Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бизнес лаптоп

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Бизнес лаптоп

    "Програми разни домашни, като офис приложение и ОБРТАБОТКА НА ВИДЕА..." 😁
    За обработка на видеа ползвам 2 xeona с по 4 ядра, 32gb РАМ и quadro видео с незнам си колко cuda cores и пак не стига
    Та ако обработката на видео ти е важна i7 мица с хубаво външно видео. Естествено такава машина нова в твоя бюджет няма да се вмести, така, че заложи на моделите които които колегата по-горе е предложил...

    Коментар


    • #17
      От: Бизнес лаптоп

      Видеа, по-скоро снимки от видео. Синковеца бори някакви снимки с телескоп, част от които вади от видео с астро камера! Паметта на стария лаптоп за момента е почти достатъчна.
      Нещо втората употреба не ме кефят!

      Поне някой ако има мнение по въпроса с батерията ще ми е от полза. Полудях от четене на ревюта. Тъкмо набележа нещо и в някой момент се същото оказва куцо откъм друг аспект.

      Примерно: HP ProBook 440 G4, дисплеят му бил куц, каквото и да значи това.
      Последно редактирано от Georgi_G; 23-03-17, 13:19.

      Коментар


      • #18
        От: Бизнес лаптоп

        По отношение на батерията.Имам Леново X220( втора употреба) .Издържа между 4 и 5 часа работа ( office, и счетоводна програма ).
        P.S. Има втора употреба лаптопи в състояние като чисто нови ( клас А ) , с 1 г гаранция. Цена като нови - няколко хиляди лева.
        First Man, then Machine!
        Lada Niva
        Honda XR 400

        Коментар


        • #19
          От: Бизнес лаптоп

          Еми то там е заровено кучето. Дали да купиш стара Тойота или нов Дъстър
          Като влезеш в някои лаптопски Саит и му нахакаш хубави параметри i5, матов дисплей, резолюция над 1366 и IPS ти излизат 3 - 4 модела.
          Едното е Probook 470 g3 за 1400.
          После е elitebook 840 g2 за 1700.
          И накрая е lifebook e743 за 1900 с вградено видео...

          Коментар


          • #20
            От: Бизнес лаптоп

            Благодаря все пак за съветите. Ще го търся.

            Коментар


            • #21
              От: Бизнес лаптоп

              Мнението ви за Lenovo ThinkPad T540p?
              Обаче само с 256GB SSD... Не е ли малък хард, макар и бърз?!
              Иначе 15,6" FHD (1920x1080), Intel Core i5-4300M, 8GB DDR3 RAM, Intel HD4400 Graphics, Webcam 720p HD, 4G/LTE, WIFI, BT4.0.
              с Windows 10 Pro 64-bit.
              Иначе за служебни взеха Dell Vostro на двойна цена от ThinkPad T540p.
              Та за това питам...

              P.S. Нещо тая серия ми е влязла под кожата. Имам 2 от 2007-ма... Т60 и Т61... и още вървят като пушки...
              Само заради Full HD-то (1920x1080)...
              Последно редактирано от ivied; 16-08-17, 20:31.

              Коментар


              • #22
                От: Бизнес лаптоп

                Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                Мнението ви за Lenovo ThinkPad T540p?
                Обаче само с 256GB SSD... Не е ли малък хард, макар и бърз?!
                Иначе 15,6" FHD (1920x1080), Intel Core i5-4300M, 8GB DDR3 RAM, Intel HD4400 Graphics, Webcam 720p HD, 4G/LTE, WIFI, BT4.0.
                с Windows 10 Pro 64-bit.
                Иначе за служебни взеха Dell Vostro на двойна цена от ThinkPad T540p.
                Та за това питам...

