Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къща , или проект за 2 години !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Къща , или проект за 2 години !

    И от мен едно голямо браво.
    За "направи сам" е супер, аз не намирам разлика с това правено от професионалисти.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #77
      От: Къща , или проект за 2 години !

      Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
      Кухнята , вече е приключено с къртенето .
      Поздравления!
      А самото оформление - вие (семейно), ли си го мислите, или ползвате декоратор?
      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      За "направи сам" е супер, аз не намирам разлика с това правено от професионалисти.
      Наборе, на днешното време, дето все ни призовават да сме "гъвкави" и прочее на пазара на труда, да се усъвършенстваме, доусъвършенстваме и преусъвършенстваме - понятията "професионалист" и "направи си сам", са много относителни.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #78
        От: Къща , или проект за 2 години !

        Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
        И ако всичко наистина сам си правиш.. евала. Супер е станала
        Разбира се че я правя аз , решил съм да я направя изцяло сам . Майстор влезе само веднъж . Извиках фирма да смени електромера , и автоматичните предпазители . Това нямам право да пипам . Останалата част от инсталацията си подменям сам . Какви декоратори , всичко си мисля сам . И от време на време жена ми помага .

        Коментар


        • #79
          От: Къща , или проект за 2 години !

          Браво на Мераклията ! Направи си сам - много хубаво се е получило ! На пролет и мен ме очакват същите емоции !
          Забелязвам че си монтирал Българска дограма - профила е произведен във Шумен ! Коя фирма ти я изработи и достави ?

          Коментар


          • #80
            От: Къща , или проект за 2 години !

            Като живеех в Бг , имахме орташка фирма за дограма с двама приятели . Като тръгвах за немско , единия колега откупи дяловете и продължи да работи . Стефан - Еко пласт , дограмата ми е от него .

            Коментар


            • #81
              От: Къща , или проект за 2 години !

              Май си Шуменец

              Коментар


              • #82
                От: Къща , или проект за 2 години !

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0061.jpg
Прегледи:2
Размер:146.8 КБ
ID:5732102 Това ме чака на пролет !
                Последно редактирано от tatii; 21-10-16, 20:39.

                Коментар


                • #83
                  От: Къща , или проект за 2 години !

                  Не , родом съм от Дългопол (Варненско ). Поработвал съм в Шумен , имах и офис по едно време на Херсон . Ама беше мнооого отдавна .
                  Сега на темата . Днес съборих старата изолация , само където ще е терасата . Ще се работи според времето , и разрешителното на три фронта . Капандурата , сега е в застой . Гостната ще почвам да я къртя , и въпросната тераса . Терасата ще е 4,30x3 метра , височина от земята 70 см. на нивото на кухнята . Ще има е предполагам три стъпала към двора . Покрита с прозрачен , поликарбонов покрив . Конструкцията изцяло дървена . Преди това обаче , трябва да направя изолацията в този ъгъл . Защото после при направена тераса ще е трудно , и ще се оклепа всичко .Общата площ на стените там е около 40 кв.м. (общо е около 180 кв. ) Останалата част от къщата , ще изолирам лятото .
                  Тук ми направиха пакетна цена от 31 евро . Включва каменна вата 240мм , лепило за лепене , мрежа , лепило флекс за шпакловка , мазилка структурна 2 мм. бяла . Останалото като дюбели , грунд , водобранни лайсни , ъгли и лайсни за основата се купува отделно . Може ли някой да даде актуална цена на каменната вата 240 мм. от Бг . На всичко останало ми е ясно . В немско , и в Бг ватата е на същата фирма - рокуел .

                  Коментар


                  • #84
                    От: Къща , или проект за 2 години !

                    Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
                    .........................................................................................каменната вата 240 мм. ....................................................... рокуел .
                    Някакви специални изисквания за дебелината и вида на изолацията ли има , или каква е причината ?
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Къща , или проект за 2 години !

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      И от мен едно голямо браво.
                      За "направи сам" е супер, аз не намирам разлика с това правено от професионалисти.
                      Аз пък намирам. Нещата са направени с много мерак, много мислене и без дребнаво пестене на труд, за разлика от много професионалисти.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Къща , или проект за 2 години !

                        Искам да е дебела ,нямам претенция за фирма . При новите строежи изискването е 240 мм са стени . Никой не ме задължава , но искам да е ок.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Къща , или проект за 2 години !

                          Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
                          Искам да е дебела ,нямам претенция за фирма . При новите строежи изискването е 240 мм са стени . Никой не ме задължава , но искам да е ок.
                          Защо точно вата ? И знаеш ли с какво се забъркваш с нея ?
                          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Къща , или проект за 2 години !

                            Какво , че е по трудно за изпълнение ли ? . Ако е това не ме притеснява , ще се справя . Иначе според мен е най доброто като изолация . Изолира от студ ,шум , не гори и т. н. Със стиропора е лесно , но не ми харесва .

                            Коментар


                            • #89
                              От: Къща , или проект за 2 години !

                              Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
                              Какво , че е по трудно за изпълнение ли ? . Ако е това не ме притеснява , ще се справя . Иначе според мен е най доброто като изолация . Изолира от студ ,шум , не гори и т. н. Със стиропора е лесно , но не ми харесва .
                              След цялата работа която си свършил ясно е че страх нямаш . Нужно е обаче да прецениш правилно какво ще спечелиш от това да ползваш вата и какво ще загубиш от стиропора . Технологично почти няма разлика при работа . Аз лично по дебела от 150 мм изолация при ново строителство и при саниране на старо все още не съм засичал в ДЕ .Вата съм засичал само при окачени фасади и някакви други предстенни обшивки . Не съм наясно обаче какви са и метериологичните условия при вас . Отделно се замисли че слагаш толкова дебело по стените как ще изпълниш и с какви дебелини ще работиш около прозорците и какви температурни мостове ще оставиш там . Като гледам си в средата на квартала ,нямаш директен сблъсък с ветрове . Защо не се огледаш как и с какво и какви са отзивите на комшиите .
                              Виждам че на около километър , километър и половина източно от квартала ви минава магистрала 27 и тя ли се явява източник на шум за притеснение . На запад имаш промишлена зона , ама и тя е на около километър и половина . За мен единственото преимущество на ватата е защитата от шум . Помисли и ако искаш нещо да закачиш или допълнително да правиш по фасадата колко дълги и какви дюбели ще ползваш .
                              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Къща , или проект за 2 години !

                                От това което изчетох за моят строеж, останаз с впечатлението, че стиропор, фибран и други панели от този род са за предпочитане за тухлена къща. Още един плюс е по-малка дебелина на слоя изолацията. 240мм вата да сложиш си е бая много. Аз на стени от дърво съм сложил 10 см вата и отоплявам все още с 1 маслен радиатор 2кв около 35метра (3 помещения), а е около нулата вече 3 седмици
                                HONDA XL650

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X