Обява

Свий
Няма добавени обяви.

„Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател:?:

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    Има ли някъде линк към АЧХ?
    ± 2dB при 45Hz - 18kHz
    На тези колони горният бас се свързва с обема на долния с една чупка, досущ като хорна а само от долния са двата басрефлекса. Личи си, че е вложена мисъл в проектирането. Взех ги много изгодно нови, а и резултатът е повече от добър за моя вкус, при положение, че тонкоректор не е забранена дума при мен. За ужас и потрес на моя авер с ламповото стъпало. Той иска да слуша "вярно с оригинала", пък ако ще и да звучи като радиоточка.
    Ще разгледам предложенията на Спарки, защото въпросът с крайното стъпало е открит.

    Коментар


    • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

      Мнение на музикант - Донко Аврамов хорни, за във къщи не трябват - най- хубаво се озвучават помещения, като холове и спални с говорители ФУЛ РЕЙНДЖ - това е целия диапазон в един само говорител, и когато е хубав, поне за мен е идеално!- По -малките активни колони са с такива - примерно на Ямаха или на Босс....но за тези неща едно мнение от двама специалиста няма!Важното е на ухото да му харесва!
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        Ще разгледам предложенията на Спарки, защото въпросът с крайното стъпало е открит.
        Нищо конкретно не съм предлагал. Единственото ми твърдение е че конкретните надали са твърде подходящи за усилвателя на снимката. АЧХ за съжаление не е единствената характеристика, нито чувствителността.

        Например Linquitz-Riley активен кросоувър и отделни усилватели за всеки канал като АЧХ изглеждат перфектно. Ама как свирят е друг въпрос, а как свирят с конкретни тонколони - трети. Има и много субективизъм по въпроса.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

          Работи, без забележки.
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

            След като повечето болни глави във форума очевидно следят темата, да питам и аз тук: някой може ли да препоръча смислен USB DAC за нормални пари на родния пазар?

            С аналоговата част горе-долу съм се нагласил - предусилвател CX-1 на Yamaha и активни колони Revox Agora, и двата компонента на по 25-30 години. Слушат се с изключени тон-корекции. Източникът са losless и hi-res FLAC-ове от NAS сървър, но липсва междинното звено. Засега слушам през ЦАП-а на един Denon 4308, но не му е работата да свири музика (за кино е идеален).

            Склонен съм да подкрепя българската техническа мисъл и да сложа един DAC Варна 5 на варненския инженер Йовчев, но няма как да го чуя, понеже следващи бройки ще има някъде след месец. Някой има ли преки наблюдения от негови изделия от по-високия клас?

            Доста са ми интересни и китайците от Gustard, но не ми се рискува със сложен асинхронен USB интерфейс, който има сериозни шансове да не се разбере с вградения Linux na Qnap сървъра. От компютър не ми се пуска, прекарвам доста време на него и бездруго.
            Последно редактирано от badeff; 04-08-17, 01:06.
            Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

            TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

            Коментар


            • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

              Работи съвсем добре. Мина доста време, смятам.
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                Работи съвсем добре. Мина доста време, смятам.
                Предполагам, че вече различаваш различните цигулари само на слух. Въобще музиката записана през микрофон, има някак си "хюман" израз през "Ламбите".
                За компютърни и електронни записи, през джака - няма предимства.
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                  Всичко е през CD, ефирен тунер и компютър.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image.jpg
Прегледи:1
Размер:105.5 КБ
ID:5770069
                  Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                  „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                  LZ1EMS

                  Коментар


                  • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                    Сигурно с лента или плоча ще е супер.
                    Черно, мирише и разваля характера!

                    Коментар


                    • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                      Да ти кажа, в момента слушам Това. Съвсем тихо. Нямам забележки към ниските тонове на камбаните.

                      p.s. като си гледам снимката на аватара и се пренасям.
                      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                      LZ1EMS

                      Коментар


                      • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                        Верските музикални изпълнения, са характерни с ехо и отзвучаваща реверберация, където лампите нямат аналог.
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                          Мхм. Добре звучи.

                          Без да искам направих смислова аналогия между "τεριρεμ" и това:

                          Последно редактирано от emanuilis; 16-10-17, 14:44.
                          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                          LZ1EMS

                          Коментар


                          • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                            Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
                            След като повечето болни глави във форума очевидно следят темата, да питам и аз тук: някой може ли да препоръча смислен USB DAC за нормални пари на родния пазар?

