Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преместване на фреза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преместване на фреза

    Здравейте,как и със какво според вас е на добре да изместя фреза фу251 на 2 метра от сегашното и място,упражнението трябва да стане без мотокар или кран защото няма как да влезе в помещението.Знам че тук има хора които са преминали през това и могат да помогнат с идеи и ще съм много благодарен за това.Ако някой знае да сподели колко тежи въпросната фреза.

  • #2
    От: Преместване на фреза

    Решението е просто :Повдига се леко едностранно и се подпъхва тръба (прът ) ,която се застопорява двустранно с дървени клинчета за да не се мести докато повдигаш фрезата от другата страна и подпъхваш втора и трета тръба и може и четвърта . Тръбите да са с еднакъв диаметър и да се показват от двете страни на основата.После лекичко с един лост я побутваш , като гледаш винаги да лежи поне на две от тръбите. След като я закараш дето искаш по обратният ред я пукаш на пода.От двете страни има вдлъбнатини за стопорни болтове 4бр .В тях пъхаш краче на крик тип латерна и подигаш леко за да попъхваш тръба.Ако нямаш крик ,може с помощта на приятели да се повдигне с дълъг лост и трупче близо до фрезата и някой да подпъхне тръбата докато фрезата е във въздуха.Това е. Успех!
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
    Ат.Буров.

    Коментар


    • #3
      От: Преместване на фреза

      Благодаря жив и здрав да си.

      Коментар


      • #4
        От: Преместване на фреза

        И да не забравиш да я нивелираш след преместването.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          От: Преместване на фреза

          Фрезата е преместена и нивелирана,благодаря на отзовалите се за помощта.

          Коментар


          • #6
            От: Преместване на фреза

            Следващият въпрос е от къде да намеря захващащи планки от тези със които се захващат детайли за масата на фрезата.Намерих само някакъв комплект нов за 80лв но с незнайно качество.

            Коментар


            • #7
              От: Преместване на фреза

              Ние ползваме болтове с твърдост от черните и дебели шини общо взето според детайла си правим захващане.

              Коментар


              • #8
                От: Преместване на фреза

                Първоначално публикуван от perdeee Преглед на мнение
                Следващият въпрос е от къде да намеря захващащи планки от тези със които се захващат детайли за масата на фрезата.Намерих само някакъв комплект нов за 80лв но с незнайно качество.
                Правиш си ги сам след като имаш фреза и евентуално струг .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  От: Преместване на фреза

                  В "полимета" имат комплекти за фреза (шпилки, планки ,т-образни гайки ,задни степенчати повдигачи, гайки - 58 части за 120 лв),въпроса е дали те устройва цената.Ето линк за приспособления към фрезите :http://www.polymeta.bg/?page=newmach&id=16 .Провери и в сайта на "кентавър". Успех!
                  "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                  Ат.Буров.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Преместване на фреза

                    Първоначално публикуван от perdeee Преглед на мнение
                    Следващият въпрос е от къде да намеря захващащи планки от тези със които се захващат детайли за масата на фрезата.Намерих само някакъв комплект нов за 80лв но с незнайно качество.
                    Най-вероятно си улучил комплекта на Лазаров. Абсолютно идентичен е с по-големите модели в Полимета.
                    Той е от най-малкият размер: Т-гайката му за Т-канала е за М8. На върха Т-гайката е 9,5 в основата е 14,5 . Изпрати ми го с Еконт- излезе ми на 85 лв с транспорта. Относно качеството- нямам оплаквания, китайско е, не е швейцарско. Всичко в този комплект е по силите ти да си го направиш сам, но при стъпалните блокове хамалогията ще е голяма. Размерите му позволяват да се ползва и с винт М10, така че ако си го поръчаш, само си изработваш сам по-голяма Т гайка и минаваш на Т канал 12мм. Телефона му го имам някъде забутан, ако ти трябва ще го търся.
                    Последно редактирано от i208; 24-10-16, 09:58. Причина: допълване

                    Коментар


                    • #11
                      От: Преместване на фреза

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:61.9 КБ
ID:5732230тук е с Т-гайки на М10 от 65Г- втори път няма да дялам такова нещо.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Преместване на фреза

                        Вземи си комплекта от Полимета и не се занимавай с глупости. Изобщо не си струва да се занимаваш с нещо, дето го има в магазина на прилична цена. Нямам оплаквания засега. Единствено понакога са ми трабвали повече T образни гайки отколкото има в комплекта. Така и не намерих някой в България да произвежда/продава.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Преместване на фреза

                          Продават :http://www.kentavar.com/index.php?mod=products&show=578
                          Ама цената им беше солена и затова аз не си поръчах.Най -евтино ги бях намерил по 10лв парчето някъде ,ама не си спомням вече. Та си поиграх и си направих 10бр.
                          "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                          Ат.Буров.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Преместване на фреза

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            . Единствено понакога са ми трабвали повече T образни гайки отколкото има в комплекта. Така и не намерих някой в България да произвежда/продава.
                            В А.С. има калиброван квадрат Ст 45 правят се за 15 минути .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Преместване на фреза

                              Наистина мисля да си взема комплекта от Полимета и да не си усложнявам живота а при недостиг на Т-гайки да си правя само тях евентуално. Според вас за какво е този дорник (най-десния на снимката) исо 40 е а в долната си част е на конус които започва на ф38 и в края си е ф40 ?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:f162ea06f400a7789ae57f2575784394.jpg
Прегледи:1
Размер:84.8 КБ
ID:5732353

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X