Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къща , или проект за 2 години !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Къща , или проект за 2 години !

    http://www.knauf.bg/bg/knauf-sistemi...tenni-obshivki


    Малко за четене и размисъл ................
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

    Коментар


    • #32
      От: Къща , или проект за 2 години !

      Когато се прави двойна скара ,профилите се редят през 50 см.От там и двоен картон,моя грешка
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #33
        От: Къща , или проект за 2 години !

        Чувам от разни познати , които живеят или децата им са по немско, че това община и разни надзори не дават и един пирон да забиеш без разрешение.
        Сподели как е при теб в това отношение. И токоз боклук, изхвърлянето..., шум, мръсотия, нещо проблеми със съседите?

        Коментар


        • #34
          От: Къща , или проект за 2 години !

          Първоначално публикуван от гоше Преглед на мнение
          Чувам от разни познати , които живеят или децата им са по немско, че това община и разни надзори не дават и един пирон да забиеш без разрешение.
          Сподели как е при теб в това отношение. И токоз боклук, изхвърлянето..., шум, мръсотия, нещо проблеми със съседите?
          В моята няма никакви проблеми в частното . За сградите за обществено ползване не мога да кажа . За боклука няма проблем да си наемеш контейнер . За цена не мога да кажа защото аз лично не ползвам . Обаче като си карам с ремаркето или с буса е 47 евро на тон . И задължително сортирано . Никога не съм имал проблем с шума . Никога не съм прекъсвал следобяд , обаче винаги съм почвал след 8 ч и съм приключвал до към 18ч най-късно . В събота ако се налага нещо много спешно гледам да вдигам шум с ъглошлайфа след 9ч и най - късно до 14 ч . За неделя дори не си косят градинките , дори домакините не минават с прахосмукачки .
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • #35
            От: Къща , или проект за 2 години !

            Това не е първия таван който правя . Да прочетох го , технологично явно не отговаря на начина по който го работя . Разтоянията наистина ги дават 500 мм за тавани . Така са ми показали навремето , така ги правя . Имам много направени по този начин , няма спуквания или проблеми във времето .

            Коментар


            • #36
              От: Къща , или проект за 2 години !

              Не дават ,защото повечето са под наем . Имаш право да правиш ремонт в собствената си сграда . Естествено има неща които се правят от фирми , трябва да са лицензирани . В момента чакам разрешително и проект , за да резна покрива . Примерно мога да си направя цялата инсталация , но свързването към електромера го прави фирма . Иначе няма ток . Веригата е следната правиш договори с фирма лицензирана ,тя прави свързването , монтажа и от енергото само идват на проверка . Фирмата им изпраща подписаните от теб договори . Можеш да си правиш почти всичко сам , но трябва да знаеш изискванията . Аз ходя в техническа служба , и се консултирам . Своеволията тук не са препоръчителни . Имат си техническа полиция , не можеш да откажеш достъп до обекта . Идват с плановете и става лошо . Имат право според нарушението да определят санкция , като тавана е 500 х. евро . А за боклуците си има определен ред . Примерно мебели може да изхвърлиш безплатно . Но всичко друго се заплаща . Сам до депото с бус или ремарке е най евтино . Цените според товара - смесен боклук 120 евро на тон , сортирания по малко . Иначе за строителния обект се вика контейнер , около 100- 120 само за транспорта .А отпадъците цена на тон . Различни са цените , според боклуците. Шума сам на отстояние от съседите , а пък и се разбираме та няма проблем .

              Коментар


              • #37
                От: Къща , или проект за 2 години !

                Браво, Пламка! Със собствени сили си превърнал къщата в дом!
                Успех с довършването!
                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                Коментар


                • #38
                  От: Къща , или проект за 2 години !

                  Поздравления за положения труд!
                  0осем9осем7шест0осем7едно
                  Миро

                  Коментар


                  • #39
                    От: Къща , или проект за 2 години !

                    Благодаря !
                    Един поздрав , текста е обяснение за допуснатите грешки .

                    Коментар


                    • #40
                      От: Къща , или проект за 2 години !

