Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой беше? Да си признае веднага!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой беше? Да си признае веднага!

    Шофьорът, който с бронята на своя джип избута лека кола на централен варненски булевард, е глобен със 100 лева за дребно хулиганство. Инцидентът стана в четвъртък около 12 ч. близо до блок 112 на „Владислав Варненчик”.

    47-годишният водач на „Нисан” е бутал лекият автомобил „Шкода” в продължение на 10-15 метра по локалното, докато я изтласка на булеварда, съобщиха очевидци на инцидента, предаде Дарик.
    До конфликтната ситуация се стигна, след като "Шкода"-та влязла в забранената посока на еднопосочна улица в района. Там срещу нея се оказал джипът, чийто водач се нахвърлил с обиди срещу другия шофьор.

    Освен глобата собственикът на джипа е бил задържан от полицията за 24 часа.

    източник - някакъв инфо сайт
    42

  • #2
    От: Кой беше? Да си признае веднага!

    В коментарите под статията някакви люде писаха,че въпросният бил с IQ,колкото телесната му температура и без шофьорска книжка.
    За мен това е недопустимо да се случва в европейска държава в 21 век...

    Коментар


    • #3
      От: Кой беше? Да си признае веднага!

      То и за мен е недопустимо, ама някои катили буквално си го просят!

      Тук един беше решил че щом съм с джип трябва да се катеря по тротоарите за да се разминем и съвсем нарочно подмина мястото, кудето да може да отбие за да се разминем заради паркиралите в неговата лента автомобили, при положение че ме виждаше от поне 100 метра. Че даже и учуден беше че отказах да се катеря. Изгасих, излязох, запалих цигара, подпрях се небрежно на калника да му гледам сеира и му казах да се оправя както намери за добре, през което време след мен дойдоха още автомобили. Интересно беше.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Кой беше? Да си признае веднага!

        Добре де, тоя с джипката е глобен, та и задържан. И правилно - самоуправство. А този с Шкодата какво, защо нищо не се казва за него?
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #5
          От: Кой беше? Да си признае веднага!

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Добре де, тоя с джипката е глобен, та и задържан. И правилно - самоуправство. А този с Шкодата какво, защо нищо не се казва за него?
          Е как защо? Той си е в правото човека - нарушава си най-спокойно правилата "като всички нормални хора" и изведнъж накой от "тия с джиповете" се саморазправил с него. Пък и IQ-то му е по-високо . Кво искаш - да го накажат за едно минаване в забраненото?? ти пъъък ... Човечеца си е ОК, тия с джиповете са гадове мръсни...
          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
          0888 315 794
          LZ1UPI
          A1 (Rh+)

          Коментар


          • #6
            От: Кой беше? Да си признае веднага!

            Аз всъщност не мисля, че не е санкциониран, дори съм убеден в обратното. Въпросът е, защо никаква част от вниманието и обществената енергия не са фокусирани върху него.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #7
              От: Кой беше? Да си признае веднага!

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Аз всъщност не мисля, че не е санкциониран, дори съм убеден в обратното. Въпросът е, защо никаква част от вниманието и обществената енергия не са фокусирани върху него.
              Ами защото, след като почти навсякъде по кварталите улиците станаха еднопосочни, дисциплината "каране срещу знак В1" май се превърна в национален спорт и никой (община, полиция) не взема мерки срещу това.

              В домашната ми улица се сблъсквам с този "феномен" поне 4-5 пъти седмично.
              Обикновенно реакцията на нарушаващия е " Бе аз за 30-40-50 метра що да заобикалям по долната улица?"
              Пък аз, хахаво-културният, си заобикалям за точно 9 метра.
              Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

              Коментар


              • #8
                От: Кой беше? Да си признае веднага!

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Аз всъщност не мисля, че не е санкциониран, дори съм убеден в обратното. Въпросът е, защо никаква част от вниманието и обществената енергия не са фокусирани върху него.
                Както вече повторих много пъти, българското общество е толерантно към нарушенията и престъпленията, особено към тези, които има възможността да прави. Плюс това, изглежда да е "санкциониран" достатъчно с материалните щети.

                Освен това, самоуправството и хулиганството обективно са много по-сериозен проблем от дребното нарушение на ЗДвП.

                Коментар


                • #9
                  От: Кой беше? Да си признае веднага!

                  Откъм материални щети, може и на плюс да излезе шкодата. Има причинител на щета, има гражданска ...
                  Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                  Стефан Арзатов

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кой беше? Да си признае веднага!

                    Първоначално публикуван от VULKAN Преглед на мнение
                    Откъм материални щети, може и на плюс да излезе шкодата. Има причинител на щета, има гражданска ...
                    А на кой ще пишат акта и гражданската на кой ще плати?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кой беше? Да си признае веднага!

                      Ако лекинко попроменят Закони, наредби и правилници за движението,то аз лично всеки ден ще поомачквам поне по 10-15 улични герои,вервайте ми.В Големото село,демек София се кара абсолютно безобразно.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кой беше? Да си признае веднага!

                        Първоначално публикуван от VULKAN Преглед на мнение
                        Откъм материални щети, може и на плюс да излезе шкодата. Има причинител на щета, има гражданска ...
                        При злоумишлено деяние гражданската не важи.

                        Иначе щом има щета и виновен, може да има и претенция.
                        Кой ще плаща накрая е друга тема, но е ясно.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кой беше? Да си признае веднага!

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          То и за мен е недопустимо, ама някои катили буквално си го просят!

                          .
                          Ти па. На мен така ми започва и завършва всеки ден. А съм с лека кола. Интересно на джип не кълват.
                          А проблема е едно училище.За всеки дришляк-кола. За всяка кола-паркомясто. Е , не става.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кой беше? Да си признае веднага!

                            Ако вместо с шкодата беше нахално мутре с лъскав автомобил и срещу него джип на 20 години като моя, нещата щяха да са различни. В случая мутрето гадно може да е бил в джипа, защото в колата може да има и объркал се човек или жена с дете, може ли да беснее до толкова читав човек?
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кой беше? Да си признае веднага!

                              Ако културно му е обяснил законите за движение по пьтищата както и законите на простата физика то тоя с джипа му свалям шапка и го черпя една каса бира ако ми падне.

                              Самоуправство,хулиганство..........ма никой не му набие една дебела глоба на Шкодаджията е така защото ако не беше там В НАРУШЕНИЕ то тоя с джипа нямаше да има кой да гази и бута или един вид - нямаш право да си там и ако те шибна си виновен защото по закон не трябва да си там.На кой му се спори то нека ми каже какво става ако трьгна в насрещното по магистралата,кой виновен там?Или на малка уличка по става

                              Малко му е,касата бира си стои и има кой да я достави вьв Варна.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X