Обява

Свий
Няма добавени обяви.

crf450rx и yz450fx

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • crf450rx и yz450fx

    След като от няколко години наблюдаваме застой в хард ендуро сегмента при японските производители ,от хонда и ямаха решиха да ни изненадат с новите модели crf450fx и yz450fx ,които са базирани на кросовите си събратя ,но добре подготвени за ендуро .На пръв поглед се забелязват стъпенка ,тава под двигателя ,стартер и манивела и 18 цола задна гума .И двата мотора тежът около 118 килограма пълни догоре или около 108-кг сухи .При хондата има три режима на работа на двигателя ,които се регулират с копче от кормилото ,а при ямаха се използва gytr power tuner с който се променят картите на запалването .Окачването каяба при ямаха и шова при хонда е настроено за ендуро ,но е подходящо и за лек мотокрос .Също така и скоростите са оптимизирани за ендуро Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-Yamaha-YZ450FX-p96.jpg
Прегледи:1
Размер:141.5 КБ
ID:6122039 в тази таблица много добре е показана разликата в трансмисията с кросовия yzf и най-вече голямата разлика в първа предавка ,която е доста по-къса и подходяща за ендуро .Прави ми впечатление по-високата компресия при хондата 13.5:1 срещу 12.5:1 за ямахата ,но както знаем хондата е с един ,а ямахата с два разпределителни вала .При ямаха са увеличени радиаторите ,за по-добро охлаждане .Като цяло изглеждат добре машинките ,допада ми изобилието от мощност и въртящ момент ,които са лесно използваеми за разлика от кросовите им братя ,както и стартера ,но ми липсва по-голям резервоар (при ямаха е 7,6л ,а при хонда 8,3л ) ,фар ,стоп и възможност за регистрация .Но както изглежда японците са искали да навлязат главно на американския пазар и да бъдат преки конкуренти на XC-моделите на Ктм .Иска ми се японците да се върнат на ендуро сцената ,но предвид ,че зарязаха two stroke-а и че гледат главно американския пазар ,това май няма да се случи скоро .
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-Yamaha-YZ450FX-a2.jpg
Прегледи:1
Размер:149.2 КБ
ID:6122050

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-Yamaha-YZ450FX-s2.jpg
Прегледи:1
Размер:184.3 КБ
ID:6122051

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:honda_450rx-768x434.png
Прегледи:1
Размер:564.3 КБ
ID:6122052

  • #2
    От: crf450rx и yz450fx

    Забравили са да сложат перки на радиаторите,без тях пак нищо няма да постигнат.

    Коментар


    • #3
      От: crf450rx и yz450fx

      За щастие сините вадят на пазара и 2Т.
      YZ 250X
      Отново степенка, задна 18-ка, удобна седалка и тн.
      https://www.yamahamotorsports.com/of.../models/yz250x
      Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

      Коментар


      • #4
        От: crf450rx и yz450fx

        Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
        Забравили са да сложат перки на радиаторите,без тях пак нищо няма да постигнат.
        нормално е да е опция, за която допълнително се доплаща, защото не на всеки му трябва. До скоро имах CRF 250X 2007 г. без перка и докато аз и сина ми го карахме с пишман ендуристите от наше село никога не е кипвал. Кипна само 1 път когато аз бях с АТВ и наврях сина ми в един влажен улей с износена задна гума. А даже мотора е участвал на Кърнаре, шипка и др. кушии.


        Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
        За щастие сините вадят на пазара и 2Т.
        YZ 250X
        Отново степенка, задна 18-ка, удобна седалка и тн.
        https://www.yamahamotorsports.com/of.../models/yz250x
        Ииии... добра цена, поне в доларес.
        А колко тежи?
        И кога най-накрая ще се появи инжекционно впръскване на горивото?
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #5
          От: crf450rx и yz450fx

          Теглото е 104кг (готов за каране).
          Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

          Коментар


          • #6
            От: crf450rx и yz450fx

            Тази yz250X всъщност е базирана на yz от 2005 (модел от преди 12 години ) ,поне да я бяха направили 300 .Трудно ще се вмести до европейките .А за инжекцион при двутактовите ,за сега знам ,че ктм работят над въпроса .Говори се ,че 2018 -моделите вече ще са инжекцион ,но той е повече с цел намаляване на вредните емисии ,защото 2020 влиза в сила евро 5 .Ако успее да се оптимизира и разхода ,няма да е зле .

            Коментар


            • #7
              Re: crf450rx и yz450fx

              Ако ги направят инжекцион половината предимства на цвайките ще заминат с него.
              Няма да са ното прости, нито леки, нито евтини.

