Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преместване на фреза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Преместване на фреза

    Реших да си правя конус за цепене на дърва който глеах в един клип и за целта трябва да направя шпонкови канали на една ос мисля че е от трактор или комбайна която е някаква закалена едва я престъргах със пластина П10 но с фрезера който имам от HSS не мога да направя канал,заобля се докато го пусна и незнам с какъв фрезер бих могъл да направя канали на тази ос и от къде мога да си купя.

    Коментар


    • От: Преместване на фреза

      По-добре не се занимавай с тази ос щом е закалена.

      Коментар


      • От: Преместване на фреза

        Първоначално публикуван от perdeee Преглед на мнение
        Реших да си правя конус за цепене на дърва който глеах в един клип и за целта трябва да направя шпонкови канали на една ос мисля че е от трактор или комбайна която е някаква закалена едва я престъргах със пластина П10 но с фрезера който имам от HSS не мога да направя канал,заобля се докато го пусна и незнам с какъв фрезер бих могъл да направя канали на тази ос и от къде мога да си купя.
        Трябва ти специализиран инструмент ползван най-често при ЦПУ машини от волфрамов карбид.Скъпичък е и много крехък,не търпи вибрации и ниски обороти щото се кърши внезапно.Работи перфектно при закалени стомани примерно 58-60HRC,заточва се само на диамантена шайба,на шмиргел не става.Ей такова нещо представлява:
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Преместване на фреза

          Първоначално публикуван от perdeee Преглед на мнение
          Реших да си правя конус за цепене на дърва който глеах в един клип и за целта трябва да направя шпонкови канали на една ос мисля че е от трактор или комбайна която е някаква закалена едва я престъргах със пластина П10 но с фрезера който имам от HSS не мога да направя канал,заобля се докато го пусна и незнам с какъв фрезер бих могъл да направя канали на тази ос и от къде мога да си купя.
          Ще се уплашиш от цената а след като нямаш опит с този тип фрези вероятността да го счупиш още с пускането е 100 % . Диаметрите до към 8 мм са към 30 - 40 лева бройката .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Преместване на фреза

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Ще се уплашиш от цената а след като нямаш опит с този тип фрези вероятността да го счупиш още с пускането е 100 % . Диаметрите до към 8 мм са към 30 - 40 лева бройката .
            Когато някой почне да се пазари му показвам фактура за такъв фрезер фи20 за 300 лв

            Коментар


            • От: Преместване на фреза

              Така и така е станало на въпрос, ориентировъчно на какви обороти работят въпросните фрези?

              Коментар


              • От: Преместване на фреза

                Това "нящо" цялото е твърдосплавна пластина?
                Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                Коментар


                • От: Преместване на фреза

                  Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
                  Това "нящо" цялото е твърдосплавна пластина?
                  Да, целия инструмент е твърда сплав, аз работя често с един такъв ф6мм.
                  оправям наварявани шпонъчни канали с него. При наварката често този участък се самозакалява, и нищо друго не е в състояние да го обработи. Този фрезер се справя отлично и го пазя като очите си. Аз работя с него на 360 об/м.
                  При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                  Коментар


                  • От: Преместване на фреза

                    Първоначално публикуван от i208 Преглед на мнение
                    Когато някой почне да се пазари му показвам фактура за такъв фрезер фи20 за 300 лв
                    Последно купих един Ф22 от инструменталната скрападжийница в Овча купел за няма 30 лева .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Преместване на фреза

                      Първоначално публикуван от 1georgi Преглед на мнение
                      Така и така е станало на въпрос, ориентировъчно на какви обороти работят въпросните фрези?
                      Между 300 и 600,в зависимост от диаметъра.На ЦПУ-тата ги връткат на много зверски обороти 6-10000 с обилно охлаждане,някои от инструментите си имат отвори по цялата дължина като през тях се подава охлаждаща течност.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: Преместване на фреза

                        Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                        Да, целия инструмент е твърда сплав, аз работя често с един такъв ф6мм.
                        оправям наварявани шпонъчни канали с него. При наварката често този участък се самозакалява, и нищо друго не е в състояние да го обработи. Този фрезер се справя отлично и го пазя като очите си. Аз работя с него на 360 об/м.
                        Заварка трудно се обработва. Ако правена с CO още по-трудно.
                        Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                        Коментар


                        • От: Преместване на фреза

                          Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
                          Заварка трудно се обработва. Ако правена с CO още по-трудно.
                          Трудно е ако нямаш въпросният инструмент,в някои случаи помага и видиран фрезер но трябва да се внимава,инак радостта ще е за кратко.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Преместване на фреза

                            Като стана въпрос за оборити и подаване първото и последно нещо което фрезовах беше винкел 6мм като му правих канал с фрезер ф8 и дължина 400мм и това ми отне около 3 часа подавах му по 1мм на пас защото иначе имаше страшни вибраций,на 1200 оборота със подаване 25 ,въпросът ми е нормално ли е това или аз някъде бъркам?

                            Коментар


                            • От: Преместване на фреза

                              На цанга или на универсал хващаш фрезера?

                              Коментар


                              • От: Преместване на фреза

                                На цанга,за сега нямам универсал за нея.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X