Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малък проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Малък проблем

    Точно през зимата е най-вероятно да стане така.

    Коментар


    • #17
      От: Малък проблем

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Е, кво му пука, че долния маркуч на пипане му е студен, и не е удървен, като вътре му духа топло ?!
      Ники , имам си го в мен , дремещо.И отвътре напъва , та нема удържане , като се формулира такава тема.
      За майтапенето става дума.Шот ф тоа форум си се майтапиме - Автора , автора -земи мери еднаж колко градуса е на изхода ( кеф ти по Целзий , кеф по Фаренхайт).Пипа...Па и БМВ.Хайде холан.
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #18
        От: Малък проблем

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Точно през зимата е най-вероятно да стане така.
        Може и така да е. Нямам лични наблюдения, въпреки че мога и да го проверя (някой ден) ...
        Това което не ми се вързва е, че като се има предвид, че при BMW а и не само, почти винаги нежду кондензатора на климатика и радиатора на охладителната система е задръстено с боклуци а и самия радиатор е наблъскан с боклук външно между ламелите, дори и при изправна охладителна система и проходим радиатор да е възможно да се охлади антифриза до температура на околната среда.

        Пак да повторя - не съм мерил тези температури и не претендирам за точност, но относно възможните неизправности по охладителната система при BMW и възможните причини говоря в голяма степен от собствен опит.

        Коментар


        • #19
          От: Малък проблем

          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
          Ники , имам си го в мен , дремещо.И отвътре напъва , та нема удържане , като се формулира такава тема.
          За майтапенето става дума.Шот ф тоа форум си се майтапиме - Автора , автора -земи мери еднаж колко градуса е на изхода ( кеф ти по Целзий , кеф по Фаренхайт).Пипа...Па и БМВ.Хайде холан.
          Е, майтапиме се, щото в темата "Имам проблем в дясното колело" има повече проблем, отколкото в тази.

          Тука колегата е притеснен, че няма проблем, или поне на мен така ми изглежда отстрани.

          ... но може и да е основателно, BMW е все пак.

          Първоначално публикуван от tsb_bg Преглед на мнение
          Може и така да е. Нямам лични наблюдения, въпреки че мога и да го проверя (някой ден) ...
          Това което не ми се вързва е, че като се има предвид, че при BMW а и не само, почти винаги нежду кондензатора на климатика и радиатора на охладителната система е задръстено с боклуци а и самия радиатор е наблъскан с боклук външно между ламелите, дори и при изправна охладителна система и проходим радиатор да е възможно да се охлади антифриза до температура на околната среда.

          Пак да повторя - не съм мерил тези температури и не претендирам за точност, но относно възможните неизправности по охладителната система при BMW и възможните причини говоря в голяма степен от собствен опит.
          Така е, и не само.

          Преди две лета, за няколко месеца, бях изпаднал в размисъл защо джипа загрява като карам по-дълго назад и на горски баир, и то само понякога ?!
          Разбира се, опитвах се да измия радиатора на място, без да го свалям.

          Познати подържат 15-на Ниви, които се разхождат в/у луколиовския нафтопровод, и се чудех защо един път в месеца им сваляха радиаторите за профилактика ?

          Като ми отговориха, взех един шиш и извадих бая топки от косми и трева, които бяха набити м/у водният и климатичен радиатор, в частта с/у виското.
          И понеже "китайската" ми джипка е тъпа, на една трета от радиатора са сложили и електрически вентилатор, та се оказа, че цяло лято съм си карал само на нея, и даже няколко пъти, само тогава, се включи и той.

          След този случай си почистих радиатора и със спрей за климатични такива, защото нямам пряк достъп за миене, а не ми се разглобяват решетки и други пластмаси на някоя автомивка,
          и след две години е време да повторя процедурата профилактично.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #20
            От: Малък проблем

            Ефектът от задръстването на радиатора отвън е че долният маркуч става горещ, а не студен.

            Коментар


            • #21
              От: Малък проблем

              Аз така и не разбрах какъв точно е проблема. Защотo ако всичко е наред, човек не ходи да си пипа маркучите обикновено. Ама знам ли...
              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
              Drag Grand Canyon Daily
              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
              LZ1JYM

              Коментар


              • #22
                От: Малък проблем

                Накрая ще се окаже като във вица: не бе, не се оплаквам, хваля се.

                Коментар


                • #23
                  От: Малък проблем

                  Това казвам и аз

                  " ...Това което не ми се вързва е, че като се има предвид, че при BMW а и не само, почти винаги нежду кондензатора на климатика и радиатора на охладителната система е задръстено с боклуци а и самия радиатор е наблъскан с боклук външно между ламелите, дори и при изправна охладителна система и проходим радиатор да е възможно да се охлади антифриза до температура на околната среда ..."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Малък проблем

                    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                    Аз така и не разбрах какъв точно е проблема. Защотo ако всичко е наред, човек не ходи да си пипа маркучите обикновено. Ама знам ли...
                    То никой не разбра, но май

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Накрая ще се окаже като във вица: не бе, не се оплаквам, хваля се.
                    защото

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    ... BMW е все пак.
                    ...
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X