Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПО-МОЩЕН ГЕНЕРАТОР ЗА НИВА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ПО-МОЩЕН ГЕНЕРАТОР ЗА НИВА

    Някой знае ли от какъв автомобил мога да взема генератор 90-100 ампера за нивата с минимум преправяне? Или с-ма с два акумулатора ще е по- добре? Четох в руски сайт , че слагат два акумулатора 75 и 95 ампера, като връзват консуматорите по-средата, но нищо не пише за генератора. Имам допълнителни светлини- 260W и лебедка ВРОМОС 6000 либри.

  • #2
    До: ПО-МОЩЕН ГЕНЕРАТОР ЗА НИВА

    Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
    Някой знае ли от какъв автомобил мога да взема генератор 90-100 ампера за нивата с минимум преправяне? Или с-ма с два акумулатора ще е по- добре? Четох в руски сайт , че слагат два акумулатора 75 и 95 ампера, като връзват консуматорите по-средата, но нищо не пише за генератора. Имам допълнителни светлини- 260W и лебедка ВРОМОС 6000 либри.
    От ЗиЛ или Паз.От Паз ще намериш трудно защото са почти изчезнали машини.Сложи един алтернатор от ЗиЛ и няма да имаш ядове а и гарантирано ще смогне с натоварването.Освен това не е никак скъп и се намира масово навсякъдеПреправяне ще ти е нужно минимално за да дойдат на една линия шайбите на ремъка.

    Коментар


    • #3
      До: ПО-МОЩЕН ГЕНЕРАТОР ЗА НИВА

      Задължен съм ти, ще черпя по бира. Още утре тръгвам да търся Зилов генератор. От кой модел става или всички са еднакви?

      Коментар


      • #4
        До: ПО-МОЩЕН ГЕНЕРАТОР ЗА НИВА

        Мисля че повечето са еднакви-нещо между 110-140 ампера е.Без старите Зил-ове рабира се.Най добре търси генератор от ЗиЛ 130/131.Въпреки всичко-преди да го купиш-провери има ли достатъчно място за да се обтегнеНа Нива 1.7 е по претрупано малко отпред мястото при двигатела(инжекцион,филтъра е друг и т.н.)Огледай хубаво за място защото алтаренатора на ЗиЛ-а не е много малък.

        Коментар


        • #5
          До: ПО-МОЩЕН ГЕНЕРАТОР ЗА НИВА

          Намерих генератор от ЗИЛ 130,казаха ми, че няма разлика с този от 131. Утре го взимам и ще пиша.Може ли мнения за двата акумулатора? Дупнишката нива на Бистрица беше с два аку-ра, ако има някой, който се познава с тях моля да даде мнение по въпроса.

          Коментар


          • #6
            До: ПО-МОЩЕН ГЕНЕРАТОР ЗА НИВА

            Кире,пак искаш да правиш глупости.Уж олекотяваш а пък два акумулатора.Вземи си един истински и забравяш другото.
            Генератори има много и от много коли стават.Аз съм с някакъв бошовски май от бус и съм си екстра.И релетата са му вътре и всичко е ток.

            Коментар


            • #7
              До: ПО-МОЩЕН ГЕНЕРАТОР ЗА НИВА

              Яворе, като си със един акумулатор и един генератор по колко ампера са ? Имаш ли проблеми с токовете при натоварена лебедка ? Мерси предварително за инфото !!!