              Коментар


              • #8
                От: Re: crf450rx и yz450fx

                Първоначално публикуван от chemomche Преглед на мнение
                Ако ги направят инжекцион половината предимства на цвайките ще заминат с него.
                Няма да са ното прости, нито леки, нито евтини.
                Аз като пишман ендурист да споделя какво си мисля:
                1. една инжекционна система не е по-тежка от карбуратора.
                2. и 3. Не са и порсти и евтини като ги направиш за първи път, после са и прости и евтини и не изискват смяна на жигльори и игли и реглаж в зависимост от температура и надморска височина.
                По-скъпото, тежкото и сложното в 4 тактовия е това, което е в главата на двг., а не храненето.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #9
                  От: crf450rx и yz450fx

                  Аз мисля , че в момента при 2-тактовите е като затишие пред буря , всеки разработва нещо уникално.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #10
                    От: crf450rx и yz450fx

                    Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
                    За щастие сините вадят на пазара и 2Т.
                    YZ 250X
                    Отново степенка, задна 18-ка, удобна седалка и тн.
                    https://www.yamahamotorsports.com/of.../models/yz250x
                    И като платят митото ще са на цена която никой няма да купи,европейците никой вече не може да ги пребори.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: От: Re: crf450rx и yz450fx

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      Аз като пишман ендурист да споделя какво си мисля:
                      1. една инжекционна система не е по-тежка от карбуратора.
                      2. и 3. Не са и порсти и евтини като ги направиш за първи път, после са и прости и евтини и не изискват смяна на жигльори и игли и реглаж в зависимост от температура и надморска височина.
                      По-скъпото, тежкото и сложното в 4 тактовия е това, което е в главата на двг., а не храненето.
                      Не е баш така....поне по-умните от мен така казват.
                      (http://motocrossactionmag.com/news/a...ted-two-stroke)
                      - инжекциона е по-тежък, трябва ти бензинова помпа, датчици, елетроники и т.н.
                      - прости и евтини имам предвид за поддръжка - с инжекциона няма да сменяш жигьори, а карти и пак ти трябва да знаеш какво правиш ако искаш мотора ти да върви по твой вкус
                      Жигльорите, иглите както и другите чаркалъци на карборатора са евтини, а разните те там map/maf и т.н. сезнори ги нзаете колко струват на една кола.
                      - поне за мен голям проблем е че ако ти падне акумулатора и си за никъде, защото няма какво да завърти помпата за горивото, а с карба риташ и си в играта

                      За пишман ендуристи са измислили 4Т ендурата


                      А за YZ-ката... ми като си е перфектен мотора, защо да му променят нещо
                      И КТМ цвайките нямат грандиозни промени в двигателя от доста време, май само тоя последния 2017 има някаква по-осезаема разлика.
                      Алуминиевата рамка на YZ-ката в комбинация с KYM SSS предницата я имат за най-доброто шаси о оказване от доста години, като въпреки че предницата е на 10 години е една от най-добрите в момента
                      Колкото и да съм фен на портокалите, да има 2 в гаража, тостер, чаша, тениска още куп фен глупости, ако мога да го сменя с YZ250 след 2005 няма да се замисля и за секунда.

                      П.С.
                      Малко наспамихме темата с цвайки....
                      За конкретните модели от заглавието - хубавое че японците са решили да пуснат "ендуро версия", на кросовите си модели. Това са нещо като XC моделите на КТМ, които са по-скоро SX настроен за ендуро от колкото чист еднуро модел.

                      Коментар


                      • #12
                        От: crf450rx и yz450fx

                        Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                        И като платят митото ще са на цена която никой няма да купи,европейците никой вече не може да ги пребори.
                        Странно, как до преди няколко години говорихме, как КТМ няма да може да се наложи на щатския пазар. Ама сега имат титли и в МХ-а и в ендурото там.
                        Ако от Yamaha решат да пуснат модела на европейския пазар, няма да плащаш мито. Сигурно цената няма да е точно 7500 долара, ама със сигурност ще е конкурентна на останалите.
                        Без да съм фен на определена марка, според мен колкото повече модели има на пазара по-добре. По-голям избор, конкуренцията кара цените да не са изкуствено (монополно) завишени.
                        Сините не правят мотори от вчера, така че със сигурност ще добро моторче.
                        Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                        Коментар


                        • #13
                          От: crf450rx и yz450fx

                          Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
                          Сините не правят мотори от вчера, така че със сигурност ще добро моторче.
                          Май ще е добро ама без ниски,сега се загледах ами той няма да има голям маховик,виждал съм един единствен модел на ямаха 250 2т с два маховика 96г,с ниски като на европейците.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Re: От: Re: crf450rx и yz450fx

                            Първоначално публикуван от chemomche Преглед на мнение
                            Не е баш така....поне по-умните от мен така казват.
                            - поне за мен голям проблем е че ако ти падне акумулатора и си за никъде, защото няма какво да завърти помпата за горивото, а с карба риташ и си в играта
                            Има инжекциони при които няма акумулатор. Сега се сещам за YZ450 и CRF450. Като ритнеш и толкова му е нужно на генератора за да захрани помпата и ЕКУ-то за да запали.
                            EXC TPI 2019

                            Коментар


                            • #15
                              От: crf450rx и yz450fx

                              Не само те - кросовите 4т инжекциони на кавасаки и сузуки също са без батерии .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X