Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SUV или Джип до 22 000 лв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • SUV или Джип до 22 000 лв

    Здравейте,
    нещо почна да ми писва от моя туарег 7L 2.5 дизел и реших да го пусна за продажба. Може ли да ми дадете идея за надежден SUV или Джип, на който мога да разчитам и да не ремонтирам през месец със сравнителна поносима поддръжка. На моя туарег за последните 2 години смених тандем помпа(1200 лв.), съединител и махових(2000 лв), алтернатор, въздушна възглавница на окачването, сега смених и компресора на климатроника(1000 лв). Търся нещо до 22 000 лева, дизел, купето да бъде с размери приблизителни на туарега, да бъде след 2007ма и ако може частите да не надвишават горе посочените, но поне да е по-здраво. Няма да ходя на офроуд, единствено зимата до някоя писта на ски. Мисля си нещо за Jeep Grand Cherokee, Mitsubishi Pajero (не съм сигурен как вървят частите) и Toyota LandCruiser 120, но ако имате други предложения ще се радвам да ги споделите
    Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

  • #2
    От: SUV или Джип до 22 000 лв

    Хората харесват и карат различни джипове, но накрая всички взимат Toyota, не помня кой го беше казал. ти си прави изводите. Успех.

    Коментар


    • #3
      От: SUV или Джип до 22 000 лв

      Хонда CRV,
      имаме такава в семейството. Купена е нова, преди 8 години като ремонт до сега нищо, за километрите не обърнах внимание, но са под 100 или около 100 хил. Не бях я карал почти, скоро ходих на море с нея. Накефих се. Единствено което не ми хареса е че на по-висока скорост е шумна. Иначе гори малко, върви прилично ( не е мощно возило ) има си удобствата и от миниум е изстискан максиум. Не е от ранга на големите "батковци" а по-скоро японците са си поставили за цел да направят нещо което на тях да им струва евтино, а да попълнят успешно пазарна ниша. И са го направили. Не знам каква е цената на пазара за секънд хенд, но ако нямах кола това щеше да е фаворита ми.
      п.п. пиша го това като принципно не съм почитател на SUV, имам едно Рено Еспейс 3.0 V6, и на магистрала с каквато и да е скорост вътре няма никакъв шум. Освен това мощния двигател дава много ама много повече удобства когато караш бързичко и искаш да ускориш. На хондата точно това и куцаше.

      Коментар


      • #4
        От: SUV или Джип до 22 000 лв

        Ще напиша нещо, за което сигурно много хора в този форум ще ме препсуват на ум, но...

        След като имаш 22К начален бюджет защо не го използваш за първоначална вноска на някоя нова колица? Да, тя ще струва вероятно 40 в крайна сметка, но имаш чисто нов автомобил. Иначе набиваш 22 само за покупка и докато го обслужиш и ремонтираш отиваш към 30...и пак имаш 10-годишна, че и повече бангия, каквато вече си имаш.

        Е, да, Кашкайчето или там каквото друго се предлага в този сегмент не е Туарег, нито ЛК, но си има други предимства. Аз лично предпочитам да имам нови плюшени седалки, отколкото стари кожени и работещ климатик, вместо неработещ климатроник (съвсем условно казано, но схващаш идеята...). Още повече щом говорим за ежедневна кола и ходене по ски писти далеч не смятам, че е нужно нещо кой знае какво освен НЯКАКВО 4х4 и надеждност.

        Не претендирам за изчерпателност, нито за меродавност, това просто е моята гледна точка и така бих направил аз

        P.S. Друг е въпросът ако търсиш някакъв имиджов елемент с покупката на кола от премиум марка. Тогава постът ми не е съвсем валиден.

        Успех с избора.

        Поздрави

        Коментар


        • #5
          От: SUV или Джип до 22 000 лв

          Така като гледам си за Freelander 2-ка 2009-2010 година, гледам че не си много фен на ръчките, а това е с 4-то поколение халдекс ...

          Коментар


          • #6
            От: SUV или Джип до 22 000 лв

            Колега, ти сам си си отговорил.

            Първоначално публикуван от ivokbg Преглед на мнение
            Ще напиша нещо, за което сигурно много хора в този форум ще ме препсуват на ум, но...

