Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за ситуация при завиване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Въпрос за ситуация при завиване

    Ако сте разнищили досегашните казуси да питам и аз каквото не ми е ясно : на ситуацията от схемата и двамата имат зелен сигнал. Кой е с предимство и ЗАЩО ? Аз не мога да си отговоря , въпреки че се имам за познаващ ( явно не съвсем ) правилника.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.png
Прегледи:1
Размер:7.4 КБ
ID:5740451

    Коментар


    • #77
      От: Въпрос за ситуация при завиване

      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
      Това е локалното платно (южното, посока изток) на околовръстното - няма насрещно движение, има две ленти в една посока.

      И при читава маркировка няма да има конфликтна точка. Съвсем нормално си влизат две кочинки.

      Относно обратния завой:
      "Маневрата е забранена и на кръстовища, чиято светофарна уредба сигнализира конкретно за лява, права и дясна посока. Това означава, че е разрешено да карате само във въпросните посоки, но не и назад (т.е. наобратно)."
      Последно редактирано от DBRS; 18-01-17, 12:46.
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • #78
        От: Въпрос за ситуация при завиване

        По мои спомени дяснозавиващият е с предимство пред правещия обратен завой.
        Ако няма допълнителни знаци - МПС 2 е с предимство.
        Това го виждам често на живо пред кортовете на "Малееви".
        Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
        0887/осемпет 66 4осем

        Коментар


        • #79
          От: Въпрос за ситуация при завиване

          Има ли стрелки- движиш се съгласно тях.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #80
            От: Въпрос за ситуация при завиване

            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
            И при читава маркировка няма да има конфликтна точка. Съвсем нормално си влизат две кочинки.
            Да, ама маркировка няма (или ако има оцеляла, е доста нечитава), освен това става дума за "Бойкови ленти за движения" - мааааалко по-тесни, дето две коли трудно ще се движат една до друга в съседни "ленти".
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #81
              От: Въпрос за ситуация при завиване

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              Има ли стрелки- движиш се съгласно тях.

              Ако това е за моя въпрос - стрелки има и за двамата.

              Коментар


              • #82
                От: Въпрос за ситуация при завиване

                Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                Ако това е за моя въпрос - стрелки има и за двамата.
                Нямаш право на обратен завой при такъв светофар.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #83
                  От: Въпрос за ситуация при завиване

                  Защо според теб движещите се в най-дясната лента на бул.сливница са длъжни да завият на дясно към бул.Васил Левски а не могат да продължат направо към бул.Д.Николаев? Кое забранява въпросната маневра? Уличната маркировка, знак или нещо друго?
                  -Гогия, обичаш ли домати?
                  -Да ги ям да, просто така не.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Въпрос за ситуация при завиване

                    П.С. Същия мармалад редовно настава на кръговото на Сточна Гара, при спрял автобус на спирката в най-дясна лента на "Данаил Николаев", ако идваш от Сливница. Най-редовно има селски тарикати, които се опитват да се шмугнат в движението, ползвайки най-дясната лента на Сливница (която по принцип е за десен завой по Васил Левски, а не за продължаване по "Николаев") и като видят задницата на автобуса спрял на "Николаев" - почва се едно бясно престрояване, бибиткане и т.н.[/QUOTE]

                    Защо според теб движещите се в най-дясната лента на бул.сливница са длъжни да завият на дясно към бул.Васил Левски а не могат да продължат направо към бул.Д.Николаев? Кое забранява въпросната маневра? Уличната маркировка, знак или нещо друго?
                    -Гогия, обичаш ли домати?
                    -Да ги ям да, просто така не.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Въпрос за ситуация при завиване

                      Първоначално публикуван от danail0230 Преглед на мнение
                      П.С. Същия мармалад редовно настава на кръговото на Сточна Гара, при спрял автобус на спирката в най-дясна лента на "Данаил Николаев", ако идваш от Сливница. Най-редовно има селски тарикати, които се опитват да се шмугнат в движението, ползвайки най-дясната лента на Сливница (която по принцип е за десен завой по Васил Левски, а не за продължаване по "Николаев") и като видят задницата на автобуса спрял на "Николаев" - почва се едно бясно престрояване, бибиткане и т.н.

