Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оффроуд тунинг Нисан Патрол У61 (2'' Dobinsons, Warn 9.5xp, Safari snorkel)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Оффроуд тунинг Нисан Патрол У61 (2'' Dobinsons, Warn 9.5xp, Safari snorkel)

    Комфорта разбира се,че се намалява, пропорционално на изменението от заводското изпълнение. По големите гуми по трудно се развъртат, спирачното разстояние съответно се увеличава. ОМЕ окачването е по твърдо, по камионджийско сравнено с оригиналното след десет - петнайсет години експоатация.

    При мен задните биалетки са удължени с планки,при отключването им не съм усетил кой знае каква полза от това.
    В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
    В. Иванов

    Коментар


    • #32
      От: Оффроуд тунинг Нисан Патрол У61 (2'' Dobinsons, Warn 9.5xp, Safari snorkel)

      Да механизма за вкл. и изкл. ставилизиращата щанга си функционира както преди без проблеми. Аз съм много доволен от новото окачване както на пътя така и извън него. А след изкл. на задната щанга по неравен терен мн ясно се усещат удължените ходове на задния мост.
      Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
      Здравейте,

      Първо, поздравления за избора на гуми. Вече на две коли карам такива гуми, по-добро досега не съм намерил. Особено за посочените цели.

      Имам и въпроси - след удължаването на биелетките системата за откачане на стабилизиращата щанга работи ли нормално? Предполагам, че да, но все пак порвърждение от опит има значение. И също така - преди удължаването имаше ли проблеми с нея?

      Друг въпрос - каква е промяната в комфорта с новото окачване?
      NISSAN PATROL Y61 ZD30
      HUYNDAI GALLOPER 2 2.5td

      Коментар


      • #33
        От: Оффроуд тунинг Нисан Патрол У61 (2'' Dobinsons, Warn 9.5xp, Safari snorkel)

        Наблюдавам последно време едно поскръцване и това е точно заради праха и водата които имат пряк контакт с лагерите, мисля си да им монтирам по гресйорка и да ги гресирам а идеята за някакъв маншон е мн добра. По-принцип имам и една друга идея за удължаването на оригиналните биалетки, ама като ч направя ще я споделя.
        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Биалетките ги очаквай след 2-3 месеца да потропват, а след половин година да хлопат сериозно. Същото се случва и когато се заместят гумените тампони на амовете с подобни лагери - много по-държеливи са на натоварване, но никак не са държеливи на боклуци. Ако измислиш начин да им сложиш някакви маншони, биха изкарали няколко пъти повече, ако самите лагерчета са читави. Китайските в общия случай не са.

        Играх го тоя филм с такива лагерчета на амовете. Сега съм си с гумени тампони.
        NISSAN PATROL Y61 ZD30
        HUYNDAI GALLOPER 2 2.5td

        Коментар


        • #34
          От: Оффроуд тунинг Нисан Патрол У61 (2'' lift Dobinsons, Warn 9.5xp, Safari snorkel)

          Благодаря колега за инфото. С нетърпение чакам гумите за да ги пробвам, веднага след това ще дам моето мнение как се държат по различните терени. Много се надявам да съм направил правилен избор
          Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
          [/RIGHT]

          Две години целогодишно без да ги свалям и на на лед и на сняг и на асфалт и в гората и на полето. Има едни тесни процепи, докато те не са износят гумата си държи на лед и на мокър асфалт. На сняг е пълно безгрижие. На старите ми гуми точно тези прорези бяха изтрити и зимно време по Петрохан при по висока скорост джипа въртеше задница.
          За размер предпочетох олекотения вариант - ЛТ 255/85/16. Джантите при мен са оригинално 16 '' и ги запазих, така повечето гума и въздух компенсира до някаква степен возенето при по стегнатото окачване. В общи линии без да претендирам за екпертност, новата гума си е в пъти по добра от старата и този модел на Тойо по спомен е проектиран за 40% на пътя, 60 % извън пътя.
          NISSAN PATROL Y61 ZD30
          HUYNDAI GALLOPER 2 2.5td

          Коментар


          • #35
            От: Оффроуд тунинг Нисан Патрол У61 (2'' Dobinsons, Warn 9.5xp, Safari snorkel)

            Сашо Icerunner кара такива гуми точно на Патрул дълга база и от него знам, че е супер доволен вече повече от 3 години. И той доскоро караше джипа като основна кола, и на асфалт, и в гората с тях
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #36
              От: Оффроуд тунинг Нисан Патрол У61 (2'' Dobinsons, Warn 9.5xp, Safari snorkel)

              Първоначално публикуван от мото 1 Преглед на мнение
              Наблюдавам последно време едно поскръцване и това е точно заради праха и водата които имат пряк контакт с лагерите, мисля си да им монтирам по гресйорка и да ги гресирам а идеята за някакъв маншон е мн добра. По-принцип имам и една друга идея за удължаването на оригиналните биалетки, ама като ч направя ще я споделя.
              Без маншон гресирането ще помогне само маргинално, и ако го правиш често, примерно веднъж месечно или по-често, ако караш автомобила активно. Отделно 99% от китайската продукция, намираща се масово на нашия пазар, изкарва значително по-кратко (до 10-ки пъти) от аналогичната маркова, за един и същ размер и при едни и същи условия.