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:419.4 КБ
ID:5731823 Готовия хол , сниман от калпазанското място - дивана
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160920_080304.jpg
Прегледи:1
Размер:574.7 КБ
ID:5731824 Малкия покривен прозорец трябва да изчезне . На негово място смятам да направя прозорци като съседните . Само че ще е една голяма витрина 280 x 140 височина . Това се пада точно над стълбището за втория етаж . Немските строители са си оставили ръцете , височната в ниската е 80 см . а до прозореца 130 см . Няма шанс да се мине нормално , без да се удариш . Затова изчезва целия участък , и се получава хубав и много висок коридор над стълбището .
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160920_081102.jpg
Прегледи:1
Размер:59.6 КБ
ID:5731825 Ето тук е 130 см
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160920_080952.jpg
Прегледи:1
Размер:63.2 КБ
ID:5731826 А тук е 80 см .
                      На тази площадка между етажите , има гостна стая с баня и тоалет . Тепърва ще я прекроявам , заради тавана вратата е 170 см висока . Ще се смени с нормална по време на ремонта .
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160920_081102.jpg
Прегледи:1
Размер:59.6 КБ
ID:5731825 Ето тук се вижда .
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090658.jpg
Прегледи:1
Размер:905.2 КБ
ID:5731827 Това е подготвения за премахване участък .
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161020_082330.jpg
Прегледи:1
Размер:438.7 КБ
ID:5731828 Укрепване на покрива преди рязане . Билото е първата точка , това което съм сътворил втората , и третата е болтова връзка в ниското . Ще се реже непосредствено след болтовете . Там ще монтирам напречна греда , върху която ще лежат ребрата за покрива на капандурата .
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161020_082452.jpg
Прегледи:1
Размер:449.0 КБ
ID:5731829 Товара се поема от гредата , металния питон е ф 14 с дължина 20 см . Гредите са 5 на брой 10x10 . Напречната е 10x8
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161020_082613.jpg
Прегледи:1
Размер:348.5 КБ
ID:5731830 Връзката тук е нут , или изрязано мъжко и женско . Също съм сложил по един метален пирон , да не позволява разместване .
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161020_082653.jpg
Прегледи:1
Размер:471.6 КБ
ID:5731831 И болтовете в долната част , има ги на всяка греда . Чакам проверка и разрешителното . При нужда , преди да режа мога да укрепвам или променям още .
                      Последно редактирано от Пламен Атанасов; 20-10-16, 09:27.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Къща , или проект за 2 години !

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1090717.jpg
Прегледи:1
Размер:944.4 КБ
ID:5731832 Двора преди . Купчината дъски която се вижда беше оградата . Разкарах ги , и на тяхно място засадих туя смарагд . В дясно имаше мрежа около 50 см .висока , разкарах я и нея . Засадихме с жена ми 104 туи за един ден . Има да се садят още около 50 , но ще почакат пролетта . Боднахме и няколко плодни дръвчета , всичко около месец март . Изсъхнаха 6 бр. туи които са под сянката на големия бор , другите са ок . Интересно че плодните дръвчета вързаха . Имахме една праскова , 2 черешки и една дюля . А са толкова малки и садени пролетта . Тези пътеки които се виждат от плочки ги махнах също . Насадих трева на тяхно място . Изглед сега , плаче си за подстригване .
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161020_093642.jpg
Прегледи:1
Размер:624.4 КБ
ID:5731833

                        Коментар


                        • #42
                          От: Къща , или проект за 2 години !

                          Правилно ли виждам, че керемидите са лепени с разтвор?
                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • #43
                            От: Къща , или проект за 2 години !

                            Не точно , подмазвани са от вътре за да не духа . На самия под на тавана има каменна вата , но е само 5 см . Ще наредя още , трябва да го направя минимум 30 см дебело . Нали сградите имат енергийни паспорти . Моята в момента е с много лоши показатели . За да влезе в най-добра позиция , трябва 30 см . изолация на покрива и 24 см . на стените. Това са изискванията , отделно стъклопакет троен и изолация на пода . При мен имам каменна вата под пода , само коридора е стиропор . Таваните отвътре под картона са с минерална вата . Отвън смятам да я направя с каменна вата . Това е важно не само за собствено успокоение . За данък , при продажба и т.н. си е премущество .

                            Коментар


                            • #44
                              От: Къща , или проект за 2 години !

                              Четох, четох и не разбрах къде се случва всичко. Явно съм пропуснал, а ми е любопитно?
                              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                              Коментар


                              • #45
                                От: Къща , или проект за 2 години !

                                В Германия град Бремерхафен .
                                Явно късмета за туите ми е бил сега . Днес минавам край един градински център , и гледам разпродават . Имаха същите туи смарагд като моите , и размера същия 80 -100 см . Понеже зимата наближава , ги пуснали по 1,50 евро . Нямаше как , отнесох 60 бройки . Ще ги сея след ден , два . Малко е късно вече , дано да се хванат .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X