Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Range Rover Sport 1(l320) 3.6 tdv8

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Range Rover Sport 1(l320) 3.6 tdv8

    Здравейте , искам да купя такъв джип от германия.отделил съм 15к € и допълнително 5к лева за ремонт.

    1-достатъчни ли са парите ?
    2-подръжката ?
    3-проблемен ли е този джип ?
    4-дохода ми е 4к лева на месец
    5-15к км макс на година

    Имам нужда от вашия помощ ,понеже не мога да решавам аз.
    Последно редактирано от Ясен; 29-10-16, 09:39.

  • #2
    От: Range Rover Sport 1(l320) 3.6 tdv8

    Тъй като този модел ме интересува, съм прочел почти всичко за него. Оригинално е с 20" джанти (9.5Jx20 ET53), предназначени за гуми 275/40R20 106Y. Най-малките джанти, които стават за тази кола са 8Jx18 ET53 и гуми 255/55R18 109V. Видно е, че са ниско профилни, така че възможностите за каране извън пътя са ограничени.
    И така, ето мнението ми за поставените въпроси:
    1-достатъчни ли са парите? Колите от 2005-06 г. имат проблем с изолацията на ел.инсталацията. За кола след 2007 г. 15k € и допълнително 5к лева за ремонт би трябвало да ти стигнат. Но преди купуването непременно я закарай на сервиз, по възможност - НЕ фирмен, защото в такъв ще ти напишат "ремонт кола"!
    2-подръжката? Скъпа, като за луксозен съвременен джип, V8 и 272 к.с... Всичко по него е "консуматив".
    3-проблемен ли е този джип? Ако маслото на мотора е сменяно редовно и всички системи на колата работят нормално, няма да имаш "скъпи изненади".
    4-дохода ми е 4к лева на месец. Зависи колко харчиш за друго ... Имай предвид разходите за данъци и застраховки.
    5-15к км макс на година. За толкова малък пробег не си заслужава такав голям и мощен джип. По моя преценка е подходящ за дълги преходи по всякакви пътища, които не стават за лимузина.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      От: Range Rover Sport 1(l320) 3.6 tdv8

      1-Колата ще е най малко 2008г.
      2-Лекар съм и нямам време за много почивки дори събота и неделя и като имам малко свободно време искам да се кефя.
      3-Нямам много разходи (3к остава)
      4-притеснява ме сервиз и части
      5-Колата ще минава на декра в германя

      Много ви благодаря предварително...


      Съобщение от модератор:
      Моля, напишете си в профила от къде сте.
      ...ЦЪК
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 29-10-16, 15:32.

      Коментар


      • #4
        От: Range Rover Sport 1(l320) 3.6 tdv8

        .....
        Последно редактирано от Аndro 160; 29-10-16, 15:47.

        Коментар


        • #5
          От: Range Rover Sport 1(l320) 3.6 tdv8

          Първоначално публикуван от wesleq Преглед на мнение
          .....
          2-Лекар съм .....

          Така, ще кажа каквото знам, защото тоя пост малко променя нещата ....
          Най общо казано, това е кола от най високия и престижен клас в тая категория автомобили. Претъпкана е със системи за безопасност и всякакви екстри, които създават комфорт и безопасност, но и за съжаление усложняват конструкцията. Предвид че колата ще бъде 8-9 годишна и предвид, че ресурса на тази усложнена до максимум конструкция е около десетина години, не е за препоръчване да се купува кола от най високия клас и с най новото технологично оборудване, но с изтичаш ресурс, на колата като цяло, или на части, възли, или цели системи и агрегати от оборудването.
          Преориентирайте се към по нова кола (до 5г.), макар и не толкова престижна.

          Коментар


          • #6
            От: Range Rover Sport 1(l320) 3.6 tdv8

            Аз в Спорта нищо луксозно, широки и удобно не виждам. Външно е голям да, ама вътре е отвратително тесен. Сравнявам го с Р38, няма как кола която да е малко под НАЙ НАЙ, да предлага това. Виш Л322 си е вече луксозен, широк и удобен.

