Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преместване на фреза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Преместване на фреза

    Като сте отворили приказка за карбидните фрезери - къде точат такива?
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • От: Преместване на фреза

      Първоначално публикуван от perdeee Преглед на мнение
      Като стана въпрос за оборити и подаване първото и последно нещо което фрезовах беше винкел 6мм като му правих канал с фрезер ф8 и дължина 400мм и това ми отне около 3 часа подавах му по 1мм на пас защото иначе имаше страшни вибраций,на 1200 оборота със подаване 25 ,въпросът ми е нормално ли е това или аз някъде бъркам?
      Използвал си много високи обороти, малко подаване. Не споменаваш охлаждане без което при този режим ако фрезера е рапиден няма шанс, но и да има не знам за 6 прехода какво си правил 3 часа.
      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

      Коментар


      • От: Преместване на фреза

        Първоначално публикуван от perdeee Преглед на мнение
        На цанга,за сега нямам универсал за нея.
        Това е правилният начин.Но да рендосваш 3 часа,не е работа,а и оборотите са ти големи.Най-вероятно фрезера ти е взел-дал и не реже,от там вибрации и вдигаш обороти за да ги няма.6мм винкел от говнолин се рендосва на един пас със обороти около 400(гледаш да няма сини стружки,има ли намаляваш)на същата стъпка,евентуално можеш да я смъкнеш на 20 или на 12,5,но задължително на един пас.По-лесно щеше да пробиеш два отвора в краищата и да резнеш флекса...

        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
        Като сте отворили приказка за карбидните фрезери - къде точат такива?
        Нямам идея,аз си ги точа на точиларка собствено производство,на диамантена шайба.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Преместване на фреза

          Наистина може би и фрезера да не е заточен,взех ги за хубави но все пак са втора ръка,фрезера който ползвах е палцов с два режещи ръба и използвах обилно охлаждане но най вероятно наистина не реже защото не мога да си представя да го направя на един пас този канал,ще си купя нов фрезер и ще опитам,подавам по малко защото все ме е страх да не се счупи.

          Коментар


          • От: Преместване на фреза

            Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
            Заварка трудно се обработва. Ако правена с CO още по-трудно.
            Най-редовно ми се налага да чегъртам точно заварки, правени с CO-то, дето е току до фрезата и струга, без абсолютно никакви грижи. Лошото става когато си наварявал нещо, дето е правено да се закалява.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Преместване на фреза

              Първоначално публикуван от perdeee Преглед на мнение
              Наистина може би и фрезера да не е заточен,взех ги за хубави но все пак са втора ръка,фрезера който ползвах е палцов с два режещи ръба и използвах обилно охлаждане но най вероятно наистина не реже защото не мога да си представя да го направя на един пас този канал,ще си купя нов фрезер и ще опитам,подавам по малко защото все ме е страх да не се счупи.
              За такива канали ползувай фрезер тип "царевица" за грубо. На обороти от 300-350 някъде и подаване такова че стружката да не сменя цвят.И не купувай втора ръка фрезери или ако вземаш пробвай на нокът дали дере режещият ръб. Ако дере взимаш , ако ли не оставяш.Аз и чисто нов от битака да взема пак го проверявам на нокът .Същото правило важи и за метчици.
              "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
              Ат.Буров.

              Коментар


              • От: Преместване на фреза

                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                ...Нямам идея,аз си ги точа на точиларка собствено производство,на диамантена шайба.
                И това е вариант, но за четириперите е тегаво без специализирани приспособления...
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • От: Преместване на фреза

                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  И това е вариант, но за четириперите е тегаво без специализирани приспособления...
                  Наложи се да си направя прост супорт гънещ се навсякъде с въртящо вретено М-4 ,и делителен диск на който мога да деля до 24 или всичко кратно на тази цифра.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • От: Преместване на фреза

                    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                    Между 300 и 600,в зависимост от диаметъра.На ЦПУ-тата ги връткат на много зверски обороти 6-10000 с обилно охлаждане,някои от инструментите си имат отвори по цялата дължина като през тях се подава охлаждаща течност.
                    Tринайската мицубиши в дясно е с канали за МОТ, стига шпиндела да го позволява де

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17.jpg
Прегледи:1
Размер:52.9 КБ
ID:5743639

                    Коментар


                    • От: Преместване на фреза

                      Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                      Наложи се да си направя прост супорт гънещ се навсякъде с въртящо вретено М-4 ,и делителен диск на който мога да деля до 24 или всичко кратно на тази цифра.
                      Дали ще е нахално да помоля за снимки? В момента един приятел ми ги точи на ръка на българска заточка с диамантена шайба....
                      В миналото ще остане, каквито сме били...

                      Коментар


                      • От: Преместване на фреза

                        Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                        Дали ще е нахално да помоля за снимки? В момента един приятел ми ги точи на ръка на българска заточка с диамантена шайба....
                        Има ги в темата Нестандартни присособления,хитрини
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...=165639&page=2
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • От: Преместване на фреза

                          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                          Наложи се да си направя прост супорт гънещ се навсякъде с въртящо вретено М-4 ,и делителен диск на който мога да деля до 24 или всичко кратно на тази цифра.
                          Ето го и моят адаптор от шлайфмашина. Специални благодарности на колегата Андрей от когото го закупих. Добавих му единствено цангов захват. Освен това може да работи и като фрезова глава - задвижвам го с един перфоратор Бош- на чертежа не е отразено. Когато заточвам в хоризонталният шпиндел на фрезата слагам диамантената шайба. Адаптора го захващам на масата- разполага с 3 ротации. Разбира се предварително покривам щателно направляващите за да не попадне диамантен прах. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:smimka1.jpg
Прегледи:1
Размер:45.8 КБ
ID:5743640
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:snimka2.jpg
Прегледи:1
Размер:44.7 КБ
ID:5743641

                          Коментар


                          • От: Преместване на фреза

                            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                            Има ги в темата Нестандартни присособления,хитрини
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...=165639&page=2
                            Благодаря! Не бях преглеждал темата..
                            В миналото ще остане, каквито сме били...

                            Коментар


                            • От: Преместване на фреза

                              А какво ще кажете за комплектите фрези в полимета със титан нитритно покритие,дали биха ми свършили работа за закалена стомана?

                              Коментар


                              • От: Преместване на фреза

                                Умряла работа.Или фрезер със запоени твърдосплавни пластини или карбиден.
                                "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                                Ат.Буров.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X