Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

    Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
    Най-добре става да го качиш в YouTube, а след това тук да пуснеш линка към самото клипче.
    Ето го c0dy^:
    https://youtu.be/rGoy64o1908
    Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

    Коментар


    • #77
      От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      При нормална, да, но ако не знаеш за какво са лостовете и ги ръчкаш да видиш кво ше стане, става точно това.
      Имам пример от миналата година.
      И да, нова е 500лв., но в един сервиз, дето не могат да оправят раздатка на Туарег, взеха 800 за ремонт на нивовата.

      А и май не си чел това




      Който си купува "хипер изгодно нивичка" в Канада, не го прави щото иска нивичка, а щото е хипер изгодно, и едва ли би я ремонтирал, щото ще му е хипер неизгодно,
      та от сега си мисля че всичко е гейм оувър.
      Можеш да си останеш с мислите си колега
      Благодарен съм на всички, които писаха и даваха идеи какъв може да е проблема, но както и във всички други форуми и тук се намира по некой хейтър, в което лошо няма де...само дето разваля основната линия на форума!
      Отново казвам - Благодаря на всички, за помощта през всичките години в Офроуд форума!
      Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

      Коментар


      • #78
        От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

        Първоначално публикуван от Map4 Преглед на мнение
        Можеш да си останеш с мислите си колега
        Благодарен съм на всички, които писаха и даваха идеи какъв може да е проблема, но както и във всички други форуми и тук се намира по некой хейтър, в което лошо няма де...само дето разваля основната линия на форума!
        Отново казвам - Благодаря на всички, за помощта през всичките години в Офроуд форума!
        Нещо май не си ме разбрал, или ти не си се разбрал.
        Сигурен съм, че ако ремонта е по-скъп от НИВАта няма да я правиш, което е съвсем нормално и разумно.

        Както и да е, успех с ремонта !
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #79
          От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Нещо май не си ме разбрал, или ти не си се разбрал.
          Сигурен съм, че ако ремонта е по-скъп от НИВАта няма да я правиш, което е съвсем нормално и разумно.
          Джоу, търсих си Нива от 2011-а Наясно съм от чисто икономическа гледна точка какво върви с ремонтите й, но мислиш ли, че ще спра, ако е възможно да се оправи?
          Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

          Коментар


          • #80
            От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

            Отивам да се трудя. По-късно пак!
            Приятен ден на всички!
            Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

            Коментар


            • #81
              От: Хелпппп!

              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
              Провери дали малкият лост е в крайно (предно-задно положение), по средата е в неутрално и колата не се движи...
              Така съм го написал, че сам не го разбрах , затова ти пращам картинка:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Лада-нива.jpg
Прегледи:1
Размер:20.9 КБ
ID:5732830

              Гледай червената стрелка! Така е на "бързи", в средата е неутрално, а напред са бавните.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #82
                От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

                До колкото виждам на клипа,включваш раздатката на НЕУТРАЛНА.Как да се движи колата?!
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • #83
                  От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

                  С Трапера сме писали едновременно.
                  За тоя лост те питах няколко пъти,ама ти нито веднъж не отговори.В това положение на този лост,колата трябва да се държи точно по този начин!!!
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

                    Да, повреда по съединителя. Вероятно познаха предположилите разпаднал се феродов диск.
                    Раздатката е здрава и очевидно всичко след нея.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #85
                      От: Хелпппп!

                      Ето какво написах по-рано

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      И, към колегата пуснал темата,
                      почети за какво е, кога се ползва, и кога не трябва да се пипа най-малкият лост, защото потрошиш ли раздатката ще ти е по-евтино да хвърлиш НИВАта,
                      това ако въобще се окаже, че сегашният ти проблем е по-евтин от колата.

                      Колегата не каза, включвал ли е блокажа на сухо ?
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #86
                        От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

                        Господи момчета, направо я разнищихте тая Нива на съставните и части.........
                        Добре ви каза момчето, включило и тя само се помръднала, после за малко си тръгала и пак не ще,и лампата на спирачната течност светнала..... От 96 та, се мъчим с една от по старите модели....за мен, това си е спукан маркучна спирачките,или на малкото цилиндърче преди тях, ако беше и съедидителя поне на втора щеше да върви без да се ползва педала,и да я прибере. От Сливен до Варна сме се прибирали така, а и момчето нищо не споменава къде зацепва педала горе или поне по средата, все трябва да е забелязал, колкото и да не е монтьор, а Нивата е и тежичка щеше да му поугасне доста пъти преди съединителят да изпуши напълно, на някой малък баир при потегляне,даже на полусъединител. И той щеше да е писал във форума досега.
                        Виж за неутралната не мога да кажа нищо, наща няма трети лост.
                        Е дано е само превключването на неутрална, Нивата често къса въжето На ръчната, но не блокира,или много рядко деференциала, а тя май имаше два кардана, а и от едната полуоска пак ще мърда я помислете то ако е нещо такова щеше да трака та дрънка( не че тя не си трака след една възраст).
                        Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

                          Спрете със предположенията. Съединителя е. Просто като включи неутрална от раздатката,нищожния въртящ момент успява да задвижи кардана,като включи към мостовете нивата само трепка.
                          Калин Владов,09РСПБЗН

                          Коментар


                          • #88
                            От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

                            Аз не разбрах дали на бързите пуска сединителя или само на неутралната.
                            Ако няма феродов диск,не трябва ли да се чува стържене от триенето на метал в метал?
                            Ако има някакви останки от феродо не трябваше ли да запушат от толкова форсиране?
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

                              Те и други 4х4 имат тоя ефект с раздатката,уж влезнал лоста ,ама не баш как требва ,та с повторно наместване земе та се получи.И на мене ми мяза на амбриаж,но никакви вибрации ,дори и на педала......?Попадал съм на чисто нов леко крив феродоф диск "Валео",тресеше при потегляне здраво,хванахме го на струга,малко отклонение,но фатално,рекламация в магазина ,друг диск и всичко си дойде на място.Та при дисковете е така тресе,вибрира и дрънка здраво,само лагера шуми и не може да се сбърка.Пробита или прецакана вилка,може и да не се издаде със шум,маркуч също..!
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                Да, повреда по съединителя. Вероятно познаха предположилите разпаднал се феродов диск.
                                Раздатката е здрава и очевидно всичко след нея.
                                Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                                Спрете със предположенията. Съединителя е. Просто като включи неутрална от раздатката,нищожния въртящ момент успява да задвижи кардана,като включи към мостовете нивата само трепка.
                                По материяла изгледан в клипа,категорично не е съединител.

                                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                                С Трапера сме писали едновременно.
                                За тоя лост те питах няколко пъти,ама ти нито веднъж не отговори.В това положение на този лост,колата трябва да се държи точно по този начин!!!
                                Точно,но трябва да се провери дали на блокаж "тръгва" и ако да,имаме проблем(най-вероятно) със предният мост(полуос,диф,каре),ако не ще,най-вероятно е заминал междинният диф(почти невъзможно) в раздатката,която трябва да се включи на бързи или бавни и да се провери горе написаното.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X