Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шаси и окачване на Дайхатсу Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шаси и окачване на Дайхатсу Фероза

    Здравейте колеги! Интересува ме дали някой от вас има техническите спецификации на шасито и окачването на Дайхатсу Фероза. Купих си въпросната джипка, но сега е необходимо да се пооправи предницата ѝ, тъй като разстоянието между двете леви - предна и задна гуми не еднакво с това на двете десни. Не може точно да се разбере от шасито ли идва или от окачването в случая левия носач.

  • #2
    От: Шаси и окачване на Дайхатсу Фероза

    Ако имаш предвид техническата документация , ето ти линк към това : http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=20249 , там има и спецификации !

    Коментар


    • #3
      От: Шаси и окачване на Дайхатсу Фероза

      Цъкваш тук:
      https://htftp.offroad-bulgaria.com/s...nformation.pdf

      На секция 11-2, страница 41 има подробен чертеж на шасито.
      Аз не вярвам в чудеса!
      Разчитам на тях!

      Коментар


      • #4
        От: Шаси и окачване на Дайхатсу Фероза

        Благодаря!

        Коментар


        • #5
          От: Шаси и окачване на Дайхатсу Фероза

          Установи се, че разликата идва от удар вляво, при който леко от двете си страни се е огънала лявата греда и съответно носача е влязъл навътре.
          Някой знае ли дали при евентуално оправяне на стенд - дозер трябва да се сваля двигателя или не е задължително.

          Коментар


          • #6
            От: Шаси и окачване на Дайхатсу Фероза

            Това най-добре може да ти каже стендаджията. Чисто субективно, без да имам опит с тия неща, бих занесъл голо шаси на стенда. И понеже така и така ще е свалено, после може да отиде на горещо поцинковане.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Шаси и окачване на Дайхатсу Фероза

              Така може би ще е най- добре ама целта е по възможност да не се сваля, макар че не знам трудно ли е разкачването на шасито. По него не се вижда ръжда или изгнило.

              Коментар


              • #8
                От: Шаси и окачване на Дайхатсу Фероза

                Казах ти - най-добре питай стендаджията. Би трябвало той най-добре да може да прецени какво трябва или не, предвид конкретните деформации и мястото, на което са.

                За другото - дали е трудно или не - еми субективно е за всеки. Според мен не е трудно, но е досадно. Играчката е най-вече със спирачни тръбички, горивопроводи и прочие полюции. Самото купе е на 6 или 8 тампона хванато към шасито и като ги махнеш и разкачиш всичките въпросни тръбички и кабелчета, просто се вдига. Би трябвало и двигател да се свала лесно. Скоростите с раздатката се свалят с поглед от сам човек с дребни урудки. Вдигат се от сам човек (лично пробвано), а те като са свалени, ваденето на мотора не би трябвало да е никакъв проблем.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Шаси и окачване на Дайхатсу Фероза

                  Благодаря за полезния коментар! Въпроса е, че трима различни майстори работещи с дозер изказаха три различни мнения и цени по въпроса. Иначе и така си върви, като само леко дърпа на ляво и това ме дразни. Познат майстор си поигра със сходимостта на гумите и ме увери, че няма да се износват. Не зная само дали дозер - от стария тип и съвременен стенд имат голяма разлика във възможностите си. Според мен може би е необходимо да се освободи двигателя от двата болта на шасито и тогава да се пристъпи към изправяне със избутване навън на гредата, но не съм майстор и нямам такава практика.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Шаси и окачване на Дайхатсу Фероза

                    Ако под дозер се разбира,греда за разпъване на автомобили,не виждам как ще ти изправят въобще шасито с такава греда.Просто тя трябва да има стабилна опора за да работи. Стенд,дозер-маса или както и да му казват има повече шансове,но пак има сумати условности,защото масово потребяваните уреди за разпъване на автомобили осигуряват опора чрез защипване на праговете(при някои мерцедеси и БМВ със специални приспособления влизащи в отворите за крика).Аз само веднъж съм възстановявал шаси и закрепването му към масата си беше определено приключение.
                    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X