Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преместване на фреза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Преместване на фреза

    Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
    Не съм много запознат, но фланеца за универсала, мисля че трябва да е от чугун.
    Като няма чугун, става и от стомана.
    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

    Коментар


    • От: Преместване на фреза

      Става и от стомана КИ или КН.
      Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

      Коментар


      • От: Преместване на фреза

        Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
        Става и от стомана КИ или КН.
        Колега ,по кой стандар е записана тази стомана!?!
        Вярно че съм работил изключително с БДС и руския стандарт за стомани, но в никой от познатите ми други стандарти, изключая някои френски неръждаеми стомани, няма означение "КН".В френските е" CN."Пример :руската

        12 Х 18 Н 9 отговаря на френската Z 10 CN 18-09.
        "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
        Ат.Буров.

        Коментар


        • От: Преместване на фреза

          Първата е "каквато има" втората "каквато намериш"
          Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

          Коментар


          • От: Преместване на фреза

            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
            Ат.Буров.

            Коментар


            • От: Преместване на фреза

              Здравейте,опитвам се да направя един чоп за обръщателен плуг ф 40 от ст.45 но все се криви та въпросът ми е от каква по яка стомана да го направя,примерно от някоя полуоска или нещо подобно дали би било подходящ материал?

              Коментар


              • От: Преместване на фреза

                Вземи 65Г и нямаш проблеми!
                Ако пък я закалиш и после отпуснеш леко.
                "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                Ат.Буров.

                Коментар


                • От: Преместване на фреза

                  Тук в Добрич това е нещо чуждо,не предлагат такива стомани абе пълна скръб е,имам стар цилиндър и се чудя стеблото му дали няма да е по добре от ст.45 . Тъкмо попитах в склада предлагат само ст.45 и 40х
                  Последно редактирано от perdeee; 10-11-17, 10:53.

                  Коментар


                  • От: Преместване на фреза

                    40Х е високо качествена конструкционна стомана.При липсата на друга може спокойно да я ползваш.
                    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                    Ат.Буров.

                    Коментар


                    • От: Преместване на фреза

                      Благодаря,притесняваше ме това че ст45 се криви след час работа защото чопа е на обръщателният механизъм на плуга а той е 6 секционен и доста тежък. Да разбирам ли че 40х е доста по добра и устоичива стомана от ст45 ?

                      Коментар


                      • От: Преместване на фреза

                        Това нещо закаяваш ли го въобще? Че по село знам няколко човека, които се занимават със земеделие и наистина чат-пат им се чупят разни неща по плуговете и браните, но чак такива ядове да имат, че да се налага да издирват специални стомани за ремонта им...никога не е ставало дума.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • От: Преместване на фреза

                          40Х е добра,но и трябва термообработка,инак и тя ще се изкриви.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Преместване на фреза

                            Първоначално публикуван от perdeee Преглед на мнение
                            Благодаря,притесняваше ме това че ст45 се криви след час работа защото чопа е на обръщателният механизъм на плуга а той е 6 секционен и доста тежък. Да разбирам ли че 40х е доста по добра и устоичива стомана от ст45 ?
                            18xgt , от нея правих чопа на четворка обръщателен. Иначе , и 45, 40x, 65г изкрваха точно един ден. Може би направих десетина , докато нацеля точната марка.Трябва да е много яко ,натоварването е с удар. Ообено ако си задръстил плуга.

                            Коментар


                            • От: Преместване на фреза

                              Благодаря на всички ви,както винаги сте точни и отзивчиви . Утре ще потърся някъде във Варна че тук в Добрич няма нищо. А някой може ли да ми даде кординати на фирма занимаваща се със закалки че някои ден може да ми се наложи да ползвам услугите им.

                              Коментар


                              • От: Преместване на фреза

                                Титани аксаково,от там можеш да си пазариш разни марки стомани.На излизане в посока Варна от дясно има голям портален кран с табела,тов като минеш през центъра.18ХГТ в суров вид по нищо не превъзхожда ст 45 или 40Х.Последните две подлежат на греене и охлаждане в масло(вода),докато 18ХГТ е цементеруема стомана и първо трябва да се насити с въглерод и след това да се закали.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X