Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Нива, помагайте със съвети и идеи моля!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Хелпппп!

    То лампата е именно за да те предупреди, преди да е свършила течността и да откажат спирачките.

    Пробвай все пак и блокажа по другия проблем. Това е другия малък лост, а на таблото трябва да ти светне оранжева лампа(зависи и баш с кой модел табло си).
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #17
      От: Хелпппп!

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      То лампата е именно за да те предупреди, преди да е свършила течността и да откажат спирачките.

      Пробвай все пак и блокажа по другия проблем. Това е другия малък лост, а на таблото трябва да ти светне оранжева лампа(зависи и баш с кой модел табло си).
      cecoa1: Ще видя спирачната течност утре, че вече е тъмничко за подобни гимнастики.
      Блокажа би трябвало да е лоста, който е по-близо до таблото нали?
      А таблото ми е от този тип:

      http://farm5.static.flickr.com/4017/...f6322953b0.jpg
      Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

      Коментар


      • #18
        От: Хелпппп!

        По обясненията ми прилича на съединител...
        Я обясни пак - включваш предавка, отпускаш съединителя, колата се форсира е на тръгва?
        Ако е така - май решението наистина е някой да те дръпне до сервиз...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #19
          От: Хелпппп!

          А може и да се е скъсало гуменото каре или както му казват.

          Коментар


          • #20
            От: Хелпппп!

            Първоначално публикуван от Map4 Преглед на мнение
            Малкия лост е в крайно предно положение. ...
            По тоя повод ми беше въпроса,да не си си играл с лостовете и да си включил на неутрална.Неутралната е между бързи и бавни,а те се включват с ГОЛЕМИЯ (задния) лост.
            Като вероятна причина може да се заподозре и гументото каре между скороростната кутия и раздатката.
            Не споменаваш нищо за появата на някакви шумове-чукане,тракане,скърцане...
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #21
              От: Хелпппп!

              Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
              лампата на ръчната свети, когато нивото на спирачната течност в казанчето на помпата е под минимума. Провери първо това. Ако е под минимума, долей спирачна течност и би трябвало да се оправи.
              Колега, лампата за спирачките обикновено е една и свети при ниско ниво на спирачна течност или дръпнат лост на ръчната спирачка. Но нивото на спирачна течност няма отношение към ръчната , която е с жило. Случвало ми се е зимно време при дръпната ръчна жилото да не иска да се върне и задържа накладките, при което задните колела се влачат, ако колата е с предно. Та си мисля че при нивата ако е дръпната и блокирала ръчната ще е нормално колата да не иска да тръгне и само да се товари съединителя, но пък ако той си е здрав ще загасне при напълно отпуснат съединител.
              Колега Мар4, ако си наясно с лостовете за скорости и блокажи на колата, изключи всички на неутрално положение и запали колата. Виж дали двигателя се държи нормално и реагира при подаване на газ, ако всичко е наред тогава опитай да включиш на скорост и бавно отпускай съединителя да видиш ДВГ дали ще започне да заглъхва. Ако не заглъхва, виж някой да погледне отдолу и да види има ли някакво движение. Възможните варианти не са много - неработещ съединител, скъсано каре, при скъсана полуоска Нивата с постоянно 4х4 не съм сигурен как реагира, щото обикновена кола не може да тръгне.
              Последно редактирано от piron45; 30-10-16, 08:49.

              Коментар


              • #22
                От: Хелпппп!

                Първоначално публикуван от Map4 Преглед на мнение
                Благодаря c0dy^! Ще взема утре спирачна течност, но преди това ще проверя докъде е... Доколкото са ми познанията...не трябва ли при липса на спирачна течност спирачките да не действат...в сми да потъва до долу без никакъв ефект?
                Моля! Зависи колко спирачна течност липсва от системата. Поради тази причина, на самото казанче има две нива - минимум и максимум. Разбира се, производителят се застрахова, когато нивото на спирачната течност слезе до минимума, да има време да се реагира и да се долее течност. Иначе, ако нивото на спирачната течност е доста под минимума, тогава в системата има вероятност да влезе въздух и тогава, евентуално, спирачките да действат по-слабо или като цяло да откажат, зависи от конкретния случай. Но е желателно да се провери защо губи течност. Може да е от бутало на спирачен апарат, от спирачните маркучета, от спирачната помпа, от гуменото уплътнение между казанчето и спирачната помпа или нещо друго.

                Коментар


                • #23
                  От: Хелпппп!

