Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Lada 4x4 Urban

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Lada 4x4 Urban

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Ония от Дачия са всъщност ония от Рено Интересно на какво са окачили предния диф ?
    Всъщност родословието отива до Нисан, Дъстъра е стъпил на стария Хтрейл, нали Рено-Нисан е една компания
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #17
      От: Lada 4x4 Urban

      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
      Жалко, че аз трябва да ограмотявам специалистите в този подфорум.
      Не знам кои са специалистите и как ги ограмоти,ама май не четеш.Урбан или не,все същата кола си е.
      На Нивата мястото и е в гората,не в града,ама с тия пластмаси,все ще виси нещо от нея.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • #18
        От: Lada 4x4 Urban

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Ония от Дачия са всъщност ония от Рено Интересно на какво са окачили предния диф ?
        Имам предвид че ония хора (от Рено) направиха от Дачията кола. Явно са направили и от жигулата или поне са на път.

        Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
        На Нивата мястото и е в гората,не в града,ама с тия пластмаси,все ще виси нещо от нея.
        Повечето проблеми с този автомобил произлизат от тая заблуда.

        Коментар


        • #19
          От: Lada 4x4 Urban

          Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
          Не знам кои са специалистите и как ги ограмоти,ама май не четеш.Урбан или не,все същата кола си е.
          На Нивата мястото и е в гората,не в града,ама с тия пластмаси,все ще виси нещо от нея.
          Явно ограмотяването е нужно но недостатъчно за сега!
          Че руснаците са скарани с техниката е факт. Но когато направят или поне се опитат да направят нещо читаво аз не бих го отрекъл.
          А Нивата си е 40 годишна легенда и такава ще си остане.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • #20
            От: Lada 4x4 Urban

            Аз имам Нива и си я харесвам(логично обяснение за тая любов нямам)
            Пък проблмите идват не от карането в гората,а от фалшивите резервни части,поне при мен де.А,да не забравяме и "майсторите".
            ПП Като казвам,че си е все същата кола имам предвид,че между Урбана и стандартната разлика няма,освен лека козметика.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #21
              От: Lada 4x4 Urban

              Не мога да разбера хората с негативно мнение за Нивата в този под раздел(ВАЗ) на оф-роуд форума,като че ли някой ги е накарал насила да си вземат Нива.Всички са запознати кога е проектирана изработена и така нататък,със или без козметика тя си остава най евтиния вариант на автомобил 4х4.Повечето от нас са ги взели да си правят кефа извън пътя и да не им пука дали ще се одраска или изцапа,а за тази цел са доста добри.

              Коментар


              • #22
                От: Lada 4x4 Urban

                Аз съм на мнение, че докато не сложат цял мост и 2 блокажа, били LSD или най-добре ръчни, нищо не са подобрили Ама аз съм извратен
                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                Honda Dominator 650
                088ЧЧ93979-->Борис
                0878956Ч38-->Борис

                Коментар


                • #23
                  От: Lada 4x4 Urban

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Имам предвид че ония хора (от Рено) направиха от Дачията кола. Явно са направили и от жигулата или поне са на път.

                  .
                  Тия от Фиат на времето не успяха
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #24
                    От: Lada 4x4 Urban

                    Първоначално публикуван от paiko Преглед на мнение
                    тя си остава най евтиния вариант на автомобил 4х4.
                    Това е друга една заблуда, която докарва много проблеми.

                    Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                    Аз съм на мнение, че докато не сложат цял мост и 2 блокажа, били LSD или най-добре ръчни, нищо не са подобрили
                    Напомням за недоразбралите: Нива е паркетник. Тези подобрения се изчерпват с възможността да сложат LSD на задния мост ако им стигне инженерния капацитет за тая работа.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Lada 4x4 Urban

                      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                      Днес минах през Хасково и разгледах Ладата. От Нар бяха любезни и отзивчиви.

                      Та да ви кажа какво е Лада 4х4 Urban, след като не получих такава информация от разбирачите.

                      Съществените разлики от позната ни Нива са - отделно от двигателя окачен преден диференциал, по-големи сайлент втулки на долните рамена отпред, двуредови лагери на предните главини, карета с постоянна ъглова скорост навсякъде по карданите, демпфер гасящ вибрациите по трансмисията, междинен диф работещ в съотношение 40%/60% преден-заден мост, ABS Bosch, хидравлика на волана, ел. стъкла и огледала, много по-добри седалки с подгряване, ляти джанти, "меки" брони, Евро6(тук лъжат). Опции- климатик, теглич, газ, централно заключване, N1.

                      Признавам си , че колата ми хареса. Впрочем продават се много добре - по 50-60 броя на месец. Цена 19600лв с ДДС. Гаранция - 2 год. без ограничение на пробега!!!!

                      Обикновенната Нива от гореизброените подобрения няма броните, джантите и ел.огледалата(до тук не е загуба) и седалките(тук е загуба). Цената и е 16 600лв.

                      Огледах една Нива , включително и на крик - прилично направена е! Не открих забележки, за разлика от преди 15г. когато бяха откровенно кофти изработени.
                      С удоволствие бих си купил една Нивичка, ако имаше за какво да я използвам...

                      Жалко, че аз трябва да ограмотявам специалистите в този подфорум.
                      Всичко това звучи добре! Как стои въпроса с антикорозионната защита на купето, боите и т.н. Това не е за пренебрегване, особено за руски автомобил! Надявам се също така вложените материали и качеството на сглобката да са на по-добро ниво. Аз лично на живо не съм я виждал още...
                      Only after the last tree has been cut down,
                      Only after the last river has been poisoned,
                      Only after the last fish has been caught,
                      Only then will you find that money cannot be eaten.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Lada 4x4 Urban

                        http://www.youtube.com/watch?v=bn-Cb...e_gdata_player
                        Остави как звучи,гледай как изглежда.Нищо ново под слънцето.
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Lada 4x4 Urban

                          Хубавото е, че отново може да дадеш нещо от себе си по тази кола. Бих я трампил за моята...
                          Only after the last tree has been cut down,
                          Only after the last river has been poisoned,
                          Only after the last fish has been caught,
                          Only then will you find that money cannot be eaten.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Lada 4x4 Urban

                            На мен ми харесва и модела "Калина- крос" там с просвет 19 см. си е горе- долу СУВ. А на НИВА-та, само антикорозионното покритие и качеството на сглобката да пипнат и за парите си е повече от перфектно

                            Коментар


                            • #29
                              От: Lada 4x4 Urban

                              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                              Явно ограмотяването е нужно но недостатъчно за сега!
                              Че руснаците са скарани с техниката е факт. Но когато направят или поне се опитат да направят нещо читаво аз не бих го отрекъл.
                              А Нивата си е 40 годишна легенда и такава ще си остане.
                              В интерес на истината Нивата има сериозни фенове по целия свят, дори в Канада.
                              За Руснаците техниката за народа никога не е била приоритет, но това е друга тема. В едно друго машиностроене са съвсем другаде.
                              Сега ако навием и Алекс Марков да си вземе една ърбан, ще стане съвсем retrospective.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Lada 4x4 Urban

                                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                                В едно друго машиностроене са съвсем другаде.
                                )
                                Яро няма едно или друго машиностроене. Техниката си е техника.
                                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X