Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Амортисьори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Амортисьори

    Колеги дайте мнение окачването е преправяно и сега не мога да сложа оригинален амортесьор, а на моя само маркуча е скъсан, мога да го сменя но неЗнам колко да го напълня има ли газ няма ли след маслото.Джипа е Хюндай Теракан 2.9 crdi




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    08854467O8
    LZ1YDA
    Hundai Terracan 2.9 CRDI
    Suzuki Samurai 1.1

  • #2
    От: Аморесьори

    Това подлежи ли на възстановяване???
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Аморесьори

      И аз това питам, иначе запресовам нов маркуч обаче до там, може ли да се сипе масло, трябва ли да търся други от друга кола, поради не възможноста за монтаж на оригиналните


      Sent from my iPhone using Tapatalk
      08854467O8
      LZ1YDA
      Hundai Terracan 2.9 CRDI
      Suzuki Samurai 1.1

      Коментар


      • #4
        От: Аморесьори

        Би трябвало да има газ след маслото. Азот. В малкия цилиндър също имаш бутало, дето разделя азота от маслото. Трябва да се напълни толкова че в крайно сгънато положение да има достатъчно мяст за газа, а в крайно разгънато във външния резервоар да има известно количество запас, примерно да е пълен на 20-30%. Не ме питай какво масло, обаче. Евентуално Филчев може да ти каже. Той и на мен ми каза, ама забравих.

        Само дето не знам какъв ще е фекта. Вероятно има нужда от профилактика вътре, ако изобщо опдлежи на отваряне, което е силно желателно предвид че сигурно и с боклуци е пълен, обаче не е ясно дали в това състояние не е клеясал/заварен перманентно. Мойте FOX-ове така и не можах да ги отворя след 3-4 години ползване. А са даже по-малко ръждиви от тия.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          Аморесьори

          Лошото е че в момента съм в задънена улица само един изпуснал и невъзможност за замяна с оригинален, иначе маслото си е хидравлично


          Sent from my iPhone using Tapatalk
          08854467O8
          LZ1YDA
          Hundai Terracan 2.9 CRDI
          Suzuki Samurai 1.1

          Коментар


          • #6
            От: Аморесьори

            Първоначално публикуван от Явор Аршинков Преглед на мнение
            Лошото е че в момента съм в задънена улица само един изпуснал и невъзможност за замяна с оригинален, иначе маслото си е хидравлично
            Маслото е "амортисьорно", не хидравлично като за трактор. И има значение какво е - други неща се искат от него. Не е екзотика, на пазара има с няколко вискозитета най-различни марки, но нищо повече не мога да кажа.

            Пак Филчев може да ти направи аналози като дължина и захвати.

            Според мен нямаш друг вариант освен да смениш и двата. Дори да намериш същия нов, той съвсем няма да е същия като дъртия от другата страна и съответно ефекта може да е интересен, а и като ги гледам надали и цената ще ти хареса.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Аморесьори

              Цената е ясна 3 джип все едно до сега купих един платих два, а добре де Филчев ги изработва ли амортесьорите


              Sent from my iPhone using Tapatalk
              08854467O8
              LZ1YDA
              Hundai Terracan 2.9 CRDI
              Suzuki Samurai 1.1

              Коментар


              • #8
                От: Аморесьори

                Да, изработва. Ако му занесеш стария предполагам може да направи със същата дължина, ход и захвати, със или без външен резервоар, със или без регулация на свиване и разтягане.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Аморесьори

                  Как да се свържа


                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  08854467O8
                  LZ1YDA
                  Hundai Terracan 2.9 CRDI
                  Suzuki Samurai 1.1

                  Коментар


                  • #10
                    От: Аморесьори

                    Първоначално публикуван от Явор Аршинков Преглед на мнение
                    Как да се свържа


                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    0888261821
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Аморесьори

                      Благодаря


                      Sent from my iPhone using Tapatalk
                      08854467O8
                      LZ1YDA
                      Hundai Terracan 2.9 CRDI
                      Suzuki Samurai 1.1

                      Коментар


                      • #12
                        От: Аморесьори

                        Има и вариант да се направи нов маркуч и да се зареди отново стария ам. Помоли първо за това Филчев, ако те е устройвало пътното поведение със старите амове.
                        А ако не давай смело. Филчев ще направи пътното поведение точно такова каквото искаш. Само че по-трудното е да му кажеш какво точно трябва да е.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Аморесьори

                          Нещо за което вероятно си е досетил и сам, но все пак да го дам като идея. При положение, че е модвано окачването, защо не провериш по партиден номер от какво е добавения ам (някакъв камион вероятно) и направо да си поръчаш такъв. Ако си се набил с оригинален комплект, малко ще ти увеличи цената де...

                          П.П. - кой теракан си купил лифтнат, на Драгичево преди година имаше един лифтнат...?
                          ....!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Аморесьори

                            Първоначално публикуван от bojurishte Преглед на мнение
                            ...При положение, че е модвано окачването, защо не провериш по партиден номер от какво е добавения ам (някакъв камион вероятно) и направо да си поръчаш такъв.
                            Или е от комплект за теракан, или е правен по поръчка. Със сигурност не е от камион. Другото сигурно е че цената няма да му хареса. Третото сигурно е че трябва да смени не един а два, иначе е твърде вероятно поведението на новия амортисьор да е твърде различно от това на стария.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Аморесьори

                              Ако може да добавя , и ходът е от значение.Т.е. пружината , дали го държи в диапазона на работа.Защото се е случвало много пъти от омекнала пружина да е винивен амортесьорът!Работят в синхрон.
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X