Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой беше? Да си признае веднага!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Кой беше? Да си признае веднага!

    Защо повествованието скача рязко, от нарушението "влизане, в нарушение, в еднопосочна", направо на "джипът избута шкодата"? Къде са всички междинни етапи, в които двамата взаимно се самонадъхват с обиди и заплахи? Къде е описанието на това как единият се е запънал, кат магаре на мост, и не иска да отстъпи или да даде назад, въпреки че е в нарушение? Защото прави впечатление, че повечето сакатлъци, тръгват от някой дребен спор, който вместо да бъде обърнат на шега и решен с взаимни усилия, прераства в тежък конфликт, със сериозни последствия.
    П.С. Браво на джипара! Да избута назад лека кола, без да изподраска всички паркирали по пътя и без да си потроши джипа, си е талант!

    Коментар


    • #32
      От: Кой беше? Да си признае веднага!

      Тия неща е резонно да ги говориш ако си бил участник или свидетел на случката.
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • #33
        От: Кой беше? Да си признае веднага!

        Първоначално публикуван от Absolut Преглед на мнение
        Да избута назад лека кола, без да изподраска всички паркирали по пътя и без да си потроши джипа, си е талант!
        Няма надеждни сведения за страничните щети.

        Коментар


        • #34
          От: Кой беше? Да си признае веднага!

          Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
          Тия неща е резонно да ги говориш ако си бил участник или свидетел на случката.
          От личен опит, твърде е вероятно избутването да е предшествано от бурен скандал. Почти всяка седмица се случва да видя кола в насрещното, както и значително по-рядко се случва аз да съм в насрещното, но това винаги, с изключението по-горе, приключва по идентичен и съвсем нормален начин - колата-нарушител светкавично освобождава пътя.

          Коментар


          • #35
            От: Кой беше? Да си признае веднага!

            Ами ако човека не е очаквал кола в насрещното и се е стресирал? Те и хората с джипове се стресират....
            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
            Drag Grand Canyon Daily
            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
            LZ1JYM

            Коментар


            • #36
              От: Кой беше? Да си признае веднага!

              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
              ..... но това винаги, с изключението по-горе, приключва по идентичен и съвсем нормален начин - колата-нарушител светкавично освобождава пътя....
              Е не винаги .
              Точно преди 2 седмици един кара срещу мен на двупосочен път , заобикаляйки няколко спрели автомобила в неговата лента . . Преди това ме беше забелязал от далече и имаше възможност да спре и да ме изчака , ама той - налита .
              Спряхме в моята лента един срещу друг досущ като двете козлета на моста от приказката. Аз си седя кротко вътре и го чакам той да се върне . Така около 2-3 мин. , след което оня изкача от колата и ми крещи : "Айде бе , до кога ше те чакам!" . Питам : за какво ме чакаш - ти си нарушител и като такъв си длъжен сега да направиш маневра . А онзи : "Ти като ме видя срещу теб , що не спря да ме изчакаш " . Е тогава кипнах и аз , та чак тогава онзи се изнесе ....
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #37
                От: Кой беше? Да си признае веднага!

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Точно преди 2 седмици на двупосочен път...
                Горе-долу по това време. На еднопосочна улица - Пиротска. Един такъв, но школувано нагъл (няма подскоци, няма крясъци), гледа ме любезно и кротко, докато зад него не застана трамвай...
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #38
                  От: Кой беше? Да си признае веднага!

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  ...Както вече повторих много пъти, българското общество е толерантно към нарушенията и престъпленията, особено към тези, които има възможността да прави. Плюс това, изглежда да е "санкциониран" достатъчно с материалните щети....
                  Материалните щети са резултат от саморазправата ,а той си заслужава наказание по ЗдвП.

                  ... което ме подсеща за една случка от Соц- времето : по някаква причина се бях озовал в Десето РПУ баш по време на развода на милиционерите . Надавам ухо и слушам сводката , която им чете старшията с информация към застъпващите на смяна : на един паркирал автомобил между І-ви и ІІ-ри блок на МЕИ-то ( там имаше знак за забранено влизане и в двете посоки) му откраднали и четирите гуми и го оставили на трупчета .В следващия момент катаджиите прихват да се смеят , а един казва : " Хахаха , ся ше го глобиме , че е паркирал неправилно " .

