Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зимни гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Зимни гуми

    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
    ...За мен лично е обида, че въобще ме задължават да имам гуми. Почти убеден съм, че мога да си карам съвсем спокойно и само по джанти...
    Аз пък съм убеден, че пиян карам по- внимателно, отколкото трезвен. Откъде- накъде некви тоталитаристи ще ми нарушават човешките права, забранявайки ми да си карам колата на бутилка рИкия? Ама пияните катастрофирали- то и трезвените катастрофират, дай да забраним автомобилите тогава
    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

    Коментар


    • От: Зимни гуми

      Между другото има и държави където няма ограничения за алкохола. Може да вземем светъл пример от Barbados:

      http://www.drinkingandyou.com/site/pdf/bac.pdf
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • От: Зимни гуми

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        За сметка на това масово карат ПРЕЗ ЛЯТОТО със ЗИМНИ ГУМИ. Щото монтаж/демонтаж 2 пъти годишно само за една година = цената на комплект гуми. А не са баровци като мрънкалата в КМБ, дето да имат къде да си държат втори комплект джанти с монтирани гуми.
        Хубаво казваш как е в КМБ, ама в ЗЕ малко не е така. Ако причиниш ПТП и се окаже, че имаш "неправилна" дължина на спирачния път (зимни гуми карани през лятото) изгаряш по всички членове и алинеи на ЗДвП.
        Нека за пример да вземем спирачния път от тук:
        http://www.карай-внимателно.org/2014...F%D1%8A%D1%82/
        Да речем, че в град макс скорост е 50 км/ч и спирачният път е 10 м.
        Но ти имаш 15 м спирачен път + ПТП: Дали си карал бързо, или си бил с неадекватни гуми?

        Малцина са тези, които ще рискуват 5-10 хил. евро, за да спестят 50 на година. ЗЕ не е КМБ - там хората си правят сметката. Там няма "К'во ша пра'им с'я?"
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • От: Зимни гуми

          Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
          Аз пък съм убеден, че пиян карам по- внимателно, отколкото трезвен.
          Преди време Боса беше писал че пиян руснак кара по-добре от трезвен китаец - това в Сан Диего сигурно, не знам дали навсякъде.

          Всичките тия регулации са плод на компромиси. Нещо повече, в по-белите страни като въведат някаква такава, после гледат какво се е получило и току отменят някоя.

          В по-малко белите страни регулациите са плод на политика и най-често популизъм или лобизъм, а прилагането им на практика е спорадично и примесено с корупция. Резултата го виждаме - вкл. с жертвите по пътя.

          Коментар


          • От: Зимни гуми

            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
            Хубаво казваш как е в КМБ, ама в ЗЕ малко не е така. ...

            Малцина са тези, които ще рискуват 5-10 хил. евро, за да спестят 50 на година. ЗЕ не е КМБ - там хората си правят сметката. Там няма "К'во ша пра'им с'я?"
            Точно за "ЗЕ" говоря. В КМБ още няма изискване, както видяхме по-горе. Мнозина са тия в "ЗЕ" (и не само пришълци от източна Европа) дето са се отворили на този пинтилък. "Искате зимни гуми? Ми, на ви зимни гуми, щом не сте се сетили да ги забраните през лятото!" Мой кумец ми обърна внимание, че това се прави масово в Австрия и специално заглеждах колите през лятото там - едно 2/3 си бяха със зимни гуми през юли.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Зимни гуми

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              ... Мой кумец ми обърна внимание, че това се прави масово в Австрия и специално заглеждах колите през лятото там - едно 2/3 си бяха със зимни гуми през юли.
              Крушката си има опашка.В Австрия по закон под 4 мм. грайфер не се брои за зимна гума. Затуй някои икономисти ги доизносват като летни, за които задължителният минимален грайфер е 1,6 мм.
              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

              Коментар


              • От: Зимни гуми

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Точно за "ЗЕ" говоря. .... Мнозина са тия в "ЗЕ" (и не само пришълци от източна Европа) дето са се отворили на този пинтилък. "Искате зимни гуми? Ми, на ви зимни гуми, щом не сте се сетили да ги забраните през лятото!" Мой кумец ми обърна внимание, че това се прави масово в Австрия и специално заглеждах колите през лятото там - едно 2/3 си бяха със зимни гуми през юли.
                Аз пък в тУй не виждам нищо лошо.
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • От: Зимни гуми

                  Лошо нЕма...за Австрия. В Германия през лятото предимно по аутобаните скапах чисто нови зимни гуми за няма и 5000 км.
                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • От: Зимни гуми

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Аз пък в тУй не виждам нищо лошо.
                    Е, не четеш ли горе, има пример колко по-дълъг е спирачният път със зимни гуми през лятото, в сравнение с летни?
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Зимни гуми

                      Ето нещо по-реалистично за спирачния път включващо и времето за реакция.
                      на сухо 3м при 30км./ч ; 6,5м. при 50км./ч ; 12м. при 60км/ч
                      на мокро умножавай х2
                      за тежък джип още х2
                      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                      Суперспам - спама на суперите

                      Коментар


                      • От: Зимни гуми

                        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                        за тежък джип още х2
                        Това пък защо?

                        Коментар


                        • От: Зимни гуми

                          грубо, заради импулс някъф, маса и други досадности (като кални гуми примерно)
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • От: Зимни гуми

                            Убу, ма тя масата е аргумент и на триенето.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Зимни гуми

                              И да го сметнем прецизно, ще е безполезно за практиката.

                              Просто като карам нещо 2 пъти по-тежко(със същия брой търкала), приемам че ми трябва 2 пъти повече място за спиране, и не тупвам голфчетата по завоите кат гагича
                              Което не пречи да тупна някой на светофар щото съм заблеял
                              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                              Суперспам - спама на суперите

                              Коментар


                              • От: Зимни гуми

                                Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                                И да го сметнем прецизно, ще е безполезно за практиката.

                                Просто като карам нещо 2 пъти по-тежко(със същия брой търкала), приемам че ми трябва 2 пъти повече място за спиране, и не тупвам голфчетата по завоите кат гагича
                                Което не пречи да тупна някой на светофар щото съм заблеял
                                Какво е отношението на това към зимните гуми през лятото? Тука има едни мнения и то на професионален шофьор, живеещ в чужбина, че зимните гуми били по-добри вкл. и в летни условия, но не се ползват през лятото, щото се износвали много бързо. Ако не си ги спомняте, да ви ги намеря?
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X