Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Знаете ли сервиз в който работят с фреон R12 или заместител?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Знаете ли сервиз в който работят с фреон R12 или заместител?

    Първоначално публикуван от victtorbg Преглед на мнение
    Съвсем спокойно автоклиматик работещ с фреон 12 може да работи с 134А.Не се налага никаква преработка и никаква смяна на масла.За хората ,които не са хладилни техници ще обясня.Фреон 134 е без хлорна молекула заради озона,той е по-агресивен от фреон 12,НО...това има значение само за хладилни машини работещи с електрически компресори,защото 134А е агресивен към лака на електромоторите на комресори работещи на 12 и след време се предават и изгарят.Електрически компресори работещи на 134а могат да работят с 12,но обратното не-тогава се сменят и маслото и ТРВ-то ако има такова.Това няма никакво отношение към автоклиматика-разликата в двата фреона е около 2 градуса в темперетурата на изпарение и затова климатик ,който работи на 12 се зарежда с по-малко количество 134а,за да падне температурата на изпарение и да се повиши студопроизводството.Повечето хора занимаващи се с автоклиматици не са хладилни техници и къде от незнание къде от спекула заблуждават хората.За справка-занимавам се с автоклиматици от 10 години и в началото се брояхме на пръстите на едната ръка сервизите,които се занимаваха с това.Вчера напълних едно BMW 3-та серия 92г. работещо на фреон 12 с фреон 134а и за пореден път колата си заработи нормално,зареден на нормална цена.В Младост са доста от старите майстори и там работят добре.
    Колега ще ме извиняваш ама и аз се занимавам с автоклиматици от 11 год. и съм почнал от хладилната техника и това което си го написал са пълни глупости. Това, че работи добре не означава че е правилно а още по-малко надеждно. Аз лично съм на мнение че при една такава процедура от твоя страна автомобилната климатична система ще работи не повече от един сезон 3-4 месеца а на следващата година някой ще трябва да ти сърба попарата на теб и всички специалисти там в младост. Обещавам да се върна в форума и да се обоснова както трябва. Но крайно време е да спрете да лъжете хората.

    Коментар


    • #17
      От: Знаете ли сервиз в който работят с фреон R12 или заместител?

      не знам как ще се обосновеш но вече 4-та година дозареждам един познат който е за р12 а му слагам р134 и още работи интересна работа а да не говорим че не е единствен а са много.Напълно подкрепям колегата victtorbg но с една забележка че на хладилниците които са с р12 колега им слага р134 и няма проблеми да не говорим че си правеше експерименти с пропан бутан и пак работеха но е малко взривоопасно
      vw passat B5 1.9tdi 1997 110 hp
      Suzuki GSR600 98 hp
      Nissan Pathfinder 174 hp
      0878222 три 3 шест

      Коментар


      • #18
        От: Знаете ли сервиз в който работят с фреон R12 или заместител?

        12 не ползваше ли минерално масло за разлика от маслото което ползва 134?
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #19
          От: Знаете ли сервиз в който работят с фреон R12 или заместител?

          Точното място е при iliikata в Младост.Работи перфектно!

          Коментар


          • #20
            От: Знаете ли сервиз в който работят с фреон R12 или заместител?

            Колеги темата е стара , но днес стана актуална за мен.
            Отидох да си дозаредя климатика и майсторите ми сервираха , че съм бил със стария фреон. Предложиха ми да преправят системата за R134.
            Това което изчетох по темата обаче ме постави в дилема. Разбрах , че работата на системата с новия фреон крие рискове , а и ще спадне производителноста .
            Другия вариант е да търся R12 , но ме предупредиха , че имало много ментета.
            Как да постъпя според вас ?
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • #21
              От: До: Знаете ли сервиз в който работят с фреон R12 или заместител?

              Това само на ЛС го казвай че работят с Р12 защото ще си навлекат мн неприятности..
              Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

              Коментар


              • #22
                От: Знаете ли сервиз в който работят с фреон R12 или заместител?

                Продължавам да се ровя в нета и на едно две места срещнах твърдението , че коли до 1992 год. включително са със стария фреон. Моята талига е 1993 , дали е със стария или новия вече взех да се съмнявам. Колкото повече чета по разни форуми , толкова по-раздвоен ставам.

                Разбрах , че накрайниците са различни , моите са със резба , би трябвало да е R12 ....но....
                Утре ще ходя пак при препоръчани ''майстори'' където уж зареждали със стария , малко съм предубеден и се съмнявам във всичко....
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X