              Коментар


              • #8
                До: ПО-МОЩЕН ГЕНЕРАТОР ЗА НИВА

                Разбери се с продавача преди да го купиш този алтернатор от ЗиЛ-а ако няма място при теб да ти го върнеДа не се сърдиш после или да си мислиш че съм те подвел.Просто съвет от мен-вземи го и мери-но ако се окаже че няма място(което е малко вероятно)да ти го върне да не се набутваш с пари.Иначе генератор-а от ЗиЛ е един от най евтините и също един от най мощните алтернатори които се срещат и съм сигурен че ще си много доволен като го монтирашПонеже си от Видин и Монтана е близо-питай в завода Монбат дали ще ти продадат един военен акумолатор и забрави за два акумолатора и подобни неща

                Коментар


                • #9
                  До: ПО-МОЩЕН ГЕНЕРАТОР ЗА НИВА

                  Генератора е 95амперчаса.Акомулатора е Baner-не го знам колко е мощен.От истинските е(червените).Става и Оптима.Дърпал съм се на Габровското състезание около 5-6 минути без прекъсване и без да ми зарежда динамото защото бях скъсал ремък и после карах докато намеря място да си сменя ремъка и нямах никакви ядове.Историята познава и по-тежки случай но ако иска Фулдата да разказва за него си

                  Коментар


                  • #10
                    До: ПО-МОЩЕН ГЕНЕРАТОР ЗА НИВА

                    Първоначално публикуван от Явор(dorzi) Преглед на мнение
                    Генератора е 95амперчаса.
                    От какво е този генератор

                    Коментар


                    • #11
                      До: ПО-МОЩЕН ГЕНЕРАТОР ЗА НИВА

                      Генератора е аванта, така, че няма проблем, ако не стане. Яворе, ще бъде твайто--- генератор около 100 ампера и акумулатор 90 ампера с по-силен първоначален ток. Утре ще кажа дали генератор от ЗИЛ става на НИВА.

                      Коментар


                      • #12
                        До: ПО-МОЩЕН ГЕНЕРАТОР ЗА НИВА

                        Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                        Утре ще кажа дали генератор от ЗИЛ става на НИВА.
                        Става с сигурност защото аз бях сложил на мойта Нива такъв генератор.Но моята е 1.6-старата Нива.При новата 1.7 не знам как точно са разположени разните джаджи и филтри-но предполагам че ще има място.Захващането е лесно и се подлагат шайби на оста за да се центрова колко да е напред или назад алтернатора и да съвпаднат шайбите на ремъка в една линия.Поиграй си малко и го сложи-да видиш къв кеф е после с ЗиЛ-ов генератор

                        Коментар


                        • #13
                          До: ПО-МОЩЕН ГЕНЕРАТОР ЗА НИВА

                          И моята е 1.6, така, че не вярвам да ми се опре монтажа. Каква е разликата, че не мога да чакам до утре?

                          Коментар


                          • #14
                            До: ПО-МОЩЕН ГЕНЕРАТОР ЗА НИВА

                            Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                            И моята е 1.6, така, че не вярвам да ми се опре монтажа. Каква е разликата, че не мога да чакам до утре?
                            Голяма е разликата,аз съм карал с два халогена по 130 вата и фарове по 110 вата единия,касетофон,усливател,станция,усливател към станцията и не бях с някакъв марков акумолатор и никога не съм имал проблеми да не стига зареждането или нещо подобно.Изчезна ми и примигването на касетофона като е по силно пуснат-аз съм доволен много от ЗиЛ-ов алтернатор-даже някъде из нас трябва да е все още и ще го ремонтирам и слагам пак на Нивата.

                            Коментар


                            • #15
                              До: ПО-МОЩЕН ГЕНЕРАТОР ЗА НИВА

                              Две думи---ПЪЛЕН ПРОВАЛ. Първо шайбата е по-широка с около 5-6мм и ремъка се губи в нея, ладовата шайба не става на оста на зиловия генератор- по-тесен е отвора и шпонката е по-тесна. Понеже карам с голфов ремък от хидр-ка намерих шайба от Ауди 80 от генератор, но много е изхвърлен и няма никакво съосие. Мисля, че от Голф 1.3 или 1.6 от генератора ще стане, защото там шайбата е по-плитка, иначе, като подложих една шайба на гайката, която се завива на оста стяга добре, а и идва на шпонката.Ще пиша, като се сдобия с друга шайба и монтирам генератора.
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X