                            С аналоговата част горе-долу съм се нагласил - предусилвател CX-1 на Yamaha и активни колони Revox Agora, и двата компонента на по 25-30 години. Слушат се с изключени тон-корекции. Източникът са losless и hi-res FLAC-ове от NAS сървър, но липсва междинното звено. Засега слушам през ЦАП-а на един Denon 4308, но не му е работата да свири музика (за кино е идеален).

                            Склонен съм да подкрепя българската техническа мисъл и да сложа един DAC Варна 5 на варненския инженер Йовчев, но няма как да го чуя, понеже следващи бройки ще има някъде след месец. Някой има ли преки наблюдения от негови изделия от по-високия клас?

                            Доста са ми интересни и китайците от Gustard, но не ми се рискува със сложен асинхронен USB интерфейс, който има сериозни шансове да не се разбере с вградения Linux na Qnap сървъра. От компютър не ми се пуска, прекарвам доста време на него и бездруго.
                            Малко късно видях написаното.
                            REVOX AGORA.... Редки колони. Ослушвах се в магазина в Обеля у едни такива. Но не можах да се убедя че трябва да ги взема. Забавлявам се с други марки. Разбира се условията в магазина въобще не позволяват на която и да е колона да покаже истинските си възможности.
                            Колкото до избора на ДАК.
                            Единствения начин е да намериш познати които слушат през ДАК и да ги помолиш да ги прослушаш. Добре е да са няколко и да правиш сравнения. Ако не хванеш разлики, забрави за това. Обаче ако си убеден че чуваш разлики, значи ситемата ти е сравнително добра, и може да тръгнеш по не лекия път за избор на ДАК.

                            Коментар


                            • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                              Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                              Малко късно видях написаното.
                              REVOX AGORA.... Редки колони. Ослушвах се в магазина в Обеля у едни такива. Но не можах да се убедя че трябва да ги взема. Забавлявам се с други марки. Разбира се условията в магазина въобще не позволяват на която и да е колона да покаже истинските си възможности.
                              Колкото до избора на ДАК.
                              Единствения начин е да намериш познати които слушат през ДАК и да ги помолиш да ги прослушаш. Добре е да са няколко и да правиш сравнения. Ако не хванеш разлики, забрави за това. Обаче ако си убеден че чуваш разлики, значи ситемата ти е сравнително добра, и може да тръгнеш по не лекия път за избор на ДАК.
                              От обелския магазин са Ревоксите - най-вероятно същия чифт. Изкарах половин ден да слушам различни комбинации от колони и усилватели, и накрая тези отвяха всички - като обем, динамика и реализъм.

                              Конкретният въпрос вече не важи - при цялото ми желание да опитам с чисто български продукт, няма как да дам прилично количество пари за уред, за който няма кьорав отзив където и да е, а производителят отказва да го тествам у дома, дори и предплатен на 100%.

                              В момента се забавлявам със сглобяването на USB/SPDIF интерфейс - пак с компоненти на български производител, но на доста по-различно ниво - и със съживяването на стар английски ЦАП от 90-те, на който му изчезна единият канал. Ако някой може да предложи смислен специалист по тази част, ще бъда много благодарен - аз самият не разбирам, а на техника вече му писва да го мъчи без грам документация.

                              За да не спамя повече темата на доктора, може би е време админите да отворят нова тема - "Стар ЦАП, или защо да не си го причиняваме" ?
                              Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                              TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                              Коментар


                              • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                                В Обеля имаше дори и втори чифт, в съседно помещение.

                                А за ДАКът. Това че Ивелин не се е съгласил на тест при 100% предплата е малко странно и тревожно. В крайна сметка нищо не е губел.
                                По пронцип и аз ползвам USB->SPdif. даже единият ми е от някакъв наш производител. Той и Ивелин ги правеше.
                                След него закачам различни ДАКове. Имам и Китайски на платка, който свири не лошо, имам и DIY кит платка с ТДА1541, И фабричен Берингер, и М-аудио, но на FireWire. Него го ползвам най вече за измервания, защото има и входове.
                                Но не се заблуждавай че като са толкова, ги слушам всичките. Просто това са изделия тип "вечно твои" и са се трупали с времето.
                                След дакът едната ми система е активна двулентова, с Линквиц кросовър. Тя все още е в процес на изграждане. С Клипш ЛаСкала драйвъри. Че оригинална Ла Скала е много тежка да се внесе.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X