Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Доста изгнило Терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Доста изгнило Терано

    Колеги имам следния проблем, от няколко години карам Нисан Терано 2.7 дизел произведено 98 година,
    на пръв поглед изглежда доста добре както от вън така и салона. Джипа вина ги е бил старателно поддържан обслужен и т.н. използван
    предимно за лов, до тук почти всичко ок но.... само до тук. В края на лятото ми направи впечатление че по различни неравности и дупки
    джипа ужасно много тропа отзад, естествено влиза в сервиз нови амове тампони и каквото още трябва, при което установяваме че е толкова изгнил
    че купето се е отделило от рамата в задния край рамата почти я няма там където опират пружините. И тук почват моите драматизми: първо вече никой не иска да прави изгнила кола, второ как може да продадеш на някой такъв джип, друга рама ако присаждаш си е направо не сватба ами кръщене.
    Моля посъветвайте ме как да процедирам в случая нямам абсолютно никакво време да продавам джипа на части, как да го дам на автоморга като той до
    тук ми струва страшно много, двигателя работи като часовник климатик и всичко останало, само за гуми в началото на годината съм дал 850 лева, някак ми се къса сърцето честно да си кажа.
    Ако може някой да ми помогне в случая с компетентно мнение и съвет ще бъда много щастлив. гр. Пловдив.

  • #2
    От: Доста изгнило Терано

    Дошло му е времето.

    Коментар


    • #3
      От: Доста изгнило Терано

      Друга рама е около 1.5к труд
      Ако те устройва останалото е лесно.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Доста изгнило Терано

        ...регистрацията отделно.

        Коментар


        • #5
          От: Доста изгнило Терано

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          ...регистрацията отделно.
          неезафорумтова
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Доста изгнило Терано

            Интересува ме има ли вариант да се смени половината рама,
            не от финансова гледна точка ами просто по малко разправия?
            Да бъде направена присадка по средата примерно.

            Коментар


            • #7
              От: Доста изгнило Терано

              Ела на Сточна гара, на входа на Плазма, да го погледнем това Терано дали можем да го изкърпим.

              Коментар


              • #8
                От: Доста изгнило Терано

                Ако го ползваш за лов само го изкърпи колкото да не се разпадне и карай така. Ако не продавай на някой пък ако на него му трябва само за лов или нещо подобно, за по-малко пари. Аз бях същата драма. Имах терано къса база 96 година. Мисля 4500 лв. го взех, карах го близо 2 години и го продадох за 3000, с нов акомулатор и ремонти по него за поне 2000 лв. Така че помисли дали има смисъл да даваш излишни пари!
                Nissan Terrano 2.7 TDi
                ----------------------------
                Нещо което работи - не се пипа!

                Коментар


                • #9
                  От: Доста изгнило Терано

                  Колега, "Терано" като първа фаза на гниене започва под задната седалка и опорите на купето към рамата под нея, заедно с основите на задния праг към задните калници. Като втора степен на ръжда, тръгват праговете отпред към калниците и веждите на предните калници. Това все пак е условно и не се отнася за машини експлоатирани във високите части на Австрия или Германия, там е страшно откъм корозия. За мен, ако на един джип е тръгнала да се разпада рамата, вече не е автомобил на които може да се разчита......, бих го ремонтирал да изкара една-две години и после, продажба на символична цена или на части!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Доста изгнило Терано

                    И моя маверик е доста поизгнил, допреди няколко месеца си мислех да го кърпя, ама отпосле се спрях-то е 95 година, и всичко е безвъзвратно загинало.
                    Ще го карам докато може да минава преглед, а после-я на тръбарка, я на бъги, я като донор за някакъв друг проект...

                    Всички коли рано или късно идват до края на земния си живот, а това е когато ръждата ги полази здраво....
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Доста изгнило Терано

                      Аз моето си го изкърпих.На пръв поглед изглежда страшно,но е изпълнимо.
                      На мен ми излезе към 1000 лева всичко- калници,прагове работа и боя!
                      Резултата:http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=209741
                      Ако има нужда ще помагам!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Доста изгнило Терано

                        Първоначално публикуван от jivcho loveca Преглед на мнение
                        Аз моето си го изкърпих.На пръв поглед изглежда страшно,но е изпълнимо.
                        На мен ми излезе към 1000 лева всичко- калници,прагове работа и боя!
                        Резултата:http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=209741
                        Ако има нужда ще помагам!
                        Tука колега става въпрос за изгнило шаси. Ти както гледам в твоята тема си кръпнал прагове и 2 калника,което има смисъл.А неговото не .Ако ще дава2-2.500 лева за кърпеж,по добре друг.Пък и шасито в движение има динамични усукващи моменти,с парчетии по него..........
                        РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                        0895шест29410 .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Доста изгнило Терано

                          Първоначално публикуван от blazerovia Преглед на мнение
                          Интересува ме има ли вариант да се смени половината рама
                          Не.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Доста изгнило Терано

                            Здравейте,монтьор съм,не се занимавам с ламарини но моето терано 1 беше изгнило по гредите от пружините назад,иначе на външен вид е много лъскав и стегнат джип,когато започнах да къртя ръждата останах потресен то нямаше греди само паяжина и големи дупки а преди седмица бях теглил бус с товар общо 3 тона.Изкърпих гредите с яки железа след което пак теглих големи товари и проблеми няма,очаквах че поне ще се посуче джипката но върви по конец.Имам колеги много добри професионалисти които се наемат да кърпят такива неща и ги правят професионално,мога да говоря с тях нооо най=малко ще трябват обстойни снимки.Масово тенекеджиите гледат да наклепат с кит,боя,полировка и айде по 100лв на детайл.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Доста изгнило Терано

                              И моята единичка като я вземах, бе изгнила доста.Нашите майстори в града искаха баснословни суми
                              за да я изкърпят.Евтено бе вземата, евтено я дадох.Новия собственик с познат майстор изчукаха 45кг ръжда
                              от шасито, изрязваха парчета.После гънаха 4мм ламарина и обшиха всичко.След 2 години си го купих обратно на добра цена, смених прагове и задна престилка и вече ще е вечно моя.Вече минаха 3 години и смятам още три да изкара без проблеми.Ходя основно в гори и по язовири.Асвалт и извън него 1 към 1.Някакво усукване, скърцане или тропане не се чуват или усещат.
                              Стига да се хванат, може да го изкърпят.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X