Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бизнес лаптоп

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бизнес лаптоп

    Здравейте колеги,
    дойде време да сменям служебния лаптоп, с нещо по ново.
    Изискванията ми са "скромни" - до 15`1 инча, 4 ядрен процесор, 1 TB хард, RAM - колкото повече, толкова по-добре... Видеокарта поне 2 MB - без значение Nvidia или Ati, HDMI изход... Изобщо стандарта... за 2017 вече...
    Предпочитана марка e Lenovo (от серията T са над 1500 E), но и Dell, HP и др. също могат да бъдат опция...
    Бюджет около 1000 Е.
    Някакви идеи?

  • #2
    От: Бизнес лаптоп

    Изскванията наистина са скромни
    Тази 2гб карта за какво е?

    Коментар


    • #3
      Re: Бизнес лаптоп

      Y серията на леново, горе долу са в бюджета ти. Купих няколко такива за служебни. Но Т серията е с много по добро изпълнение. На останалите не ми харесва футуристичния дизайн. Не изглеждат много бизнес.

      Коментар


      • #4
        От: Бизнес лаптоп

        На базата на твоите изисквания бих ти препоръчал лаптоп Dell Precision 3510 с Windows 10. Може да видиш всичките му характеристики в Ардес. Малко надвишава бюджета ти, но си заслужава. Този модел наистина е добър и затова и цената е по-висока.

        Коментар


        • #5
          От: Бизнес лаптоп

          Един приятел има такъв модел и е много доволен от него.

          Коментар


          • #6
            От: Бизнес лаптоп

            И на мен ми се налага да си сменя служебния лаптоп. Горе-долу трябва да се ориентирам за модел до 1200 лв. Досега разглеждах в ardes.bg и се спрях на Toshiba Portege R3-A-1C0. Гледам, че е намален със 100 лв, а като че ли параметрите му са доста добри. Някой ползвал ли е този модел?

            Коментар


            • #7
              Re: От: Бизнес лаптоп

              Първоначално публикуван от milenivanov Преглед на мнение
              И на мен ми се налага да си сменя служебния лаптоп. Горе-долу трябва да се ориентирам за модел до 1200 лв. Досега разглеждах в ardes.bg и се спрях на Toshiba Portege R3-A-1C0. Гледам, че е намален със 100 лв, а като че ли параметрите му са доста добри. Някой ползвал ли е този модел?
              Според мен отиди да го видиш как предва матричката. В този ценови клас слагат обикновенно поносими, но не и хубави матрици. Някои марки, като HP в този ценови клас са направо трагични.

              Коментар


              • #8
                От: Бизнес лаптоп

                Те Тошиба спряха вече бизнеса с лаптопи. Това трябва да са изостанали единични бройки, ако искаш да го взимаш - побързай. И има голяма вероятност да е ходил вече в клиент, който да го е върнал. Аз лично бих си взел нещо с SSD, независимо от другите параметри. Може и да му добавиш допълнително SSD за 100-200лв.
                Има един модел HP ProBook 450 G4, който е с M2 SSD и може да му добавиш обикновен HDD. Но е малко над 1200лв. Води се нисък клас и май е най-евтиния лаптоп с m.2 слот.

                Коментар


                • #9
                  От: Бизнес лаптоп

                  Бизнес сериите не са ги спирали още. Спряха консюмър продуктите. Но с това си направиха харакири и вероятно ще срат и безнес сериите, не може най-евтиният ти лаптоп да е 1000лв.. Това логично ще доведе до тегава/липсваща поддръжка.
                  Не случайно безнес сериите, които бяха заводски с по три години гаранция, сега са само с една. Явно не им се занимава вече.
                  По-добре се насочи към друга марка.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бизнес лаптоп

                    Мерси, Дани. Ще те послушам.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бизнес лаптоп

                      Да пробвам и аз с въпрос:
                      Търси се нещо за домашна употреба и пътуване, основни изисквания:
                      - 14" екран
                      - прилична конструкция
                      - батерия - реални минимум 8 часа на средно натоварване
                      - технически - що годе съвременни и актуални компоненти процесор и памет (не по-ниски от Dell Inspiron N7010)
                      - игри - почти не,
                      - програми разни домашни, както и за офис приложения и обработка на снимки видеа и др. подобни.
                      - хард - нямам идея

                      Особено много държа на добра сервизна поддръжка в официални сервизи.

                      Извинявам се ако съм написал някоя глупост, но разбирате, че ако съм наясно с материята, нямаше да питам.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бизнес лаптоп

                        Отваряш сайта ардес.бг.Там имат всякакви машини.За товите нужди,една рециклирана ще ти върши работа.Ще си вземеш истинска машина,а не среден и нисък клас лаптоп.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бизнес лаптоп

                          Какъв е бюджета?
                          First Man, then Machine!
                          Lada Niva
                          Honda XR 400

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бизнес лаптоп

                            Първоначално публикуван от Brazer Преглед на мнение
                            Какъв е бюджета?
                            Примерно 1000-1400лв.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бизнес лаптоп

                              В такъв случай търси втора употреба висок клас.Thinkpad,Lattitude,EliteBook... Задължително със SSD. Успех!
                              First Man, then Machine!
                              Lada Niva
                              Honda XR 400

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X