                  Викам си : Егати нещастника ! Не стига че са му заминали гумите със се джантите ( то тогава си беха дефицит) , ами и глоба на всичко отгоре . Тоя пишман е станАл от едно неправилно спиране .
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Кой беше? Да си признае веднага!

                    Излезе информация, че водача на шкодата е жена!
                    Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                    Стефан Арзатов

                    Коментар


                    • #40
                      От: Кой беше? Да си признае веднага!

                      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                      От личен опит, твърде е вероятно избутването да е предшествано от бурен скандал.
                      Абсолютно прав си че сигурно така е станало, но може и да не е станало, тоя с жипа може да го е направил за кеф, често виждам по пътя и такива тъпаци, самозабравили се тарикати, познаващи или плащащи на нужните хора за да си развяват байряка.

                      Първоначално публикуван от VULKAN Преглед на мнение
                      Излезе информация, че водача на шкодата е жена!
                      Какъв удобен начин да покажеш колко си мъж.
                      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Кой беше? Да си признае веднага!

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        ...
                        Викам си : Егати нещастника ! Не стига че са му заминали гумите със се джантите ( то тогава си беха дефицит) , ами и глоба на всичко отгоре .
                        Типично полицейско поведение. Същият механизъм като разгонването на протести - няма да хванат провокаторите, а ще съборят да бият най-хилавите дето най-бавно бягат.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Кой беше? Да си признае веднага!

                          Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                          ...
                          Какъв удобен начин да покажеш колко си мъж.
                          Честно, дай някакъв алгоритъм за оправия с такава. Не казвам, че избутването с кола (или още по малко шамарити) са решение, но агресивни и вулгарни каки виждам доста често.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Кой беше? Да си признае веднага!

                            Първоначално публикуван от VULKAN Преглед на мнение
                            Излезе информация, че водача на шкодата е жена!
                            А...като каза жена, та се сетих...преди няколко дни, една УФСЪ си подкара колицата срещу знака (кв. Изток, уличката която се спуска към автогара Изток, не си спомням някога да е била двупосочна), та трябваше няколко коли да й направим място да мине, а тя просто гледаше напред в нищото и чакаше да й се направи път. Отнесе един куп псувни, клаксони и т.н., а тя просто си гледаше напред с непоклатимо идиотска физиономия.
                            Според мен УФСЪТА абсолютно не знаеше че е в нарушение...за съжаление има страшно много такива, те просто те гледат и не могат да проумеят защо и на кой свириш или ръкомахаш. А това, че си сменят лентите и те засичат, режат завоите и т.н., изобщо не ги трогва, тоест те са си в правото да го правят.
                            Страшно много ме дразнят всичките тия идиоти, но това е положението, ако тръгнеш да ги съдиш по бързата процедура(бой на място), ще стане страшно кърваво и хлъзгаво в мирно време, а и няма смисъл...
                            Не мога да разбера защо се случва това, така са научени, така им е по удобно или...?

                            Коментар


                            • #44
                              От: Кой беше? Да си признае веднага!

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Типично полицейско поведение.
                              Не съм сигурен, това с положително, или отрицателно отношение го казваш, само че, за да се оформи случая официално и потърпевшия да получи документ, с който да си търси правата пред застрахователи, или джантите с гумите му да бъдат пуснати за издирване, или каквото и да било подобно - няма начин да се мине и без санкцията за неправомерното му нахождение на въпросното място. Единствения друг вариант е, "органите" да изготвят документ с невярно съдържание (друг адрес), но това може да има неприятни последствия от всякакво естество, включително и от чисто практическо.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Кой беше? Да си признае веднага!

                                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                                Честно, дай някакъв алгоритъм за оправия с такава. Не казвам, че избутването с кола (или още по малко шамарити) са решение, но агресивни и вулгарни каки виждам доста често.
                                Нямам еднозначен отговор.
                                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X