Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Хелпппп!

    А какво би се получило при пробита вилка за задвижване на съединителя?
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #47
      От: Хелпппп!

      Вие си чоплихте за спирачки!
      Там е написано , в алгоритъма...
      Кво писане , кво каране , кво диагностика и ремонт.Зема до 15 мин и е ясно!
      Както искате го почвайте за диагностика.Може и от апендикса.
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #48
        От: Хелпппп!

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        Първата част от алгоритъма, какво точно проверява, че нещо не схващам?!
        Блокирани колела няма, дори там където я е паркирал е отишла на ход.

        Втората част от алгоритъма ясна, но накрая заключението, че ако е съединител или задвижването му, трябва да мърда мотора при завъртане на колело, не е баш вярна. Нема как да мръдне ако съединителя е блокирал от помпите в напълно отцепено положение. Няма и да замирише.
        И на теб да реча - моите уважения.ТиА почнаа да дират нещо проблем с ламби от спирачки.Което не променя алгоритъма!
        От кои помпи ша ви прай маймунджилъци?Я пак погледнете реда за проверка ( диагностика)
        Къде е логичното обоснование от техническа гледна точка?
        Мапа казва -не тръгва на скорост.Дава му газ и ...обороти на мотор.Глейте де се губи въртящ момент.Така , както съм го описал и сам човек може да установи повредата.
        Ходиш по пътеката и стигаш до пътя!
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #49
          От: Хелпппп!

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          По обясненията ми прилича на съединител...
          Я обясни пак - включваш предавка, отпускаш съединителя, колата се форсира е на тръгва?
          Ако е така - май решението наистина е някой да те дръпне до сервиз...
          Дам точно това се получава. Не зацепва. Пробвах на втора и трета - същата работа. Преди да си тръгна от мястото направих последен експеримент - включих първа и отпуснах педала на съединителя. Двигателя продължи да работи на по-ниски обороти...
          Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

          Коментар


          • #50
            От: Хелпппп!

            Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
            По тоя повод ми беше въпроса,да не си си играл с лостовете и да си включил на неутрална.Неутралната е между бързи и бавни,а те се включват с ГОЛЕМИЯ (задния) лост.
            Като вероятна причина може да се заподозре и гументото каре между скороростната кутия и раздатката.
            Не споменаваш нищо за появата на някакви шумове-чукане,тракане,скърцане...
            Няма никакви шумове или нещо по необичайно от обичайните Лада Нива шумове
            Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

            Коментар


            • #51
              От: Хелпппп!

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Това добре, но ти май не си прочел следното:


              Та в тази връзка




              Който не знае къде му е казанчето за спирачната течност, едва ли е сменявал и гума.
              Е за гума - сменял съм няколко, не съм чак толкоз, но като става дума за двигатели и тн...си казвам, че съм невеж , защото съм...
              Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

              Коментар


              • #52
                От: Хелпппп!

                Как я закара в двора ? Шот тука бобът , ...
                Може и да не ми отговаряш , особено , ако моят алгоритъм те е вкарал в объркване
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #53
                  От: Хелпппп!

                  Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                  Там,където се намира колегата,майстора ще я гледа като голям камък тази Нива!Но все ще е по-запознат де!
                  Факт!
                  Намерих момък, който ще мине да погледне другата седмица. Утре ще викна един камион да ми я докара до вкъщи. И май ще я замразя до пролетта, което е жалко, защото точно зимата й е сезона на тази кола, но... съдба какво да се прави
                  Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

                  Коментар


                  • #54
                    От: Хелпппп!

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    То е ясно, че колкото е могъл, но стига само за гадаене.

                    Ако никога не е ползвал бавните, което подозирам щото не му е ясно за какво са,
                    почти съм сигурен, че е запалил съединителя по баирите.
                    Джоуи, ако бях запалил съединителя смрадта от феродото ми е позната и щях да я усетя, а такава липсваше. Както нямаше и никакви необичайни шумове като изключим форсирания от газта двигател...
                    Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

                    Коментар


                    • #55
                      От: Хелпппп!

                      Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                      Ама пък ако съединителя блокира в напълно отцепено положение,това ще се усеща на педала,а за промяна в него не се споменава.
                      Педала на съединителя е без промяна затова не съм го писал. В смисъл нито потъва необичайно, нито нещо друго....
                      Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

                      Коментар


                      • #56
                        От: Хелпппп!

                        А по-дъгото лостче видя ли в какво положение е?
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Хелпппп!

                          Първоначално публикуван от Map4 Преглед на мнение
                          Факт!
                          Намерих момък, който ще мине да погледне другата седмица. Утре ще викна един камион да ми я докара до вкъщи. И май ще я замразя до пролетта, което е жалко, защото точно зимата й е сезона на тази кола, но... съдба какво да се прави
                          Механиката си е механика,без значение на каква кола е приложена.В тая Нива няма нищо извънземно тъй,че не се плаши.Доставката на частите ще отнеме повече време от самия ремонт.
                          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Хелпппп!

                            Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                            Механиката си е механика,без значение на каква кола е приложена.В тая Нива няма нищо извънземно тъй,че не се плаши.Доставката на частите ще отнеме повече време от самия ремонт.
                            Чарковете ще ми ги докарат края на ноември - баща ми ще идва насам. Въпроса е да видим какви чаркове ще идват
                            Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

                            Коментар


                            • #59
                              От: Хелпппп!

                              Амбриажен комплект :притискателен и феродоф диск,притискателен лагер,вилка,нова реглажна шпилка,дано не се наложи и първичен вал на кутията,но той сдава със шум и вибрации както повечето неща по амбриажа.Не е лошо да се проверят помпите ,щото проблема може и да е там.Брал съм ядове със външно здраво ,но вътрешно набъбнало и почти запушено маркуче на долна амбриажна помпа!
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Хелпппп!

                                Първоначално публикуван от Map4 Преглед на мнение
                                Е за гума - сменял съм няколко, не съм чак толкоз, но като става дума за двигатели и тн...си казвам, че съм невеж , защото съм...
                                Колега, нищо лошо не казвам, просто проблема си е за майстор, и нЕма кво да го мислим.
                                Трябва да се отвори, но дори и за човек с познания, трябват и подходящи условия, та си е за сервиз, без значение дали ще я оставиш да втасва до пролетта.
                                Части е добре да купуваш като стане ясно какво точно ще ти трябва,
                                но подозирам, че цената на труда за ремонта няма да ти хареса, и всичко ще приключи до там.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X