                P.S. Нещо тая марка ми е влязла под кожата. Имам 2 от 2007-ма... Т60 и Т61... и още вървят като пушки...
                Само заради Full HD-то (1920x1080)...
                Лаптопа не е лош със сигурност е по добър от Vostro дето си е нисък клас.
                Относно харда, зависи. Има хора и с 100ГБ им стигат на други не им стигат и терабайти. Ти трябва да прецениш дали ще ти стигнат 256ГБ има и по-големи ССД

                Коментар


                • #23
                  От: Бизнес лаптоп

                  Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                  Лаптопа не е лош със сигурност е по добър от Vostro дето си е нисък клас.
                  Относно харда, зависи. Има хора и с 100ГБ им стигат на други не им стигат и терабайти. Ти трябва да прецениш дали ще ти стигнат 256ГБ има и по-големи ССД
                  Като се замисля, външен хард си имам - 1 TB през USB-то...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Бизнес лаптоп

                    Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                    Мнението ви за Lenovo ThinkPad T540p?
                    Обаче само с 256GB SSD... Не е ли малък хард, макар и бърз?!
                    Иначе 15,6" FHD (1920x1080), Intel Core i5-4300M, 8GB DDR3 RAM, Intel HD4400 Graphics, Webcam 720p HD, 4G/LTE, WIFI, BT4.0.
                    с Windows 10 Pro 64-bit.
                    Иначе за служебни взеха Dell Vostro на двойна цена от ThinkPad T540p.
                    Та за това питам...

                    P.S. Нещо тая серия ми е влязла под кожата. Имам 2 от 2007-ма... Т60 и Т61... и още вървят като пушки...
                    Само заради Full HD-то (1920x1080)...
                    Здрасти,

                    Аз ползвам от доста време (почти две години) подобен модел. От същата серия е, но е Т440s. Матрицата е същата 1920х1080, но 14.4 инча. Иначе останалите параметри са същите. Ползвам го ежедневно по 8-10 часа без особени натоварвания, офис програми (Word, Excel, etc.) и много браузъри едновремено
                    Машината се справя перфектно. Няма греене, няма скърцане, няма забиване. Супер безшумен. Не се чува вентилатор освен ако не си сложиш ухото до отворите за охлаждане. От гледна точка на производителност съм много доволен. Изработката е без никакви забележки. Ако го хванеш с два пръста в единия край (в отворено положение) нищо не скръцва и не мръдва. Клавиатурата е супер. Моята е с подсветка, което си е удобно при неособено добра осветеност. И е много удобна за писане, а аз това правя почти през цялото време. Някои хора се оплакват от тъчпада, който е изцяло активен и няма бутони както на предишните и следващите модели от Т серията, но като му свикнеш е страхотно лесно да се борави с него. Има си разни тънкости благодарение на мултитъча, например скролване с 2 пръста, десен ляв бутон според позицията на пръстите и т.н. Аз лично го намирам за много по-удобен от всеки друг пад с бутони. Естествено в 99% от времето ползвам външна мишка, но когато се наложи и без нея се справям без особено голяма загуба на производителност.
                    С две думи препоръчвам.
                    ПП: Сетих се за един недостатък. Има много леко забележим backlight bleeding ефект при изцяло черен екран. Едва забележимо е, но все пак ако трябва да сме коректни го има. Не пречи по никакъв начин на работата или на гледането на видео. Освен това, не е сигурно, че при по-големия модел 540 също ще го има. Варира и според различните модели матрици. Преди да купиш компютъра може да провериш като пуснеш черен екран.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Бизнес лаптоп

                      Благодаря Добс, за изчерпателното и обширно мнение!
                      Да, и този който гледах не е с матов екран, а с лъскав, и корпуса не е черен - а сребрист, (за това се чудя още...)
                      но на такава цена го намерих, че... Иначе се чудя и за 2 други, които обаче не са в сегмента бизнес - а в геймърския, но си имат всичко и за следващите 5 години...
                      2. Dell Alienware 15 / 15,6" Full-HD / Intel Core i7-6700HQ / 8GB RAM / 1TB HDD / GeForce GTX1060 - 6 GB GDDR5 / Windows 10
                      3. Asus ROG GL / 15,6" Full-HD / Intel Core i7-7700HQ / 8GB RAM / 1000GB + 256 GB / GeForce GTX 1050 - 4 GB GDDR5-VRAM/ Windows 10

                      (виждате + те, при по-внимателно вглеждане за Rog-a - 256 SSD и по новата генерация i7 / - е в 2GB по-малката видео карта)... и т.н.
                      Разликата в цената, между последните 2 е само 20 Е, но в сравнение с Think Pad-a разликата е близо 3 -ти...
                      Става ? все за нови с 2 години гаранция.
                      Та... не знам още... Поръчват се все о-лине, няма как да ги пипна, пробвам, мога и да ги връщам, ама не ми се занимава,
                      та... идеи?

