Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отличен таблет за 200$

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Отличен таблет за 200$

    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
    ... и тогава цената в УК става по-ниска и в абсолютна стойност.
    По тази цена е така. Но не може да се каже "тук в UK", защото продавачът е китайска фирма, която явно има наличности на склад в UK (като гледам са останали 2 от 7 без клавиатура и 1 от 2 със). Те доста китайски сайтове гледам са се ориентирали в цената, та явно и тези.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #17
      От: Отличен таблет за 200$

      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
      ДДС-то все още си е 20%, така че май, май.
      Пък и с нормална поща доста често се минава метър. Но дори и с митница пак.
      Единствено, че ще чакаш повече.
      Да не би пък аз да бъркам? Приемаме, че имаш постоянно ЕОРИ и няма да плащаш нищо, освен ДДС и имаш половин ден за глупости.

      1-ви вариант (Китай)
      Плащаш $195 +20% = $234 = 417 лева.

      2-ри вариант (UK)
      Плащаш GBP 195 + 1.5 доставка = GBP 196.5 = 430 лева.

      Коментар


      • #18
        От: Отличен таблет за 200$

        За имане имам, а от този с 1,5GBP как да си го взема, с кандърми или со малце кютек !?
        Ами ако дойде директно в пощенската станция, ама не тази на централна гара !?
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #19
          От: Отличен таблет за 200$

          Има и други китайски магазини с европейски складове. Точно този модел го няма, но пък има примерно http://www.tinydeal.com/teclast-tboo...-p-161026.html
          Този съм го тествал, няма митници, идва си от Германия.

          Другият, който знам е http://www.geekbuying.com/category/ES-Warehouse-1652/

          Има и друго - при тези китайски таблети трябва да се имат предвид някои подробности - уиндоуса обикновено не е активиран, т.е. е без лиценз. Паметта, която може да се ползва от приложенията под Андроид е ограничена и може и да не може да се прехвърлят на сд картата (поне не и без да се ръчка по андроида). При някои зареждането на батерията става доста бавно, въпреки рекламите... Всичко това го казавам от личен опит, макар че моят е сравнително стар от миналата година, сегашните модели може и да са по-добре. Иначе получаваш добър таблет за половината пари на марковите. Другото, което не ми харесва е че HDMI порта е на таблета, а не на клавиатурата и не можеш да я ползваш като истинска докинг станция без да откачаш и закачаш постоянно кабели. Също и усб-то...

          п.п. последните ми поръчки от Кирай (а и на колегите) напоследък винаги са минавали митница, май са позатегнали контрола. Последния път беше за 30 долара, даже продавача беше писал 24-5...

          п.п.п. има един не лош 7.9 инчов, който е около 80 долара и го има по европейските складове... Teclast X89

          п.п.п.п. друго което не ми харесва в последните китайски таблети е че нямат ГПС.

          Коментар


          • #20
            От: Отличен таблет за 200$

            Първоначално публикуван от nigell Преглед на мнение
            Точно този модел го няма...
            Точно този модел го пуснах заради дисплея. Иначе Full HD варианти дал господ
            Относно 30-40-50лв повече лева разлика с европейски склад, аз бих ги прежалил за сметка на чакането и заниването с митници.

            Първоначално публикуван от nigell Преглед на мнение
            Другото, което не ми харесва е че HDMI порта е на таблета, а не на клавиатурата и не можеш да я ползваш като истинска докинг станция без да откачаш и закачаш постоянно кабели. Също и усб-то...
            Тя клавиатурата не е докинг станция и точно поради тази причина е много полезно тези портове да са на таблета. Клавиатурата в случая добавя 2 USB порта повече. В първото мнение грешно съм я написал като докинг станция.
            Последно редактирано от silverfox; 19-10-16, 18:19.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #21
              От: Отличен таблет за 200$

              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
              Относно 30-40-50лв повече лева разлика с европейски склад, аз бих ги прежалил за сметка на чакането и заниването с митници.
              В този ред на мисли намерих следното:

              http://www.bgpost.bg/bg/news/1076

              Което звучи като чудо-невиждано. За 12 лв. БП те представляват пред митница и уреждат всичко. Някой да го пробвал?

