Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преместване на фреза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Преместване на фреза

    Първоначално публикуван от perdeee Преглед на мнение
    Благодаря,мислих да опитам от алуминий но цената на материала не оправдава детайла,все пак е една намалителна втулка,не ми се иска да е от стомана а не мога да измисля нещо на достъпна цена за целта.
    Вчера си купих намалителна втулка 3/8 на 1/2, на цена около 1 лв. бронзова.Сигурно има и 2 на 1 цол на достъпна цена.Друг е въпроса ако е заради спорта.....
    Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

    Коментар


    • От: Преместване на фреза

      По магазините има всякакви редукции на цени дето не си заслужава да си губя времето на струга .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Преместване на фреза

        Как може да се направи вътрешен шестостен в случая 19мм на заготовка с дебелина 15 мм . В един друг форум видях че колегата pgv64 е споделил че става безгрижно с предварително направен поансон но нямам представа какво представлява и как се изработва.

        Коментар


        • От: Преместване на фреза

          На щос или нишкова ерозия .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Преместване на фреза

            Тази щос глава е много полезно нещо и накрая ще взема да опитам да си направя такава,дали ще е възможно това за фреза фу 251? Има ли смисъл от това упражнение?

            Коментар


            • От: Преместване на фреза

              Първоначално публикуван от perdeee Преглед на мнение
              Как може да се направи вътрешен шестостен в случая 19мм на заготовка с дебелина 15 мм . В един друг форум видях че колегата pgv64 е споделил че става безгрижно с предварително направен поансон но нямам представа какво представлява и как се изработва.
              Поансона се изработва на струг и после шестостена на фреза.Като шестостена е с 1 десета (0,1мм) по-голям като р/р от номинала. Материала е Х12 или Х12М -инструментална стомана ,която се закалява след изработка на поансона и се отпуска на 220 -240 градуса за премахване на напреженията.Поансони се ползуват за направа глави на специални болтове и др вътрешни шестостени (както е в случая) ,като не се гони строго съосие но избиваната част.Поансона се набива в направен предварително отвор по р/р на преса.Ето поансони които съм правил и ползувам. За по лесто изкарване на поансона от детайла съм направил резба на поансона и с гайка го изкарвам лесно. Ето снимки на тези които ползувам аз (6 , 8 , 10 , 12 , 13 , 14) , а кобалтовият квадрат и с сечение 14,2Х14,2 за ключ на ножодържача на струга.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170323_084635.jpg
Прегледи:1
Размер:390.5 КБ
ID:5747361Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170323_085132_1.jpg
Прегледи:1
Размер:430.8 КБ
ID:5747362Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170323_085407.jpg
Прегледи:1
Размер:519.4 КБ
ID:5747363
              "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
              Ат.Буров.

              Коментар


              • От: Преместване на фреза

                Първоначално публикуван от perdeee Преглед на мнение
                Тази щос глава е много полезно нещо и накрая ще взема да опитам да си направя такава,дали ще е възможно това за фреза фу 251? Има ли смисъл от това упражнение?
                Има заводски . Освен това с един фланец се приспособява от ТОЗ или от каквото изпадне .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Преместване на фреза

                  Колеги, темата съдържа много ценна информация, дали не е по-добре да се преименова? Поздрави.

                  Коментар


                  • От: Преместване на фреза

                    Доколкото чета в темите никой не е успял да намери за 251а в една от темите пишеше че от 321 е голяма заигравка да се приспособи.

                    Коментар


                    • От: Преместване на фреза

                      От 321 като за начало е ненужно голяма.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Преместване на фреза

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        На щос или нишкова ерозия .
                        ...също и с ротационен инструмент + специален държач за него, се получава т.нар. internal rotary broaching.
                        Може да се "broach"-не произволна форма.
                        Е, ако няма подходящия държач, може да се ползва някоя от машините в цеха с най-голямо биинье

                        Коментар


                        • От: Преместване на фреза

                          Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                          ...също и с ротационен инструмент + специален държач за него, се получава т.нар. internal rotary broaching.
                          Може да се "broach"-не произволна форма.
                          Е, ако няма подходящия държач, може да се ползва някоя от машините в цеха с най-голямо биинье

                          Чак такива екзотични инструменти нямам . Предпочитам да работя на тривиалния щос/шепинг или ерозията А иначе бормашини с биещи шпиндели горе имам колкото искаш И да не бие винаги мога да подложа нещо на морзовата ос . В плексиглас с всичко става . Дай да го видя в нещо от сорта на Х 12 или У 10
                          Последно редактирано от sek.1; 24-03-17, 18:41.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Преместване на фреза

                            Станьо, бре, клипчето е в плексиглас за да се види как работи дивайса. Иначе работи и в незакалени стомани, както и във всякакво цветно.

                            Коментар


                            • От: Преместване на фреза

                              Здравейте,как да центровам този детайл за да мога да направя отвора за лагери,като целта е от едната страна да се разстърже 8мм после да се обърне и да се разстърже и от другата 8мм за да могат да се поставят два лагера а по средата да си остане по малък диаметър? Мислих си също и да го разстържа външно за да мога да го хвана на струга и там да си обработя отвора нацяло а от вътрешната страна на лагерите да сложа зегерки. И все пак по добрия вариянт е ако мога да го центровам на фрезата и да го обработя от двете страни но ме притеснява да няма отклонение и после да чупи лагерите,разчитам на вашите съвети и помощ.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170519_223515.jpg
Прегледи:1
Размер:209.5 КБ
ID:5753599 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170519_223413.jpg
Прегледи:1
Размер:271.4 КБ
ID:5753600

                              Коментар


                              • От: Преместване на фреза

                                Тъкмо погледнах разстъргващата глава и ми се струва че няма да мога да го разстържа външно защото трябва да обърна посоката на въртене а тогава главата маи ще се развие от дорника.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X