Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за ситуация при завиване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Въпрос за ситуация при завиване

    Доста хора от провинцията изпадат в ужас и то вечер. А в мъгла да не говорим. Как още не са го направили с акЪла си... всеки ден минавам от там,а снимката беше пускана може би още лятото в бтв-и, нова и къде ли не... Май е време,за Господарите... И да има ОБЕЩАНО - ИЗПЪЛНЕНО!

    Коментар


    • #32
      От: Въпрос за ситуация при завиване

      Това който го е нарисувал трябва да го нашибат с върбова пръчка публично.
      Subaru Legacy 2.5
      Suzuki GS500 E

      Коментар


      • #33
        От: Въпрос за ситуация при завиване

        Първоначално публикуван от Еmil Преглед на мнение
        На едно друго място се завихри спор относно една ситуация. За мен тя е повече от ясна, но да чуя и мнения тук. А може и да е интересна за някои от колегите. Ситуацията е тази от картинката по-долу. Накратко: МПС 1 завива надясно, а МПС 2 - наляво. Малко след кръстовището има паркирано МПС. Какъв е редът на преминаване на 1 и 2 и защо?
        Съвсем първосигнално, т.е. ако попадна на такава ситуация докато шофирам, без да имам време да спра и да направя справка в един куп правилни и справочници, бих реагирал по следния начин:

        1. Ако картинката е точно както е показана, т.е. МПС 3 е спряно буквално на 2-3 метра от кръстовището - бих очаквал МПС 2 да ми осигури предимство (ако бях водач на МПС1) и съответно бих пропуснал МПС1 (ако бях водач на МПС2)

        2. Ако МПС3 е спряно на 20+ метра от кръстовището - точно наобратно. Бих осигурил предимство на МПС2, ако бях водач на МПС1 (тъй като вече съм в хипотеза на престрояване). Съответно - ако бях водач на МПС2, бих очаквал водача на МПС1 да намали/спре и да ме пропусне, тъй като е в хипотеза на престрояване, а аз си карам в моята лента.

        П.С. Същия мармалад редовно настава на кръговото на Сточна Гара, при спрял автобус на спирката в най-дясна лента на "Данаил Николаев", ако идваш от Сливница. Най-редовно има селски тарикати, които се опитват да се шмугнат в движението, ползвайки най-дясната лента на Сливница (която по принцип е за десен завой по Васил Левски, а не за продължаване по "Николаев") и като видят задницата на автобуса спрял на "Николаев" - почва се едно бясно престрояване, бибиткане и т.н.
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • #34
          От: Въпрос за ситуация при завиване

          Ако съм 1, бих дал предимство на 2 само от колегиалност,като му присветна,че го пускам.Иначе едва ли ще мине.Ако не даде газ на жълто преди другите,няма шанс да влезе преди 1 на кръстовището,просто защото има да измине повече път...
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • #35
            От: Въпрос за ситуация при завиване

            Какво ги умувате сякаш 1 и 2 едновременно правят завоя. Осигурявайки предимство на 1, 2 се движи към завоя с достатъчно закъснение и 1 има възможност да мине откъдето си иска.
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #36
              От: Въпрос за ситуация при завиване

              Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
              А пак от Люлин -тази маркировка как се изпълнява?

              [ATTACH=CONFIG]886845[/ATTACH]
              Това какво е? Променена е организацията на движение, като хоризонталната маркировка е "прерисувана", но старата е останала?
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #37
                От: Въпрос за ситуация при завиване

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Това какво е? Променена е организацията на движение, като хоризонталната маркировка е "прерисувана", но старата е останала?
                Баш!
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • #38
                  От: Въпрос за ситуация при завиване

                  Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                  Ако не даде газ на жълто преди другите...
                  Доколкото разбрах - говорим за кръстовище без светофари?
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Въпрос за ситуация при завиване

                    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                    Доколкото разбрах - говорим за кръстовище без светофари?
                    Каква е разликата? Има светофари,разрешаващи горната схема и пак важи правилото на дясностоящия (за всички е зелено).Виж какво ти пишем с Божко-завиващия на ляво има да измине повече път...
                    Виден столичен ихтиолог

                    Коментар


                    • #40
                      От: Въпрос за ситуация при завиване

                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      Изцепки всеки ден по пътя ,около нaс нaй-вече с нaчaлни букви в номерa СО!
                      Без определения моля! Аз съм със СО и всеки ден се наглеждам на простотията на индивиди със С и СА по дефилето,пък не съм ревнал по форумите. Да не говорим колко "кореняк" софиянци "оптимизират" трафика по задръстванията и после им режа ламарините да ги спасявам...
                      Калин Владов,09РСПБЗН

                      Коментар


                      • #41
                        От: Въпрос за ситуация при завиване

                        аналогична ситуация всяка вечер у наше село

                        нищо че има светофар и знаци, това не променя правилата..... зад завоя са две ленти, но често има спрели коли, а и автобус на около 30-40м. от кръстовището.......... аз разглеждам нещата и процедирам така:
                        1 вариант:
                        1 фаза , завивам на дясно и съм с предимство пред насрещния, искащ да завие на ляво;
                        2 фаза, завил съм в дясната лента /както трябва по закон/ и карам по нея - ако отсрещния е успял да завие в дясната лента /както е по закон/ той е зад мен и минаваме на фаза престрояване, заобикаляне и т.н.

                        2 вариант:
                        - в момента, в който завивам виждам спрялата кола....... директно завивам в лявата от двете ленти......... отстрещния ми осигурява предимство /поне би трябвало/ и е зад мен в в дясната или лявата лента.. по нанатък си се престрояваме по правилата.
                        - ако не видя спрялата кола и завия в дясната лента, а отсрещния в лявата / често се случва/ минавам на фаза 2 заобикаляне на спряло МПС, т.е. чакам да се освободи лявата лента и да заобиколя.
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • #42
                          От: Въпрос за ситуация при завиване

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Това какво е? Променена е организацията на движение, като хоризонталната маркировка е "прерисувана", но старата е останала?
                          + катаджии дето не са сигнализирали където трябва
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • #43
                            От: Въпрос за ситуация при завиване

                            Е па то със СО не са само от Своге ,що се връзваш!Обаче и при вас има много дзвезди,не става въпрос за конкретен район по принцип!Смотаняци на пътя колкото щеш!
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Въпрос за ситуация при завиване

                              Я светнете какво би трябвало да се сетим, ако колата е с регистрация СО?

                              За мен е просто поредната кола със софийска регистрация...
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Въпрос за ситуация при завиване

                                СО = София област - нещо като тукашното Върбиса, Венес и тем подобни
                                RAV 4
                                F650GS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X