Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спирачна помпа и серво на помпата - Cherokee

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спирачна помпа и серво на помпата - Cherokee

    Здравейте,
    бих искал да попитам за проблем със спирачна помпа и сервото към нея за Cherokee 2,1 td, 87Hp, 1988 година. Педала е твърд и стои само горе, оказа се, че помпата и сервото не работят.
    Потърсих ги нови, но ми казаха страшни цени - като чуят джип и очакват да валят пари. Той е много стар, но аз си го поддържам, а заради това сега не мога да го използвам.
    Някой може ли да ми каже:
    - може ли спирачната помпа и сервото от друг модел да се използват, нещо на по-достъпни цени, или от друг автомобил да пасва, нали е двигател на Рено
    - вариант ли е да търся от морга
    - серво от морга ако взема, удачен вариант ли е
    - изобщо може ли да ме посъветва някой какво да правя
    - ако някой продава здрава спирачна помпа и серво, може да ми се обади на тел 0887 688 152

    Зимата идва, аз разчитам на него, а сега не мога да го използвам.
    Благодаря за съдействието!

  • #2
    От: Спирачна помпа и серво на помпата - Cherokee

    Купувай от моргата , аз карам със серво втора ръка от една година............заместител от друга кола може би ще е голяма заигравка
    Еди Рангелов : 0885 088 444
    Няма незаменими има незабравими хора !!!

    Коментар


    • #3
      От: Спирачна помпа и серво на помпата - Cherokee

      Да не си за вакуум помпа , колега?Това проверено ли е?
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #4
        От: Спирачна помпа и серво на помпата - Cherokee

        Добро утро,
        мислехме, че е вакуума, но моят майстор ми каза, че го е проверил. Слагал маркуч, проследил го че духа в краката...такива неща ми обясни и е сигурен за сервото.
        Ще потърся по моргите.
        А вариант ли е да си купя ремонтен комплект за спир. помпа, бе з да търся нова. Често пъти от уплътнителите е износен и метала, та незнам дали е вариант с този комплект.

        Коментар


        • #5
          От: Спирачна помпа и серво на помпата - Cherokee

          Колега , нема вакуум духащ.
          В сервото влиза един маркуч от вакуум помпата
          Като го извадиш от "тулумбата на сервото" се проверява , дали смуче .Духането , в краката е за друга тема.
          Последно не се разбра какво няма :вакуум , при неработещ двигател налягане в спирачната система , или моторът работи , а спирачният педал е твърд.
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #6
            От: Спирачна помпа и серво на помпата - Cherokee

            Здрасти, майстора ми каза, че е проверил и не е вакуума - двигателя работи, а педала е твърд и стои горе. Като го натискам много силно и започва да слиза на долу малко. Преди това помпата не си работеше добре, та за това и помпа търся.
            Преди да се случи това, като натисна спирачката и се чуваше все едно, че изпуска въздух както при камион или автобус, като натиснеш педала и изпуска въздух, за да затвори спирачката.
            Сега ако някой ми предложи помпа и серво, ще е добре, по-вярвам да купя нещо от форума преди да търся по морги, че джипа е стар, а те искат да ме одерат жив.

            Коментар


            • #7
              От: Спирачна помпа и серво на помпата - Cherokee

              Здрасти,
              вчера поръчах серво и спир помпа от едно чероки за части, та тия дни ще разбера ефекта. Лек ден.

              Коментар


              • #8
                От: Спирачна помпа и серво на помпата - Cherokee

                Колега сменяй сичко комплект серво със спирачна помпа, че е голяма галимация че са три модела различни..

                Коментар


                • #9
                  От: Спирачна помпа и серво на помпата - Cherokee

                  Здрасти, смених ги, оправи се. Проблема с твърдия педал отпадна. Не може да спре рязко, но поне спира. То и със старата помпа пак спираше по-бавничко, но се надявах като сложа друга помпа, да започне да спира по-рязко. Сега ще пробвам да обезвъздуша колелетата, ама и със старата обезвъздушавах и все спираше не много добре. Сега с тази помпа, пак спира плавно, не мога да закова спирачките. То и тая помпа е стара. След като съм сменил помпата и пак спира така плавно и не рязко, какво може друго да погледна?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Спирачна помпа и серво на помпата - Cherokee

                    Смени си спирачната течност. В нея може да има боклуци.
                    Провери маркучите и спирачните тръбички.
                    Накарай ABS помпата да рита- засили колата и набии спирачките в някоя кал или мокра трева, където и да е само и само да се пързаля.
                    Огледай някои преден спирачен апарат да не е блокирал - същото важи и за задните цилиндърчета.
                    Имам резервни задни цилиндърчета и накладки за чероки. Ако те интересува пиши на лични.
                    Успех и поздрави.
                    It's a JEEP thing, something you won't understand!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X