Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кога да използвам и до какъв наклон 4HLCC

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кога да използвам и до какъв наклон 4HLCC

    Е аз не ти пиша да си казал, дифа ясно е за нагоре
    Явно е ок това паджеро да катери и слиза на 1ва... извинявам се...

    Коментар


    • #17
      От: Кога да използвам и до какъв наклон 4HLCC

      Вени това е Пажеро 4 3.8 то е с голям въртящ момент и много коне ,този наклон не е проблем за катерене ,но спускането си е по страшно .

      Коментар


      • #18
        От: Кога да използвам и до какъв наклон 4HLCC

        На ме пък ми е интересно да видя как Паджеро-то се движи с 40км./ч. със заключен диф. Еле, ако е на 1-ва.
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #19
          От: Кога да използвам и до какъв наклон 4HLCC

          Първоначално публикуван от pepijoro Преглед на мнение
          ...моля да ми кажете дали съм сбъркал?
          Не си сбъркал.
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #20
            От: Кога да използвам и до какъв наклон 4HLCC

            Имал съм предвид големи наклони, тогава 1бавна иначе съм писал че може да си го кара спокоино на 4/4.А блокажа на дифернцияла се включва единственно и само на бавни и се отключва сам когато превишиш скороста, така че с 40км никога не може да го караш.

            Коментар


            • #21
              От: Кога да използвам и до какъв наклон 4HLCC

              Наскоро карахме с момчетата по една поляна над Банкя със страничен наклон 15 градуса (показание по инклинометър). Въпреки, че беше сухо на барут, беше неприятно усещането.
              П.С.: 15 градуса на колко процента се равняват? Предполагам около 30%? Не ми се смейте, няма ме в геометрията.
              Николай Савов
              Опел Фронтера А КБ, 2.0
              +359885 07 00 92

              Коментар


              • #22
                От: Кога да използвам и до какъв наклон 4HLCC

                Първоначално публикуван от valerisuper Преглед на мнение
                Имал съм предвид големи наклони, тогава 1бавна иначе съм писал че може да си го кара спокоино на 4/4.А блокажа на дифернцияла се включва единственно и само на бавни и се отключва сам когато превишиш скороста, така че с 40км никога не може да го караш.
                За блокажа на задния мост ДА, ма за междинния не зная.
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #23
                  От: Кога да използвам и до какъв наклон 4HLCC

                  Междиния се кара само на сняг или когато няма сцепление. НЕ СЕ ПРЕПЪРЪЧВА ТВЪРДА НАСТИЛКА И АСВАЛТ.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кога да използвам и до какъв наклон 4HLCC

                    Лично според мен, междинния диференциал да е заключен на бавните, не е особено практично. Един пример ще дам с моето Паджеро 2-ка 2.5 ТД. При качване на естакада за почистване на джипа (отдолу) решавам да тръгна на 2H. Да, но започва да мирише на съединител. После включвам бавните и достигнам желаното място. Та мисълта ми е, ако го бяха направили междинния диференциал да се заключва при желание на шофьора, без да е на бавни, щеше да е много по-практично. Както някои Субарута.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Кога да използвам и до какъв наклон 4HLCC

                      Практично, практично, колко да е практично? На Нива е така. Там единственият легитимен повод да включиш бавни без блокаж е когато теглиш на асфалт нещо много тежко (примерно пълноразмерен джип). Ако го направиш на естакада ще пребуксуваш с предните колела и пак няма да се качиш докато не включиш и блокировката. Пак блокировката пази и от инерционни удари в трансмисията.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Кога да използвам и до какъв наклон 4HLCC

                        На кой Субарута междинния диф се "заключва" по желание?
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • #27
                          От: Кога да използвам и до какъв наклон 4HLCC

                          Не се изразих правилно, за което се извинявам! Дадох примера със Субару, понеже имат модели, при които се включват само бавни скорости, без да се заключва междинен диференциал.

                          Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

                          Коментар


                          • #28
                            От: Кога да използвам и до какъв наклон 4HLCC

                            Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
                            Лично според мен, междинния диференциал да е заключен на бавните, не е особено практично.
                            Айде да се направя на Пенчо - вземи си Г
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #29
                              От: Кога да използвам и до какъв наклон 4HLCC

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Практично, практично, колко да е практично? На Нива е така. Там единственият легитимен повод да включиш бавни без блокаж е когато теглиш на асфалт нещо много тежко (примерно пълноразмерен джип). Ако го направиш на естакада ще пребуксуваш с предните колела и пак няма да се качиш докато не включиш и блокировката. Пак блокировката пази и от инерционни удари в трансмисията.
                              Дифендър и Диското пак са така. Заключваш когато решиш. Ама пък серията може само на заден мост на бавни.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Кога да използвам и до какъв наклон 4HLCC

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Айде да се направя на Пенчо - вземи си Г
                                Айде и аз като тебе -познай на кой друг по - висок автомобил може.

                                ПП Е , това е пишеш , сипваш ...и Таргов го нАписал вече.
                                Еми кво остава "наздраве" .
                                Последно редактирано от ivo-police; 01-11-16, 18:52. Причина: допълнение

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X