            Коментар


            • #7
              От: Range Rover Sport 1(l320) 3.6 tdv8

              Може ли Да ми предлагате друга кола като комфортен сув

              SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

              Коментар


              • #8
                От: Range Rover Sport 1(l320) 3.6 tdv8

                Първоначално публикуван от wesleq Преглед на мнение
                Може ли Да ми предлагате друга кола като комфортен сув
                .....
                Моя съвет е да не се фиксира само един модел, или марка.
                Бих разделил избора на водещи премиум марки, японски марки и корейски марки.
                От премиум марките бих включил РР, МЛ и Х5, от японските ТЛК 120 и Паджеро 4, от корейските моделите на Хюндай.
                Която кола излезе на пазара като най-добро съотношение цена-състояние бих купил.

                Коментар


                • #9
                  От: Range Rover Sport 1(l320) 3.6 tdv8

                  Не мога да си обясня, как може някой да заглежда РР, при положение, че съществуват Лексус и Инфинити, примерно!
                  мисля, да зема а се замисля...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Range Rover Sport 1(l320) 3.6 tdv8

                    Ее така много ли по добре като вариант лексус и инфинити понеже не знам

                    Съобщение от модератор:
                    Моля, напишете си в профила от къде сте.
                    ...ЦЪК
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 30-10-16, 11:08.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Range Rover Sport 1(l320) 3.6 tdv8

                      Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                      Не мога да си обясня, как може някой да заглежда РР, при положение, че съществуват Лексус и Инфинити, примерно!
                      Може да е защото Лексус участват в този сегмент в Европа с 1 модел, а Инфинити даже с по-малко, примерно. Или защото не всеки харесва въпросните "легендарни" японци само защото някой друг припада по тях. Или по същата причина поради която един харесва блондинки, друг брюнетки, а трети червенокоси.

                      По темата, ако РР наистина ти е тръпка просто си избираш не най-евтиния на пазара и го закарваш да го прегледат подробно и да се провери сервизната история на дадената бройка. Ако не е толкова важно да е РР, ориентираш се към нещо по-ново от по-нисък клас и същата процедура, но най-важното е да ти е кеф да си даваш парите за това което си купил и да си го ползваш с удоволствие. Колкото хора попиташ толкова различни мнения ще получиш и накрая никой не може да гарантира, че ще ти препоръча това което е правилно за теб.
                      Subaru Legacy 2.5
                      Suzuki GS500 E

                      Коментар


                      • #12
                        От: Range Rover Sport 1(l320) 3.6 tdv8

                        Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                        Не мога да си обясня, как може някой да заглежда РР, при положение, че съществуват Лексус и Инфинити, примерно!
                        Щото даже и да са проблемни мотора и електрониката, все пак ще има купе, в което да ги държи.
                        Като ти гледам подписа няма как точно ти да не разбереш какво имам предвид.
                        MartiX5
                        правилно ти каза, че не всички са фенове на японското, където при особено колите фенщината е голяма и някои са слепи за истината.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Range Rover Sport 1(l320) 3.6 tdv8

                          Когато излезе този модел (РР Спорт), бяхме със Злати в Британското посолство на представянето му. След това съм го карал веднъж. Хубава повдигната кола, вътре малко по-широк от форд фокус.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Range Rover Sport 1(l320) 3.6 tdv8

                            Добре разбирам ,че RRS проблемна (има голям вероятност да създаде проблем като електроника ,турбина, въздушно окачване ) какво ще кажете? Евос дето питал защо не мисля за инфитито понеже лексус от вънка не ми харесват.Субаруто много ги харесвам ама много са пластмасови и така

                            -имате 15 к € ще купувате кола.Какво бихте взели (обичате мощни коли)

                            SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

                            Коментар


                            • #15
                              От: Range Rover Sport 1(l320) 3.6 tdv8

                              Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
                              Щото даже и да са проблемни мотора и електрониката, все пак ще има купе, в което да ги държи.
                              Като ти гледам подписа няма как точно ти да не разбереш какво имам предвид.
                              MartiX5
                              правилно ти каза, че не всички са фенове на японското, където при особено колите фенщината е голяма и някои са слепи за истината.
                              Изобщо не говоря специално за японски машини, нито съм фен на определена марка или народност! Не знам защо оставате с впечатление за пристрастност, но е факт, че новите РР са рекордьори по разходи за пътна помощ, докато споменатите от мен марки, като пример само са на другия полюс! Няма да описвам разходи по ремонт и подръжка на точно този модел РР с въпросния двигател, защото някои от читателите ще ме помислят за луд! Само да допълня, че от евтина - скъпа кола, няма по лош избор!
                              мисля, да зема а се замисля...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X