Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Aprilia SXV 450/550 supermoto

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Aprilia SXV 450/550 supermoto

    случайно се загледах в сайта на априлия, и този модел доста ми допадна.има ли някои впечатление от него ? бета по- добрия вариант ли е?
    Оф-Роуд клуб "Без Граници" - Сливница

  • #2
    До: aprilia sxv supermoto

    Ми, той май няма аналог с този V-образен двигател (или БМВ имаха и те?), така че не виждам с какво ще го сравниш.

    Коментар


    • #3
      До: aprilia sxv supermoto

      Ако става въпрос за 450-кубиковия виж тук http://www.vbox7.com/play:fc3487f5
      Ако не бях луд, щях да съм ненормален!!!!!.

      Коментар


      • #4
        До: aprilia sxv supermoto

        ясно, че мотора е добър,ама като поддръжка как е и има ли някои които знае каква му е цената,че на сайта на априлия не е дадена.
        а разликата между 450 и 550 голяма ли е?аз съм около 100 кг.,кой е по-подходящия за мен?
        Оф-Роуд клуб "Без Граници" - Сливница

        Коментар


        • #5
          До: aprilia sxv supermoto

          Първоначално публикуван от DUGHENRY Преглед на мнение
          има ли някои впечатление от него ? бета по- добрия вариант ли е?

          Впечатления в България едва ли ще чуеш от някой за Априлията...
          Такива търси само по чуждите сайтове....и внимавай, че впечатленията са два вида - "рекламни" и останалите...

          Бетата си е чист КТМ...прецени сам кое е по-доброто....

          Коментар


          • #6
            До: aprilia sxv supermoto

            Априлята е супер.Виж по супер мото състезанията как ги размазва.Провери по интернет много тестове са правени.Доколкото до подръжката, разглеждал съм и сервизната книжка и мога да ти кажа че спрямо японските "sxv" може да се похвали с доста по голям интервал в смяната на консумативите.
            http://www.apriliaforum.com/forums/
            P.S. взимай по голямата кубатура щом е супермото,щото след време ще е яд

            Коментар


            • #7
              До: aprilia sxv supermoto

              и аз съм чувал,че тези мотори трябва да са по-големи кубатури спрямо кросовите и във този случай май 550ката е за предпочитане.все пак някои няма ли представа каква и е цената?
              Оф-Роуд клуб "Без Граници" - Сливница

              Коментар


              • #8
                До: aprilia sxv supermoto

                http://www.apriliabg.com/pricelist

                Коментар


                • #9
                  До: Aprilia SXV 450/550 supermoto

                  Аз като цяло съм поклонник на априлиа(по агресивните, спортни мотори) но това до никаква степен не повлиява на критиките ми.

                  За разлика от ктм или бета априлиа е малко по-тежка заради съставната си рама от стомана и аломиний и V-Twin Eng. Лично на мен прекалено много ми допада рязкото ускорение дори и от ниски обороти задницата "затанцува". За теб не знам какъв стил на каране имаш но аз 60кг не си мисля за 450 директно на 550 защото прекалено бързо(поне при мен) каквато и кубатура да е ми омалява. Все пак това е доста неприложим мотор за вече устварден ездач с традиционни разбирания понеже италианците и с бой не можеш да ги вкараш в каквито и да било рамки.

                  За мощта вече отбелязахме(70-90hp) следва останалото - въздушния филтър е много лесен за смяна или почиставане само с един винт седалката се сваля а ватата е само на едно по-специално жило и готово; радиаторите са малко по-широки от нормално и при едно падане... но зад тях в горната им част са разположени два въздоховода към инжекциата който спомагат ослаждането дори и при по извратен напън, но е доста чувствителен към прах от преден моторист и от дъжд(то попринцип и аз съм чувствителен към дъжда докато карам но..); като цяло частите са на почти нормални цени единствено инжекционната система и при 2т и при 4т на марката е проблем ако веднъж се развали $$; окачването и спирачната система - инкогнито към критики; единствено вместимоста на резервоара е непрактична при стоковите модели 7,8л; едно доста необмислено ваведение е това че жилото на газта преминава през горния трипътник и при по-голям ъгъл на завиване на ляво масура се повлича към минус.

                  Само да изкарам А кат. като стана на 18 и хърлям тоя ДР в мазата и мазно мазно на една такава априлиа и само да ми е здрава каската но за оффроуд и дума да не става грехора е такава машина да я попилееш по калища и сукаца(грехота).
                  В този свят се живее и умира само по веднъж - очаквам и за двете поне номинаций за "Оскар"
                  Варна, Сузуки ДР650РС

                  Коментар


                  • #10
                    До: Aprilia SXV 450/550 supermoto

                    Здравей колега,такава априлия има във Велико Търново,човека си я купи чисто нова,мога да ти дам и цената от магазина,също такава видях и преди седмица като ходихме до Клисура,там е някаде на цена около 8000лв

                    Коментар


                    • #11
                      До: Aprilia SXV 450/550 supermoto

                      карал съм SXV 550 supermoto ... нее лошо моторче братовчед ми има такава. Като я купи не ми харесваше особено как върви заради ограничителите и т.н ,но след като ги свали мотора беше съвсем различен... за жалост 2 месеца след това влезе в бокса с повреда и лошото е ,че не приеха гаранцията ,защото са махнати ограничителите...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Aprilia SXV 450/550 supermoto

                        Тая Априлия нова струва към 18 000лв в магазина.
                        Бетата изобщо не е даже мръсен КТМ а база за сравнение с Априлия просто няма.
                        По мое мнение, Априлия е най-добрия мотор за супермото, говорейки за състезания, както Дукати например е за писта, но не препоръчвам никому бедниго българина да си ги вкарва в двора . Защото са сложни, капризни и просто..... страхотни- с други думи не са за нас. Екзотика.
                        550 си купи един приятел, а Бато Миладинович подари на Богдан... За градски мотор го препоръчвам горещо, за всичко друго по-добре да се разузнае по-подробно за останалите възможности.
                        И все пак за всеки който може да си го позволи е може би най-доброто решение.

                        ПП. Малко набързо пиша, ако някой не е разбрал нещо, сори.
                        К. Кулев

                        Коментар


                        • #13
                          До: Aprilia SXV 450/550 supermoto

                          http://www.youtube.com/watch?v=aW3Qp6twmsM
                          Ето едно клипче по темата
                          [FONT=Arial Black][SIZE=4][COLOR=Red]ЕНДУРО ВАРНА[/COLOR][/SIZE][/FONT]

                          Коментар


                          • #14
                            До: Aprilia SXV 450/550 supermoto

                            Хубав мотор си е, няма две мнения, но както каза Калин - да не го поддържаш сам...

                            Иначе ей го на красавеца






                            А това си е серийната версия

                            Коментар


                            • #15
                              До: Aprilia SXV 450/550 supermoto

                              интересува ме от каде може да се купи такав мотор и колко пари ше е горе доло

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X