                      Защо според теб движещите се в най-дясната лента на бул.сливница са длъжни да завият на дясно към бул.Васил Левски а не могат да продължат направо към бул.Д.Николаев? Кое забранява въпросната маневра? Уличната маркировка, знак или нещо друго?
                      Първите 30-40 метра на Д. Николаев са бус лента. Така че ако навлезеш в Д. Николаев по най-дясната лента (което не е забранено от движението в самото кръгово - тук нямаме спор с теб), на теория трябва да дадеш предимство на всички от средна и най-лява лента, и да се престроиш в средна лента за да продължиш чак след като движението се източи. Това че никой не го прави по принцип и си карат направо в бус лентата чак до края и, на мен не ми е проблем - те са си в нарушение, не аз. Проблема настава когато на спирката има спрял автобус, и тези от най-дясна лента трябва да се престроят в средна лента искат или не искат (е има варианта да изчакат автобуса да тръгне, ама чак толкова търпеливи шофьори в София няма). Е точно тогава настава мармалада - започва се едно засичане и престрояване, и реално бавят хората които си карат в правилната (средната лента). Поне това показва моят личен опит.
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Въпрос за ситуация при завиване

                        На това кръгово винаги настава мармалад. Пускам се по Д. Николаев към кръговото на Сливница. Как да завиеш нормално в дясно по Константин Стоилов ако си в правилната лента (средната) преди спирката на Д. Николаев? Винаги бусовата лента е пълна с тарикати и самите автобуси са в постоянно задръстване. Поне два пъти седмично ми се налага грубо да си проправям път на дясно с правото на по-големия, която дейност определено не ми е по вкуса, но се налага, когато искам да не съм в нарушение карайки в бусовата лента много преди кръстовището.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #87
                          От: Въпрос за ситуация при завиване

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          Винаги бусовата лента е пълна с тарикати...
                          Еми.. На Цариградско след Полиграфията (посока центъра) що никой не кара в бус лентата, и всички сме божи кравички, вкл и рустикалните тарикати Щото има камерааааа... Извод?
                          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Въпрос за ситуация при завиване

                            [QUOTE=danail0230;3092023]
                            За това кръгово мога да напиша книга .Първо хубаво виж маркировката и после пиши.Иначе ,трябва да ти напиша само "глупости" като кратък отговор.За колегите след теб-са прави даже на единия жената скоро си бе взела предимството по грубия начин.Ако не бъркам ника де.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Въпрос за ситуация при завиване

                              Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                              За това кръгово мога да напиша книга .Първо хубаво виж маркировката и после пиши.Иначе ,трябва да ти напиша само "глупости" като кратък отговор.За колегите след теб-са прави даже на единия жената скоро си бе взела предимството по грубия начин.Ако не бъркам ника де.
                              Аха, не бъркаш ника

                              Всъщност, има вариант колегата данаил да е прав, а аз да бъркам. За жалост - нямам ясен спомен от актуалната маркировка на Сливница, но ще се опитам да нарисувам 2 картинки какво имам предвид.
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Въпрос за ситуация при завиване

                                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                                Аха, не бъркаш ника

                                Всъщност, има вариант колегата данаил да е прав, а аз да бъркам. За жалост - нямам ясен спомен от актуалната маркировка на Сливница, но ще се опитам да нарисувам 2 картинки какво имам предвид.
                                Ако идваш по Сливница преди кръговото на Сточна гара най -дясната лента е направо и надясно а маркировката вътре в кръстовището те вкарва в средната лента на Д.Николаев.Втората лента я вкарва в най лявата лента на Д Николаев , като вътре в кръговото има направо и надясно. Третата лента е само за направо към борса Зимница. От там са тарикатите завиващи надясно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X