              Коментар


              • #22
                От: Отличен таблет за 200$

                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                В този ред на мисли намерих следното:

                http://www.bgpost.bg/bg/news/1076

                Което звучи като чудо-невиждано. За 12 лв. БП те представляват пред митница и уреждат всичко. Някой да го пробвал?
                Е, тук ще дам информация от първа ръка. На 26.09 поръчах едно технологично чудо от Китай за 60 $. Следейки движението му видях,че на 08.10 /събота/ е пристигнал в РБ. Към 10-11 окт позвъних на някакъв тел на БТК за информация - отрязаха ме, да съм чакал митническо известие. На 14 окт намерих въпросното писмо от Български пощи - беше престояло 2-3 дни пред блока. Мокро и кално, с пощенско клеймо от 10 окт. Явно в пощите за пощенски кутии или телефони не са чували. Както и да е, реших да използвам опцията с упълномощаването. Подготвих необходимите документи и ги изпратих на мейла им. На следващия ден петък получих уточнителен мейл от тях, после проведохме няколко разговора. Казаха в един момент че пратката е освободена и мога да ходя да си я прибера от митницата на Централна гара. Попитах дали може да се изпрати до местната поща в Бояна, че ми е по-удобно. Можело, но е петък, щяла да пристигне във вторник. Вчера следобяд тръпнещ в очакване цъфнах в боянската поща - нъцки. Ни вест ни кост. Днес, сряда още я няма. Рекапитулация - 13 дни от Китай до Централна гара. От Централна гара до Бояна с любезното съдействие на Български пощи - срок неизвестен.
                Успех.

                Коментар


                • #23
                  От: Отличен таблет за 200$

                  Дотук виждам чудовищен скок в услугите на БП, а именно:

                  1. Известието, макар и кално все пак е пристигнало приблизително при теб.
                  2. Приели са документи по email. Това още не ми се вярва.
                  3. Дотук закъсняват само 2 дни от предварително обявен срок.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Отличен таблет за 200$

                    При доставка с DHL - DHL с пълномощно действат безплатно с митницата.
                    Вече има китайци дето предлагат тази опция. При пращане с DHL да си освободен от таксите/сборове.
                    В момента чакам едно Xiaomi Redmi 3s Pro.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Отличен таблет за 200$

                      Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                      При доставка с DHL - DHL с пълномощно действат безплатно с митницата.
                      Баш с DHL имам да пиша цяла сага как да минем без да ни обуят качествено, но утре ще се напъна да я свърша тая работа.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Отличен таблет за 200$

                        Частни случаи. При мен спестиха едни 400лв. сборове, като влезнаха в контакт с продавача директно и го накараха да ги плати. После си получих пратката вкъщи, освободена.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Отличен таблет за 200$

                          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                          В този ред на мисли намерих следното:

                          http://www.bgpost.bg/bg/news/1076

                          Което звучи като чудо-невиждано. За 12 лв. БП те представляват пред митница и уреждат всичко. Някой да го пробвал?

                          Аз вече го играх. Кошмарно е.
                          Първо не може да ги упълномощиш генерално, както става с останалите куриери, които използвам.Трябва при всяка доставка да пишеш ново пълномощно, което е на гърба на известието или някакво сходно листче, което за човек който е завършил право на младини си ми е направо странно.
                          Второ, услугата е страшно бавна. Аз с целия чар на който съм способен успях да я сведа само до два дни с висене на главите им и лично минаване на повечето процедури.
                          Тъпото е, че следващия път е пак така. Трябва да се гледа с кого идва пратката и ако е партньор на български пощи, да бягаш с двеста.
                          Да не говорим, че по темата според мен е по-добре да се вземе таблета от Англия, щото от китай има и транспорт, който не сте калкулирали. Освен ДДС се плаща и мито, а всички митнически сборове са накрая, над цената с транспорт. От англия през габко може да ти дойде за седмица и всички плащания да са ти ясни.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Отличен таблет за 200$

                            Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                            Частни случаи.
                            Никакви частни случаи не са. Стандартни тарифи.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Отличен таблет за 200$

                              Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                              Частни случаи. При мен спестиха едни 400лв. сборове, като влезнаха в контакт с продавача директно и го накараха да ги плати. После си получих пратката вкъщи, освободена.
                              Без да съм някакъв корифей във външнотърговските отношение, аз за такъв случай досега не съм чувал.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Отличен таблет за 200$

                                Лъжа лъжа... Имам 51% в DHL

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X