Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при избор на гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет при избор на гуми

    Здравейте колеги,

    Обръщам се към вас за съвети, мнения при избора на гуми за предстоящия зимен сезон.
    Машината е Рейндж Роувър 2, която ще се кара основно, но не само по асфалт , няма да има екстремен офроуд . С ясното съзнание, че пълно щастие няма, но и притиснат от ограничения в бюджета евентуално ще се наложи въпросните гуми да се карат и през лятото .

    1. Petlas Explero P421 245/70/16
    На пръв поглед - това е гумата... обявена като всесезонна, като цена доста изгодна. Шарката изглежда като за всякакъв тип терени, което предполага че извън пътя няма да има проблеми. Притесненията ми са относно поведението и на киша, асфалта в градски условия нахвърлян с луга и заледени недобре опесъчени пътища.

    2. Fulda Tramp 4x4 Yukon 255/65/16
    Обявена като зимна гума, но на мен лично ми изглежда като всесезонна (май така ми се иска), имайки в предвид факта че показателя "сцепление на мокра настилка" е клас Е. Притесненията ми освен киша, луга и лед са евентуалното каране на тези гуми през лятото би ли довело драстично влошаване на свойствата им през следващата зима. Не би било оправдано инвестиция от близо 1000 лв. да бъде съсипана за два сезона.

    3. COOPER WEATHER-MASTER WSC 107T 245/70 R16
    Чисто зимна гума от където и да я погледнеш на поносима цена. Със сигурност карането и през лятото ще я съсипе. Налага и втори комплект гуми - летни.

    Очаквам вашите препоръки и особенно тези на колегите карали с някои от гореописаните гуми.
    Благодаря предварително за отделеното внимание!

  • #2
    От: Съвет при избор на гуми

    Погледни Cooper discoverer A/T3, във някой размер който ти допада, заводския ти е 255/65 но не би трябвало да ти е проблем 265/70 или 245/75.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

    Коментар


    • #3
      От: Съвет при избор на гуми

      Какъв е бюджета? Виж Duratrack...
      Виден столичен ихтиолог

      Коментар


      • #4
        От: Съвет при избор на гуми

        Напомням, че ще се кара предимно по пътища. Притеснява ме спирането на 2,5 тонната джипка ако изкочи някой отвеян пешеходец или заблян шофьор пред нея, а в София такива бол.

        Duratrack описана от колега като "най-зимната от А/Т гумите" няма да е оправдана за зимни градски условия, освен страхотна визия която ще придаде на джипа.

        Относно Cooper discoverer A/T3 прочетох доста в други теми относно поведението на А/Т гуми при зимни условия и по скоро се насочвам към чисто зимни гуми а за лятото ще търкалям тези с които съм в момента на първо време. Не знам дали в БГ се предлагат Cooper discoverer A/ТW, които изглеждат оптимален вариант.

        Нека някой карал с Fulda Tramp 4x4 Yukon, COOPER WEATHER-MASTER WSC, COOPER DISCOVERER M+S2 или COOPER DISCOVERER M+S SPORT сподели личен опит от представянето на въпросните гуми.

        Коментар


        • #5
          От: Съвет при избор на гуми

          Аз си купих Petlas, но за зимни. Все още не съм карал много, но имам чувството, че са шумни. Като ги сравнявам с изпечените 11 годишни Kumho,с които купих КИА- та.
          Марин Райковски

          Коментар


          • #6
            От: Съвет при избор на гуми

            Има ли колега да се занимава с продажба на нови гуми?
            Grand Cherokee WJ
            Dodge Caliber
            E 430 4-matic-T(S210)
            GLK

            Коментар


            • #7
              От: Съвет при избор на гуми

              Има. Погледни темата за Дуратрак.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: Съвет при избор на гуми

                Първоначално публикуван от gas666 Преглед на мнение
                Здравейте колеги,
                Обръщам се към вас за съвети, мнения при избора на гуми за предстоящия зимен сезон... ще се кара основно, но не само по асфалт , няма да има екстремен офроуд . ... ще се наложи въпросните гуми да се карат и през лятото .
                Колега, така поставените условия са много противоречиви! Отговора на последния цитат дава правилния отговор - А/Т вариант, поне аз смятам, че това е компромиса м/у чисто зимна и лятна гума.
                "Make love, not war!"

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет при избор на гуми

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  Има. Погледни темата за Дуратрак.

                  Благодаря,
                  Grand Cherokee WJ
                  Dodge Caliber
                  E 430 4-matic-T(S210)
                  GLK

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X