Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със семеринг WJ 4.7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем със семеринг WJ 4.7

    Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
    Тц,кардан на 60-80 е в пика си. Гума/полуос е в пика си на 110-120. 120-130 нямам идея...
    Освен верно да е кривнал моста...
    Над 130 крива джанта.

    Коментар


    • #17
      От: Проблем със семеринг WJ 4.7

      Възможно ли е семеринга да пропуска точно заради моста.Като вадихме първата беше разбита, гумичката по средата беше скъсана.Следващата смяна най-вероятно ще е събота , а до тогава ще лежи на една страна за да не тече много.

      Коментар


      • #18
        От: Проблем със семеринг WJ 4.7

        Щом полуоската трудно е излязла и влезнала със сигорност е крив моста,за жалост.

        Коментар


        • #19
          От: Проблем със семеринг WJ 4.7

          Излезе лесно с чукче ,имаше обратен чук но нямаше нужда и за двете.Ако наистина съм кривнал полуоската или целия мост трябва да се смени.Може ли от това да е проблема с вибрациите

          Коментар


          • #20
            От: Проблем със семеринг WJ 4.7

            Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
            Няма да е лошо да се види и самата полуоска дали не е крива и това да е причината за вибрациите, .
            Обикновено пишеш точно и вярно, но сега не разбирам какво имаш предвид? Все някога трябва да сменям семеринг и аз и събирам информация

            Значи криви полуоски и клатене ги свързвам със заден мост, на предния мост полуоските не държат гумите. Има си лагер главини който вършат тая работа. А полуоската освен от върт.момент не виждам какво да я изкриви. Докато на задния мост вече края на полуоската е главината директно и там вече при удар в колелото може да се изкриви полуоската. А това което не разбирам е какво имаш предвид с "теча от семеринга и лагера" да разбирам ли че в предния мост до семеринга има опорен лагер на полуоската?

            Коментар


            • #21
              От: Проблем със семеринг WJ 4.7

              А бе вчера минах до един човек дето има 15-20бр WJ и не само на части. Та извади ми полуоска и останах отново озадачен!

              Реално семерингите на предния мост седят в средата на ръкавите на моста така ли е? Реално е възможно да протекат бързо ако има луфт в диференциала? И последно не разбирам как може да се изкриви предна полуоска?

              При мен пр.мост е без блокаж. Проблема е само в това че луфта в шлицовите съединения е мноооого! Значи има много в каре-полуоска, и много в полуоска-диференциал(шлица на планетното колело). Мисля какво трябва да имам за да го ремонтирам? При стъпили на земята предни колела и свален кардан, като хвана фланеца за кардана с ръка и леко усилие правя малко над 90 градуса свободен ход с леко хрупане?!?!?! С инструмент може и още да навия. Та как да процедирам, според вас? Моста е тих, не шуми до 120км/ч след това идея. Километри показанието е 325 000км.

              Коментар


              • #22
                От: Проблем със семеринг WJ 4.7

                Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                Реално семерингите на предния мост седят в средата на ръкавите на моста така ли е?

                ... усилие правя малко над 90 градуса свободен ход с леко хрупане
                по т.1 Реално са в края на ръкавите в кожуха на дифа,
                ....за теча: лош монтаж (првил съм го), заводски брак семеринг(случвало ми се е ) крив мост (виждал съм)
                по т.2 провери за проблем по сателитите и оста им.
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем със семеринг WJ 4.7

                  При мен проблема излезе крив мост ,както някои от вас предположиха.Чухме се с дядо Владо за окопания Хо-Хо и ми даде инфо. за два варианта, аз избрах смяната с нов (втора употреба) за сега мисля да сменям възможно всичките елементи отпред , та ако не се оправи ще лети към Костинброда .
                  Колата много рядко влиза в гората и се пази но явно 4.7 му тежи.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем със семеринг WJ 4.7

                    Първоначално публикуван от bayco92 Преглед на мнение
                    ...
                    Колата много рядко влиза в гората и се пази но явно 4.7 му тежи.
                    Тази кола във фабричния си вид не е предназначена за скокове ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем със семеринг WJ 4.7

                      Мисля ,че трябваше да издържи на толкова малък скок или така ми се искаше .За напред ако ще влиза в гората задължително усилване , няма да повтарям тая гимнастика.От моя горчив опит ,който не е решен все още, съветвам ви да си пазите предните мостове ,особено тези с по нископрофилни гуми.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем със семеринг WJ 4.7

                        Първоначално публикуван от bayco92 Преглед на мнение
                        ...Появи се теч от предна дясна полуоска след скок със джипа на около 1,5м...
                        И на това му викаш малък скок
                        Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем със семеринг WJ 4.7

                          Това няма да е рекорда със сигурност .Лошото е ,че никой не е снимал за профилна снимка :/

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем със семеринг WJ 4.7

                            Аз имам същият проблем, като колегата при идентична ситуация. И аз летях, изправяйки 90 градуса завой с близо 90 +-10 км/ч влязох в черен път поради хубави пътища с маркировка и сигнализация (т.е. липсващи такива). Моста е крив. Днес се видя, като опънаха в сервиза едно канапче от край до край се вижда, че дългия ръкав на моста отива нагоре и съответно предните гуми стоят разтворени. Ясно е, че това не подлежи на регулировка и трябва да се смени моста. И на мен ми текна маслото на диференциала. Въпросите ми са:
                            Понеже съм от Бургас и на първо четене намерих само едно 2.7 пръснато за части в региона, пък аз съм с 3.1 Quadra drive. 2.7 ще стане ли за донор или са различни мостовете? Щото ще е по - удобно откъм логистика, че из страната има ама трябва да се ползват куриери пък тоя мост не тежи две кила. Отделно винаги мога да случа и на мост по - крив от моя.
                            Приблизително, колко ще струва един мост втора ръка. Знам, че е въпрос на пазарлък, но все пак искам да получа приблизителна представа, колко ще ме боли главата и колко мокри кърпи да си приготвя? Образно казано...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем със семеринг WJ 4.7

                              Преди време ме беше ухапало кучето за една самоделка с мостове от гранд и тогава намерих в Стара Загора някаква морга - от там ми обявиха цена 1000лв на мост оборудван и човека през смях каза че по добре да ходя да взема един цял блъснат гранд и да си го карам в къщи На Царева ливада също има морга за джипове и там също има грандове.Дали ще станат - сигурно да,но нека някой по запознат да каже.Аз мисля че са взаимозаменяеми от WJ на WJ.
                              BMW X6

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем със семеринг WJ 4.7

                                Първоначално публикуван от Байчев79 Преглед на мнение
                                ...
                                Кожуха на моста е един за всички, цена на цял мост около 500
                                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X