуч

                      Добре де, колко па да са неудобни тия мотори за високи хора?
                      Не съм 2 метра, само 180 съм, но нито повдигачи на кормилото ми трябват, нито пък ни е ниска седлаката или са ми високи степенките. Брат ми е 190 и пак само с 15мм повдигачи няма никакви оплаквания.
                      Виждал съм мотори с 30-40-50мм повдигачи и това е направо чопър и поне според мен пречи и само ти отмаляват ръцете.
                      На мен чат пат не ми достига височина да се подпирам на по-пресечени места, та камо ли да ми е ниска седалката, но пък ако толко ви е ниска се слада още дунапраен и готово.
                      Степенките - повечето време или си прав или седнал и се прибутваш с краката, та не мисля че ще ти омалеят краката от стоене сгънати. Аз само като се прибирам яваш яваш съм седнал с крака на степенките.

                      Ти какъв мотор си карал до сега и какви са ти били болежките от ръста?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ендуро за дългуч

                        Проблема е упражнението от седнало в изправено положение , направи сто клякания до долу и сто клякания до височината на табуретка , и ще разбереш за какво говоря.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ендуро за дългуч

                          От голямо значение е какво ти е шасито, аз съм с дълги крака и къси ръце и повдигачи 70мм.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ендуро за дългуч

                            Aз го писах горе - с колената между ушите, ако пренебрегнем умората, нито скорости могат да се сменят /шпиц в ботуш не става/, нито може да се спира със задната спирачка /същата причина/, нито може да се хващаш с колената за резервоара, нито може да се изместиш нормално напред на мотора, прав като караш е на буквата Г изгърбен и прочие.

                            Само се опитвам да си обясня, защо като си висок (и тежък) е трудно да балансираш с тялото лек мотор, опита ми не го потвърждава, но и не съм пробвал екстремни пътеки с лек двутакт.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ендуро за дългуч

                              Когато караш изправен не трябва да стоиш на буквата Г. По скоро тялото трябва да е на буквата Z...
                              2Т не са чак пък толкова по леки от 4Т по скоро центъра на тежестта е по ниско и затова имат + в кг.
                              А 4Т туч с твоите кг. ще е още по зле в балансирането спрямо 2Т.
                              EXC TPI 2019

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ендуро за дългуч

                                Няма как да получиш нисък център на тежестта като върху лек мотор разположиш висока и голяма тежест. То и при траяла състезателите са дребни и леки. При 4-такта 450 , най-тежката част е двигателя , той е пред степенките и под седалката , затова и общият център на тежестта е по-ниско и по-напред. Казвам го това защото съм пробвал значително по-леки мотори в сравнение със СТ 750 , и се чувствам по-нестабилен върху КДХ или РМЗ , макар , че съм по-нисък и по-лек. Това при каране в гората по изкачвания , не при носене на мотора.
                                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X