Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заден Диференциал на ОФАДБ 2,2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Заден Диференциал на ОФАДБ 2,2

    От една година търкалям Фронтерата и сега преди две седмици разбрах че съм с ЛСД. Ходих да ми прегледат ходовата част на канал. Когато вдигнаха задницата от едната страна не искаше да се върти колелото, не сме го напъвали много но изобщо не се завърташе. Тогава вдигнахме и другото колело и при завъртане на едното и другото се въртеше в същата посока . Преди това на завой с по-малък радиус само на задно съм усещал напрежение в гумите притриване заради което също съм си мислел че съм с ЛСД. С един приятел проверихме маслата на предния и задния диференциал изглеждаха наред. Вчера качих един по висок бордюр на първа бавна леко да паркирам и като слизах вече изключих раздатката , но усетих сериозно задържане при спускане назад. После като мръднах леко напред освободи веднага и се прибрах , минах около 100км и сега преди малко тъкмо тръгвам и със съвсем ниска скорост още бях на втора без газ почти ми блокира задно дясно колело. Остави около метър и половина следа от гумата това при движение напред.После си отпусна съвсем свободно и се прибрах. Искам да отбележа че нито сега нито преди не съм чувал нито шум, чукане , виене или нещо подобно от задния диференциал или от скоростната.
    Моля някой ако може да препоръча майстор за Русе , че нямам никой познат който да ми свърши работа. Искам да го отворя веднага ако все още не е късно да спася положението.

  • #2
    От: Заден Диференциал на ОФАДБ 2,2

    Аз да ти намекна, че така както разказваш по-вероятно имаш проблем с лагери или спирачен механизъм на колелото, а не с диференциала. Това го могат значително повече монтьори.

    В Русе отдавна не живея и нямам кого да ти препоръчам ама все някой тук ще се обади.

    Коментар


    • #3
      От: Заден Диференциал на ОФАДБ 2,2

      Ами не знам за лагер или за диф така като си мисля все щях да чуя нещо преди да се стигне до блокиране. А аз си се подслушван доста в която и кола да съм , свикнал съм с годините доста дараци съм карал и коли и бусове. Сега така си помислих заради случката от вчера като спусках назад. Говорих тук с един майстор току що и той ме насочи към спирачките , но не съм ги натискал (май) и не мисля че могат така да блокират и то задно колело. Утре ще източим маслото от дифа , майстора каза че ако има нещо щяло да има стружки по пробката.

      Коментар


      • #4
        От: Заден Диференциал на ОФАДБ 2,2

        Спирачките могат да блокират и без да си ги натискал.

        За диференциала - ако е лсд внимавай какво ще му сипеш после.

        Коментар


        • #5
          От: Заден Диференциал на ОФАДБ 2,2

          Да се направя на врачка-отлепено феродо на задна накладка...
          Калин Владов,09РСПБЗН

          Коментар


          • #6
            От: Заден Диференциал на ОФАДБ 2,2

            Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
            Да се направя на врачка-отлепено феродо на задна накладка...
            В родния ми град явно вместо накладки са склонни да сменят диференциал.

            Коментар


            • #7
              От: Заден Диференциал на ОФАДБ 2,2

              Отзад съм с дискове не съм с барабани така че изключвам да е феродо!


              Опаааа докато пиша и се сетих че ръчната ми е в барабан вътре в диска , дано е от нея! Благодаря за идеята! Има логика и за задържането назад и за рязкото блокиране и отпускане без натискане! Дано е това!

              Коментар


              • #8
                От: Заден Диференциал на ОФАДБ 2,2

                На мен ми прилича баш на заключване на диф-а .Аз имах същата по същия начин ми заключваще след маневри на късите скорости.
                РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                0895шест29410 .

                Коментар


                • #9
                  От: Заден Диференциал на ОФАДБ 2,2

                  Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                  Да се направя на врачка-отлепено феродо на задна накладка...
                  Това е също вероятно . Обаче . За да се провери е необходимо да се вдигне джипа на крик , да се отвиват едни гайки , да се сваля колело , барабан .... тегава работа !

                  Човека затова пита за сервиз Мнооо по- лесно е .

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  ...За диференциала - ако е лсд внимавай какво ще му сипеш после....
                  Колегата , гледам е регистриран тук преди 4 години .Аре да не е имал интерес да чете , ама от 1 година кара въпросната Фронтера .И едва преди 2 седмици разбрал , че има LSD .
                  Епа да беше попрочел поне през тая година от любопитство тук - там , мааму стара ! Всичко е описано в този раздел . Включително и ква чорба се сипва в дифовете в зависимост от типа им ..
                  Та дано не е късно .
                  Последно редактирано от Vlado_Ts; 27-10-16, 20:12.
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Заден Диференциал на ОФАДБ 2,2

                    Няма лошо да иде в сервиз. Ама като гледам какви цитати от майстора пуска тука, не случайно пита къде да отиде.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Заден Диференциал на ОФАДБ 2,2

                      Според мен го е сполетяло същото, което и мен преди около месец и малко. А именно:
                      Взривил е лагер на полуоска и сега "отсколките" си правят каквото си искат. Аз така се прибрах от 300 км (Орлово око) на собствен ход. На Цецо му щръкна косата, като го повозих 200-300 метра, за да му покажа за какви звуци иде реч.
                      При мен нямаше блокиране. Но пък когато се случи карах с около 100-120. В такива моменти колелата избягват да блокират. Предпочитат да намелят отсколките на дребни частици.
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Заден Диференциал на ОФАДБ 2,2

                        За ЛСД-то прочтох какво трябва да се сипе. Преди година като я взех не бях и чувал какво е , проверих само нивото на маслата от пробките. Сега като проверявах в задния диф ми се стори по-рядко и мисля да го сменя така или иначе , трябва ми 75/90 или 75/140 за ЛСД до колкото разбрах. Иначе наистина основно въпросът ми е за майстор , защото не знам читав такъв , живея от скоро близо до Русе и ми се налага сам да се справям с повечето неща. Барабаните съм ги свалял вече не се сещам защо , но днес първо това ще направя и ако не е феродо май ще трябва и поне капака на дифа да смъкна(дано е от спирачките). Благодаря за отговорите , за всичките!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Заден Диференциал на ОФАДБ 2,2

                          Добре де какъв барабан като е ОФБ а те са с дискове? Аз залагам на накладките на ръчната и/или жило
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #14
                            От: Заден Диференциал на ОФАДБ 2,2

                            Оказа се за радост отлепено феродо на ръчната. Иначе Фронтерата е А , но е с дискове отзад.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #15
                              От: Заден Диференциал на ОФАДБ 2,2

                              Дискове отзад искам и аз. За първи път чувам за такава конфигурация. Вероятно е нещо правено допълнително.
                              Поздравления, колега, че си се разминал с лагерите!
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X