Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем при Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем при Фероза

    Здравейте колеги ! Имам странен проблем и искам да ми помогнете да го открия. Когато стоя на място и като въртя волана оборотите падат на долу и често се изключва джипа. Когато завия дори когато се движа трябва да подава лекичко газ иначе джипа пак се изключва. Моля ако сте имали подобен проблем споделяйте !

  • #2
    От: Проблем при Фероза

    Дали може да е свързано с хидравликата ?

    Коментар


    • #3
      От: Проблем при Фероза

      Най-вероятно е свързано с хидравликата.
      На хидравличната помпа има две вакуумни маркучета в задната част. Провери дали не са прокъсани, или да са им разменени местата.
      Ако е нужно, подмени ги.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем при Фероза

        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
        Най-вероятно е свързано с хидравликата.
        На хидравличната помпа има две вакуумни маркучета в задната част. Провери дали не са прокъсани, или да са им разменени местата.
        Ако е нужно, подмени ги.
        Благодаря колега ! Утре ще видя дали е от там. А мога ли да попитам къде точно се намира хидравличната помпа ? Знам само от къде се налива масло за хидравликата.
        Последно редактирано от offroad-daihatsu; 16-10-16, 19:47.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем при Фероза

          Като застанеш пред двигателя, в ляво горе. Обикновено е задвиждана от пистов ремък.
          Маркучетата за вакуума са под маркучите за маслото, та не се виждат веднага, но не са и на неудобно място.
          Кгато сменях двигателя, бях им разместил местата и волана беше много лек, повече от колкото е нормално, правейки я да отговаря много рязко на всяко помръдване. Размених ги и се нормализира.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем при Фероза

            Щом не можеш да намериш кое е хидравличната помпа-по-добре не пипай нищо, и иди в сервиз. Там могат даже да намерят къде са стартера и генератора...

            А какво означава джипа да се "изключи"?
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Проблем при Фероза

              Написах къде се намира, а не какво е хидравлична помпа, както и да е.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем при Фероза

                Явно оборотите са ти много ниски . Вдигни ги малко и готово .

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем при Фероза

                  Първоначално публикуван от offroad-daihatsu Преглед на мнение
                  Написах къде се намира, а не какво е хидравлична помпа, както и да е.
                  Ами това е почти същото.
                  Човек който с един поглед под капака не може да намери къде е хидравличната помпа явно не познава устройството на автомобила, та затова и не може да я намери.
                  Затова и те съветвам да не пипаш, уж няма кой знае каква вероятност да направиш някоя поразия, ама никога не се знае.

                  Да, разбирам раздразнението ти, аз съм даже по-остър от теб когато започнат да ме ядат, ама наистина-ако не можеш да се ориентираш с един поглед под капака-по-добре не се занимавай, а иди при човек който знае какво прави.
                  А и това, че не знаеш къде е помпата означава, че не си се заглеждал под капака на ферозата. Което е признак, че монтьорската дейност не ти е приоритет. В което няма нищо лошо разбира се, свят широк, хора всякакви, но аз като не разбирам от медицина-не се опитвам да лекувам.

                  Е. понякога се правя на гинеколог де, ама без претенции за излекуване
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем при Фероза

                    Колега няма да споря. Не разбирам много от автомобили и най вече от джипове. Та и за това питам.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем при Фероза

                      И благодарение на колегата ''TigerHunter'' при всеки един въпрос натрупвам все повече и повече знание. Още един път Благодаря.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем при Фероза

                        Той Сашо(тигерхунтера) е такъв-винаги помага, готин е.
                        То и аз помагам както мога, ама на теб трябва явно да се започне от А,Б,В...

                        Сам казваш, че не разбираш, а се опитваш сам да си отстраняваш проблемите. Ми не става. Всъщност става, всички сме тръгнали оттам, ама чак да не се ориентираме под капака, а да започнем да правим сериозни ремонти-не се е случвало. Иска си чиракуване, четене, осмисляне на кое какво е , и защо е точно такова, а не с два милиметра по-дълго, защо не е с верига а с ремък, как работят двете системи, какви принципи на работа са използвани, каква е логиката на това делкото да е точно там, кой клапан се отваря като буталото се движи нагоре, и според това да се ориентираш дали този цилиндър е на такт компресия, или изпускане...Как да намериш ГМТ, как да измериш налягането което дава хидравличната помпа в твоя случай...

