Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

    Честито колега Traun , с няколко думички успя да стигнеш до търсения от теб отговор . Аз обаче за съжаление съм до под кривата круша .
    Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
    Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

      Първоначално публикуван от Cvetomir_nikolov81 Преглед на мнение
      Честито колега Traun , с няколко думички успя да стигнеш до търсения от теб отговор . Аз обаче за съжаление съм до под кривата круша .
      Па и ремонтът му е лесен - скубе торкконвертора , забучва изправен и газ (Баси , как можах толкоз лесно да го напиша това...)
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

        Той и моя е лесен , купувам си една чисто нова скоростна кутия , монтирам , и хоп - проблема е решен . Само че , вероятно намирането на такава е невъзможно . Второ , че баща ми не е Рокфелер . Та по тези две причини ми се иска да добия някаква начална информация за възможните ми повреди , и тогава вече да отида на чичко доктор , и да ми даде диагноза . Щото чичко докторовци много , някои лаици , други набедени разбирачи , трети просто гледат да ти ощавят кожичката повечко , и разбира се не изключвам тези , които наистина си разбират и могат . Знам , че тук във форума има доста умни и можещи глави , за това разчитам на отзивчивостта им .
        Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
        Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

          А какво всъщност прави този хидро-трансформатор , или още т.нар. торкконвертор . Възможно ли е подритването на джипа , докато стои и чака зеления светофар в по-студено време , да идва от него ?
          Последно редактирано от Cvetomir_nikolov81; 23-10-16, 23:16.
          Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
          Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

            На колегата проблема е лесен щото единственото което може да угаси автоматик на скорост е торка. То май и при теб на там сочи особено ако се бъркаш ,че тръгва от втора. Ако не предава добър въртящ момент усещането е ,че все едно тръгва от втора а реално не е така. А и приритването на Д и спирачка пак на към торка сочи. Диагностика в движение и на живи данни ще си каже най добре. Пред компа толкова можжах да съм полезен. И не чакай Стоян да се включи, звънни му.До колкото знам не хапе!!

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

              Ми и ти си лесен.Единственото трудно е , че кутията не е малка.
              А на сериозно , виж някой от учтивите доктори тука.Наживо с кутията , както си е на колата.Вероятността да си оправиш по-бързо проблема и да научиш повече ще е по-голяма отколкото да си обсъждаме.
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

                Два дни не ми го е правил този чалъм с предавките , но пък и времето е по - топло ,иначе , не се заблуждавам , защото прави доста дълго ускорение и висока скорост , до момента в който включи следващата предавка . Не че го затруднява потеглянето от по-високата предавка , но все пак , не искам да го мъча . А относно преритването , преди около 2 часа , когато малко го поразходих , умишлино спрях на една уличка и на директна го задържах да видя дали ще подритне , и го направи , но съвсем леко . Температурата в момента е , от порядъка на 12-13° . Като застуди , подритва по-силно , а през лятото в жегите нито веднъж не го е правил . И много благодаря за отговора колега , както и за насочването , че трябва да се направи тест в движение , защото сигурен съв , че има майстори , които ще кажат ,ч е и при статично положение е коректен теста .
                Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

                  Изключително силно се съмнявам да тръгва на 2ра точно тоз автоматик...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

                    Да , така е . Най добре е , да отида деректно на диагностика , да ми кажат проблема , цената , която трябва да заплатя , за да си получа парахода здрав и читав , но все пак ми се иска и да бъда полезен на други колеги , които беха се сблъскали със същия проблем , за да им е по-лесно на тях в последствие да го решат . В крайна сметка , нали това е общата идея на форума - да си помагаме !?
                    Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                    Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

                      Каква е причината за съмнението ти колега ?
                      Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                      Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

                        Опит със същите скорости... Първа е много дълга/те всичките са дълги, 4 са/, по-скоро смятам е възможно късно да ти пуска втора. Не че не е възможно да тръгне и от втора, но не му е заложено никак като опция и не се сещам за толкова сериозно объркване в компа, което да го накара да постъпи така. А без компа да каже още повече се съмнявам да може да прави, каквото и да било. Наистина не претендирам да съм прав, просто се съмнявам. Каквото и да е, скоростите са за ремонт и без да се диагностицират и дори отворят е много трудно да се каже нещо конкретно...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

                          Аз описвам и търся възможни причини . Напълно съм запознат , че е невъзможно да се каже - ето това ти е проблема . Иначе относно потеглянето : светва зелено , подавам газ , следва малко бръмчане , след което , на около 1600 -1700 оборота започва да потегля , като оборотите се придвижват бавно нагоре , а скороста се увеличава усезаемо по-бързо . Абе с две думи , усещането е , като да си потеглиш с колата с ръчна скоростна от по-висока предавка .
                          Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                          Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

                            Маслото погледна ли го?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

                              Днес при 17°С външна температура , ни вест , ни кост нито от подритване , нито от непревключване . По принцип го карам леко , а то и няма как иначе при положение , че има натоваренко движение , и понякога се шашка дали да е на втора или на трета в някой баир , заради малкото подадена газ , но друго няма . Иначе , ДА , маслото го погледнах включително и днес , на загрят двигател и масло в скоростната . На равно място със запален двигател , дръпната ръчна спирачка , лоста на скоростите на Неутрална . Цвета си е бистър , червеникаво-оранжев , а положението на маслото при измерването , е на средата между двете мерителни дупчици за при топло мерене . Ако нещо греша при измерването , ме поправете , за да си поправя грешката .
                              Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                              Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с АСК на Grand WJ 3.1 Limited

                                Ей така , само да споделя , от една седмица не ми го е правило номера с невключването на ниска предавка , и трудното потегляне . За сметка на това , го наблюдавам , и в момента на притрисането , на оборотомера виждам как от 750 пада на 700 оборота , и пак си ги възтановява 750 .
                                Jeep Grand Cherokee WJ - 2001g.- 3.1TD - Quadra-Drive
                                Kawasaki ZZR 1200 - 2002 g.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X