                  Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                  Колега, лампата за спирачките обикновено е една и свети при ниско ниво на спирачна течност или дръпнат лост на ръчната спирачка. Но нивото на спирачна течност няма отношение към ръчната , която е с жило. Случвало ми се е зимно време при дръпната ръчна жилото да не иска да се върне и задържа накладките, при което задните колела се влачат, ако колата е с предно. Та си мисля че при нивата ако е дръпната и блокирала ръчната ще е нормално колата да не иска да тръгне и само да се товари съединителя, но пък ако той си е здрав ще загасне при напълно отпуснат съединител.
                  Възможно е при нивите да е така, както казваш. Не знам. На Паджерото ми, ако нивото на спирачната течност слезе под минимума, ми светва червената лампа за ръчната спирачка, която е с жило. След доливане на спирачна течност, лампата изгасва и свети единствено тогава, когато ръчната спирачка е дръпната.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Хелпппп!

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    По обясненията ми прилича на съединител...
                    Щом се е предавала някаква тяга,ако е съединител е трябвало да има кълбета пушек и характерната миризма на изгоряло.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Хелпппп!

                      Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                      Щом се е предавала някаква тяга,ако е съединител е трябвало да има кълбета пушек и характерната миризма на изгоряло.
                      Точно това щях да попитам и аз, имаше ли смрад и пушек ?

                      И какъв е тоя баир, дето ще тябва да минеш на трета, което значи, че е бил на четвърта, освен ако не е бил на бавни ?

                      Тези неща не ми станаха ясни.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: Хелпппп!

                        Изключва се от предавка.Нивата се повдига от едната страна , отзад.Проверява се , дали се върти колелото , което е във въздуха.Ако се върти се прави проверка и на другото.Ако не се върти се правят опити за отблокиране на колелото.Докато се завърти.
                        С едно колело във въздуха се включва на 4та предавка , разблокирва се междуосевия диференциал , раздатката на бързи.Колелото , което е във въздуха се върти в посока напред.И се гледа дали моторът ще направи опит да се завърти.Ако не се завърти се проверява къде се губи въртящият момент.Кардан , раздатка , малко карданче , кутия , гумено каре , съединител.
                        Ако моторът направи опит да се завърти се търси повреда в някоя от помпите на съединителя , притискателен лагер , ламели на притискателен диск.
                        Успех!
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Хелпппп!

                          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                          ...
                          Успех!
                          "... ма козата си сака пръч"

                          Колега, не се хАби да разъждаваш по темата, а направо си викай майстор.
                          Не е нужно да разбира от НИВА, а от коли,
                          както не е нужно и всеки да разбира от коли.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #28
                            От: Хелпппп!

                            Колегата пита къде му е казанчето за спирачна течност на спирачките,ти го караш да вдига колата и да гледа.Ще се пребие така.
                            Та най-лесно: сваляш кората на тунела(тази от която стърчат лостовете), държи се само от няколко види.Та като свалиш кората,ще видиш едно кръгло гумено нещо(пък може и само части от него) през което минават 6 болта.Ако това гумено нещо е цяло,запали колата,включи на първа и потегли(гледайки нещото).Ако нещото се върти но не потегляш,пробвай с блокиран диференциал(късия лост назад). Ако пак не тръгваш пробвай с дългия лост(дай го в двете крайни положения-напред и назад,по средата е неутрално).Като направиш това,сподели какво става.
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Хелпппп!

                              Izviniavam se za pisaneto na latinica a zashto ne se proveri da li pompite na sedinitelia rabotiat mpge nekoia gumichka da se e precakala i ne srabotva da pritisne ferodovia disk .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Хелпппп!

                                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                                Колегата пита къде му е казанчето за спирачна течност на спирачките,ти го караш да вдига колата и да гледа.Ще се пребие така.
                                Та най-лесно: сваляш кората на тунела(тази от която стърчат лостовете), държи се само от няколко види.Та като свалиш кората,ще видиш едно кръгло гумено нещо(пък може и само части от него) през което минават 6 болта.Ако това гумено нещо е цяло,запали колата,включи на първа и потегли(гледайки нещото).Ако нещото се върти но не потегляш,пробвай с блокиран диференциал(късия лост назад). Ако пак не тръгваш пробвай с дългия лост(дай го в двете крайни положения-напред и назад,по средата е неутрално).Като направиш това,сподели какво става.
                                Това добре, но ти май не си прочел следното:

                                Първоначално публикуван от Map4 Преглед на мнение
                                Колеги както неведнъж съм казвал невеж съм на тема автомобили - само карам
                                Къде се намира казанчето за спирачната течност?
                                Та в тази връзка

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                "... ма козата си сака пръч"

                                Колега, не се хАби да разъждаваш по темата, а направо си викай майстор.
                                Не е нужно да разбира от НИВА, а от коли,
                                както не е нужно и всеки да разбира от коли.

                                Който не знае къде му е казанчето за спирачната течност, едва ли е сменявал и гума.
                                Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 30-10-16, 10:13.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X