                        Не се сърди, ама всеки занаят си има своите тънкости и те се научават с работата, а не с питане в нета.
                        Дано с питане да си оправиш проблема де, ама...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем при Фероза

                          E Кольо,Кольо,каква тирада изприказва от излишни приказки,вместо ако искаш да му помогнеш на човека,да му кажеш две приказки,ама правилните......,както Сашо е постъпил.Доколкото знам и съм чел правилата на форума,този форум е за взаимопомощ,и в него членуваме хора с различни професии и професионални подготовки,както и с различна сръчност!Не дей да мислиш че задалия въпроса е по тъп от теб и не се е досетил че може да отиде в специализиран сервиз за да му окажат помощ,но щом е решил да попита тук,може да е решил сам да си отстранява проблема....Ти сам казваш,всъщност си противоречиш"Сам казваш, че не разбираш, а се опитваш сам да си отстраняваш проблемите. Ми не става. Всъщност става, всички сме тръгнали оттам,",та и колегата иска да тръгне от някъде........ .Ама ти както го започна,едва ли ще посмее друг път и да попита за някоя крушка как се сменява на Ферозата!!!Твое право е ако смяташ за правилно да му отговориш на питането,или да го подминеш с мълчание,ако го счетеш за неуместно както много пъти се е случвало на зададени въпроси,стотици преглеждания и един или два отговора само.Нищо лично,просто така ги разбирам аз правилата на форума и смятам че тук трябва да си помагаме кой с каквото може(съвети,части,снимки),а не да се дърляме.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем при Фероза

                            Колето е душа човек и аз го познавам отдавна и лично го познавам. Той си обича да си философства, ама и сам знае, че никой не се е родил научен и знае също така, че когато някой има мерак да научи нещо, хубаво е да му се помогне.
                            На сервиз, всеки знае да иде. Друг е въпроса, доколко може да си го позволи.
                            Когато човек има желание да отвори капака и да пипне нещо, то си личи. Другите обикновено искат препоръка за сервиз.
                            Аз също съм питал хиляди неща тук в този форум и продължавам да питам и да се интересувам за неща които не съм точно в час как стават.
                            Понякога , човек дори да не е с две леви ръце, е несигурен да не повреди нещо и пита.
                            По много въпроси си мълча, щото наистина не съм в материята, особено в жичкаджийските работи.
                            Но повечето неща по които взимам отношение, то е на базата на емпиричен опит.
                            Та, нека няма сърдене.
                            Колегата да не се връзва също.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем при Фероза

                              Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                              E Кольо,Кольо,каква тирада изприказва от излишни приказки,вместо ако искаш да му помогнеш на човека,да му кажеш две приказки,ама правилните......,както Сашо е постъпил.Доколкото знам и съм чел правилата на форума,този форум е за взаимопомощ,и в него членуваме хора с различни професии и професионални подготовки,както и с различна сръчност!Не дей да мислиш че задалия въпроса е по тъп от теб и не се е досетил че може да отиде в специализиран сервиз за да му окажат помощ,но щом е решил да попита тук,може да е решил сам да си отстранява проблема....Ти сам казваш,всъщност си противоречиш"Сам казваш, че не разбираш, а се опитваш сам да си отстраняваш проблемите. Ми не става. Всъщност става, всички сме тръгнали оттам,",та и колегата иска да тръгне от някъде........ .Ама ти както го започна,едва ли ще посмее друг път и да попита за някоя крушка как се сменява на Ферозата!!!Твое право е ако смяташ за правилно да му отговориш на питането,или да го подминеш с мълчание,ако го счетеш за неуместно както много пъти се е случвало на зададени въпроси,стотици преглеждания и един или два отговора само.Нищо лично,просто така ги разбирам аз правилата на форума и смятам че тук трябва да си помагаме кой с каквото може(съвети,части,снимки),а не да се дърляме.
                              Точно така колега. Точно това имах в предвид. Щом съм решил да кача тази тема тук значи имам нужда от вашата помощ и може би нямам възможности да ходя при сервиз и реших да пробвам сам да си оправя проблема сам. Днеска разгледах хидравличното моторче, но видях че вместо 2 имам само 1 маркуч. Ако имам възможност ще кача и снимки дали правилно съм се ориентирал. Явно ще трябва да ходя при някой който разбира.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X