            След като имаш 22К начален бюджет защо не го използваш за първоначална вноска на някоя нова колица? Да, тя ще струва вероятно 40 в крайна сметка, но имаш чисто нов автомобил. Иначе набиваш 22 само за покупка и докато го обслужиш и ремонтираш отиваш към 30...и пак имаш 10-годишна, че и повече бангия, каквато вече си имаш.

            Е, да, Кашкайчето или там каквото друго се предлага в този сегмент не е Туарег, нито ЛК, но си има други предимства. Аз лично предпочитам да имам нови плюшени седалки, отколкото стари кожени и работещ климатик, вместо неработещ климатроник (съвсем условно казано, но схващаш идеята...). Още повече щом говорим за ежедневна кола и ходене по ски писти далеч не смятам, че е нужно нещо кой знае какво освен НЯКАКВО 4х4 и надеждност.

            Не претендирам за изчерпателност, нито за меродавност, това просто е моята гледна точка и така бих направил аз

            P.S. Друг е въпросът ако търсиш някакъв имиджов елемент с покупката на кола от премиум марка. Тогава постът ми не е съвсем валиден.

            Успех с избора.

            Поздрави
            Който кара Туарег, Кайен, Х5, X6, Q7, или ML гони вид на изглед, и никога няма да "слезе" на Кашкай.

            На колегата Туарега си му харесва, просто много го е заболяло от ремонтите.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: SUV или Джип до 22 000 лв

              Заболяло го е. Жалко, че е решил да се разделя с него, след като е сменил половината му части.
              Поне новият собственик ще е частично късметлия.

              Коментар


              • #8
                От: SUV или Джип до 22 000 лв

                Колега продавам Паджеро 2007г. Джипа е много запазен и е гледан. Постнал съм днес в " Продава". Ако имаш интерес пиши на лично или направо звънкай.

                Коментар


                • #9
                  От: SUV или Джип до 22 000 лв

                  Има 2 два вида джипове-Тoyota LandCruiser и всички останали.
                  Опел Фронтера Б КБ

                  Коментар


                  • #10
                    От: SUV или Джип до 22 000 лв

                    Първоначално публикуван от sid6624 Преглед на мнение
                    Има 2 два вида джипове-Тoyota LandCruiser и всички останали.
                    След Джамбазов вече не си оригинален...За тези пари бих си взел нещо до 2-3 години.
                    Виден столичен ихтиолог

                    Коментар


                    • #11
                      От: SUV или Джип до 22 000 лв

                      Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                      След Джамбазов вече не си оригинален...За тези пари бих си взел нещо до 2-3 години.
                      И избора на 2-3 годишни СУВ-ове на цена до 22000 лева са няколко Големи Дувара и една Коприва
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #12
                        От: SUV или Джип до 22 000 лв

                        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                        И избора на 2-3 годишни СУВ-ове на цена до 22000 лева са няколко Големи Дувара и една Коприва
                        Писал нещо,не съм писал СУВ
                        Виден столичен ихтиолог

                        Коментар


                        • #13
                          От: SUV или Джип до 22 000 лв

                          Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                          Писал нещо,не съм писал СУВ
                          Не си писал ама погледни какво се търси в заглавието
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #14
                            От: SUV или Джип до 22 000 лв

                            Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                            След Джамбазов вече не си оригинален...За тези пари бих си взел нещо до 2-3 години.




                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #15
                              От: SUV или Джип до 22 000 лв

                              И каква Тойота ще вземе колегата, която да е поне 2007 г. и да до 22 000 лв. Гледам и Ланд Крузер се упоменава, ама на БГ пазара мернах само 2 обяви за под 20 000, като за състоянието може само да се гадае, предвид факта, че следващите започват от 24 000 лв. Доста от които с 3, а не 5 врати, макар авторът на темата да не е упоменал желанията си.
                              Също така, едва ли с този Туарег се е завирал по горите, т.е. ясно е как е използвал автомобила-предполагам градско, магистрално и тук таме някоя полянка най-много. Та този Ланд Крузер въобще и не му трябва. Като сте казали Тойота - Рав4 освен..............за тези пари има и доста по-нови от 2007 г. Но е доста по-тясна от Туарега, усещането вътре, а и не само, е съвсем различно.
                              SUV

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X