                      P.S. Прегледах набързо отзивите в нета, за Alienware само положителни, за ROG-а понякога включвал понякога, не... дисплея греел... а Think Pad-a с гланцов екран и сребрист... ех, няма пълно щастие, а
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от ivied; 18-08-17, 22:21. Причина: +/-

                      Коментар


                      • #26
                        От: Бизнес лаптоп

                        Не разбрах, как от бизнес лаптопи стигнахме до геймърски, но бидейки тук едо една свежа идея:

                        HP Omen:

                        Intel® Core™ i7-7700HQ (2.8 GHz base frequency, up to 3.8 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 6 MB cache, 4 cores)
                        16 GB DDR4-2400 SDRAM (2 x 8 GB)
                        NVIDIA® GeForce® GTX 1050 Ti (4 GB GDDR5 dedicated)
                        1 TB 7200 rpm SATA+256 GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD
                        Display 39.6 cm (15.6") diagonal FHD 120 Hz IPS anti-glare WLED-backlit (1920 x 1080)
                        Windows 10

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10305133281310.jpg
Прегледи:1
Размер:57.2 КБ
ID:5764102
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • #27
                          От: Бизнес лаптоп

                          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                          Не разбрах, как от бизнес лаптопи стигнахме до геймърски
                          Защо, да се взаимноизключват? Трябва да издържа на пренасяне, т.е. на джасане, но не чак в окопи или в пустинята... по-здрави и производителни са...
                          Имат и подсветка + по-добра вентилация...
                          иначе си прав... „Ако глупавото действие е успешно, значи не е глупаво.“

                          Коментар


                          • #28
                            От: Бизнес лаптоп

                            Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                            Защо, да се взаимноизключват? Трябва да издържа на пренасяне, т.е. на джасане, но не чак в окопи или в пустинята... по-здрави и производителни са...
                            Имат и подсветка + по-добра вентилация...
                            иначе си прав... „Ако глупавото действие е успешно, значи не е глупаво.“
                            Защо презумпираш, че гейминг машините издържата на повече пренасяне, джасане и са по-здрави и производителни от някой workstation на Dell или HP?!?
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • #29
                              От: Бизнес лаптоп

                              Предимството на Dell-a e и, че е с NBD гаранция.
                              Колегата е прав обаче. От бизнес до гаме разликата е много голяма. Накратко бизнес са ultrabooks гони се лекота(под 2 кг), издръжливост на батерията(6-8 часа) и надеждност (примерно алуминиев корпус).
                              При гаме както виждаш всичко е с напомпани параметри, много тежко, и батерията не е фактор, щото е предвидено да работи на захранване.
                              Въпросите са 2.
                              1.Всеки ден ли смяташ да го разнасяш?
                              2.Трябват ли ти реално такива параметри?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Бизнес лаптоп

                                ясно, с така уточнени критерии...
                                Ама то и с колите е така, едни се возят с джип из града, други ходят на риба с леката кола...
                                За един разпределението на тежеста по шасито е важно и ремонтопригодноста на дифовете, за друг Нютонметрите, за трети летите джанти...
                                Та на въпросите които се очертаха:
                                1. Всеки ден ли смяташ да го разнасяш? - Не
                                2. Трябват ли ти реално такива параметри? - Да/Не/не знам/защо не
                                3. Лекота(под 2 кг) - Не, и 2,5 и 3 кг. са ок
                                4. Издръжливост на батерията(6-8 часа) - Не и 3-4 часа са ок.
                                5. Надеждност (примерно алуминиев корпус). - Да (магнезиевия корпус на Т60,61 не е излишна екстра)
                                6. Workstation на Dell или HP - имат ли подсветка на клавиатурата?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X