              Има такива лагари и със семеринги. Такова обаче не съм пробвал колко изкарва - малко по големи/широки са. Има и такива дето не са метал в метал, а имат междинен слой от нещо си и се водят необслужваеми. Тогава самото "нещо си" хем не иска мазане, хем е плътно по сферата и го играе семеринг, докато не се появят луфтове.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                От: Оффроуд тунинг Нисан Патрол У61 (2'' Dobinsons, Warn 9.5xp, Safari snorkel)

                Ето ги гуметата, пристигнаха днес и са супер пресни от 26/16. Изглеждат супер и нямам търпение да ги пробвам. Ще има и снимки като ги обуя на джипката.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-8b758ba88b3a4d92ae4f832efd3acffe13dd2dd8bc7ffdac2c8d2a608c3dd834-V.jpg
Прегледи:1
Размер:62.4 КБ
ID:5739197Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-294213db339e6bc7fe7ac434476550900c6e384678709811aab6d3dfe0518edf-V.jpg
Прегледи:1
Размер:110.2 КБ
ID:5739198Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-27572881b3c79fa6a4538e1458bcdee00549001cb9bfc680e8ba8132f9ff0327-V.jpg
Прегледи:1
Размер:88.9 КБ
ID:5739199Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-a4f0f32040f6df69dde6972bd276a4db34afb677dd95faecf02c628037790c9e-V.jpg
Прегледи:1
Размер:77.7 КБ
ID:5739200Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-abbef52675b16edc17f012d7c34a8110c5be261b4a06e57b401a1ad85f8d0760-V.jpg
Прегледи:1
Размер:57.3 КБ
ID:5739201Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-05-f1b9421bbbdd18aad982f721fe40bad10562098cbcb64fe3f70cb0805bc5693e-V.jpg
Прегледи:1
Размер:74.8 КБ
ID:5739202
                NISSAN PATROL Y61 ZD30
                HUYNDAI GALLOPER 2 2.5td

                Коментар


                • #38
                  От: Оффроуд тунинг Нисан Патрол У61 (2'' Dobinsons, Warn 9.5xp, Safari snorkel)

                  Първоначално публикуван от мото 1 Преглед на мнение
                  Да механизма за вкл. и изкл. ставилизиращата щанга си функционира както преди без проблеми. Аз съм много доволен от новото окачване както на пътя така и извън него. А след изкл. на задната щанга по неравен терен мн ясно се усещат удължените ходове на задния мост.
                  Благодаря за отговора! Също благодаря и на Жоро Байкушев, но ме интересуват повече подробности конкретно по промяната в следствие на окачването, с ефекта от гумите имам опит.

                  Най-вече ме интересува дали друса повече и дали това уморява при продължително каране. Моите впечатления са от Патрол с оригинално окачване и друга кола с Добинсънс със сходна маса и габарити, но без откачане на стабилизиращата щанга и без удължени биелетки (все още). Засега виждам предимства при всяко спрямо другото и питам, за да знам какво да очаквам от удължените биелетки и дали да се захващам с някаква система за откачане на задната щанга.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Оффроуд тунинг Нисан Патрол У61 (2'' Dobinsons, Warn 9.5xp, Safari snorkel)

                    Карам с такива гуми на дифендъра и съм повече от доволен. Тихи са до толкова, че не шумят повече от джипа, на асфалт и мокър са добре. На сняг се представят отлично, а на лед трябва да се внимава. Кал сериозна не ми е попадала, за да дам мнение.
                    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                    Коментар


                    • #40
                      От: Оффроуд тунинг Нисан Патрол У61 (2'' Dobinsons, Warn 9.5xp, Safari snorkel)

                      Ето ги вече и на джипа обути на -20 ЕТ джанти. След 700км преход по различни пътни настилки, оправдаха всичките ми очаквания. Само да спомена, че в дълбоката кал съчетана с остър байр се минаваше трудно докато други джипки със Силверстоун нямаха грижи. Но винаги има компромиси. След монтажа на по-големите гуми Патрола стана по-муден при ускорение и се наложи поставянето на Чип. Тишо от Варна реши този проблем за което му благодаря. След монтажа на новия чип джипката стана мн приятна за каране.Мощността е овеличена с около 20%, което е напълно достатъчно да се компенсират по-големите гуми.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170203_121202.jpg
Прегледи:1
Размер:321.8 КБ
ID:5743006Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170203_131315.jpg
Прегледи:1
Размер:340.0 КБ
ID:5743007
                      Последно редактирано от мото 1; 08-02-17, 13:18.
                      NISSAN PATROL Y61 ZD30
                      HUYNDAI GALLOPER 2 2.5td

                      Коментар


                      • #41
                        От: Оффроуд тунинг Нисан Патрол У61 (2'' Dobinsons, Warn 9.5xp, Safari snorkel)

                        Честито ! Заприлича си на джип. Между другото аз съм го карал без ти да знаеш, та вече знаеш . В София.

                        Имай предвид,че по широката гума като се запълни с кал по трудно слиза до твърдо. Я сподели повече за чипосването че ме интересува и мен. Разхода намаля ли ?
                        В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                        В. Иванов

                        Коментар


                        • #42
                          От: Оффроуд тунинг Нисан Патрол У61 (2'' Dobinsons, Warn 9.5xp, Safari snorkel)

                          Мерси колега, за разхода след чипосването не мога да кажа понеже мина само ден след интервенцията. Днес го заредих до-горе ще видим, ама само мога да кажа че с тези гуми разхода се качи с 2-3литра спрямо зимните ми 265/75/16.
                          NISSAN PATROL Y61 ZD30
                          HUYNDAI GALLOPER 2 2.5td

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X