Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LED крушки вместо халогенните?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: LED крушки вместо халогенните?

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    Врътнах някой телефон, и ето резултата за Н4:

    100/90 Hella и неква Vega
    100/80 Magneti Marelli
    60/55 +30% TRIFA
    60/55 +50% TRIFA
    100/80 TRIFA

    Та, някой ползвал ли е, и какво значи +30% и +50%, че не можаха да ми обЯснат ?
    Реклама,има и синкави с тия + 50% пьк и логиката и практиката показват обратното.

    Тьрси десетина вата над нормалното в нормална крушка и не гледай какво пише там с тия плюсове
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #77
      От: LED крушки вместо халогенните?

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      Реклама,има и синкави с тия + 50% пьк и логиката и практиката показват обратното.
      +30% е резонно, +50% със сегашната технология значи вълнуващ и кратък живот на ламбата. Тия проценти имат смисъл само при 12.8 волта на крушката, иначе е ясно че са други и известен толеранс към напрежението е вкаран в сметката. Постигат се плюс-процентите като се нашпори жичката в по-висока работна температура от което се печели КПД ама и бързо стареене.

      Синкавите е ясно че са лайно и не ги обсъждаме изобщо.
      Има едни дето точно около жичката са чисти, а отгоре и отдолу по стъклото са сини. Те са политкоректно лайно - напред свети нормално, а настрани към дискотеката - синьо.

      Коментар


      • #78
        От: LED крушки вместо халогенните?

        Сините ги пропуснах директно като оферта.

        Говорих с фирми с които работя много отдавна, но при тия с Трифата попаднах на некъв чисто нов, а беше лудница, и не исках да му притеснявям колегите и шефа.
        Тези дни, като минавам за филтри, мисля да взема и едни круши, ама трябва да измисля кои.

        Трифата е немска, и за 15г. не съм имал оплакване за бързо изгоряла крушка, а и на моя кола също.
        Чудя се само 100/80, +30% или +50% ?

        Точно това си мислех и аз, като Ясен, че тия с +овете са напънати, и може да фирясат по-бързо, а не ми се занимава с чести смени.

        Интересното е, че тази +50 е по-скъпа от 100/80, и почти два пъти по-скъпа от +30.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #79
          От: LED крушки вместо халогенните?

          10 вата ти дават тия 30 % без да напьваш ни волтаж ни жица и не гори пьк и е нормална цена.Найтбрейкьра го рекламират като 30% повече осветяване и свети добре,по-добре от стандарта,но пьк като цена и живот хич го няма.Е в моята тема бях писал преди години кое колко живот му дават и нормално на такива е около 300-350 часа,а от моя скромен опит това е половината от истината или на 3 месеца крушка сменяш,а и не чакаш другата да извади още 3 месеца ми до седмица и тя е туш та купуваш комплект за едни пари.

          За 50% пьк сьвсем не им вярвам освен ако не е едни 80 вата
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #80
            От: LED крушки вместо халогенните?

            Цената съм я дал като относителен пример, щото +50% е почти 12лв.,
            но, което ми е по-важно, за 30мин. ми е в ръката, както и във всеки по-голям град.

            Значи, да взимам +30%, и да не го мисля ?
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #81
              От: LED крушки вместо халогенните?

              Само да кажа пак - Nightbreaker-а дето го дават +110% осветеност дава +15% светлина. Не случайно пуснах линк към candlepower - там цифрите ги има. И не случайно казах, че идеята с вдигане на напрежението с волт дава повече светлина отколкото слагането на ултра премиум крушка като Nightbreaker +110%.

              Та тия +30% осветеност не са +30% светлина. Може би са едно +5% .

              Коментар


              • #82
                От: LED крушки вместо халогенните?

                +30% осветеност може да се постигне и въобще без увеличаване на светлината. Достатъчно е да се фокусира и разпредели по-добре. При H4 лампи това става с по-прецизно разполагане на спиралката и огледалцето вътре в крушката.

                Впрочем те с това са по-смислени и фаровете "с лупи". За една и съща лампа те изкарват отпред по-малко светлина спрямо H4 + стандартен 7" рефлектор с разсейвател отпред. Само че я излъчват накъдето трябва и съответно получаваш по-голяма площ осветена достатъчно добре. Бонус - липсва яркото петно непосредствено пред колата.

                Коментар


                • #83
                  От: LED крушки вместо халогенните?

                  Искаш да кажеш, че специалните крушки карат фара ни докарват повече виждане не чрез повече светлина, а чрез по-добро разпределение на същата ли? Може и да има нещо такова, но не е особенно забележимо ...

                  Коментар


                  • #84
                    От: LED крушки вместо халогенните?

                    Естествено че не е забележимо, Н4 много рядко имат читав рефлектор и/или френелова леща
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #85
                      От: LED крушки вместо халогенните?

                      Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                      Искаш да кажеш, че специалните крушки карат фара ни докарват повече виждане не чрез повече светлина, а чрез по-добро разпределение на същата ли? Може и да има нещо такова, но не е особенно забележимо ...
                      Много е даже забележимо, особено на читави фарове. И не е "нещо такова" ами основната разлика между хубавите и калпавите лампи. Резултатът като осветена площ е в пъти различен (при еднаква ел. мощност и съизмерим светлинен поток).

                      Коментар


                      • #86
                        От: LED крушки вместо халогенните?

                        Нито на HELLA фаровете на витарата (афтърмаркет хела), нито на заводските реставрирани фарове на Passat B5 не се вижда такова нещо... Или поне аз не съм го видял.

                        За Grand Cherokee-то не знам, щото още съм със старите крушки на ХХХ години, но видно петното на стената (от снимките по-горе) не е много удачно, та и там явно няма да има файда .

                        Коментар


                        • #87
                          От: LED крушки вместо халогенните?

                          За да го видиш с просто око трябва да си доста школуван. Нещо кино или ТВ оператор примерно.

                          Проличава си косвено - примерно като провериш къде най-далече можеш да видиш оставен на пътя лист А4

                          Коментар


                          • #88
                            От: LED крушки вместо халогенните?

                            Някой знае ли дали някой внася LED автомобилни крушки Philips?
                            На Джипа идиотите/конструкторите са наблъскали навсякъде светодиоди (включително и осветлението на номера), с изключение на стоповете и задните мигачи (предните са LED)...
                            И за да е пълно щастието - джипката въобще не проверява изправността на стоповете, въпреки, че поради софтуерна грешка може лъжливо да реве, че е изгорял заден десен мигач
                            Та затова обмислям смяна на стоповете (третия стоп си е LED), и евентуално - задни мигачи (там вече ще трябва да е със 'залъгалка')......
                            От всички ламБи ми харесаха Philips 3157... Разбира се приемам съвети ако някой е пробвал други конкретни крушки (опита ми с китайски LED досега не се увенча с успех - китайчетата на старата ми кола издържаха само 5-6 месеца, та затова върнах обикновените крушки, и с тях продадох колата след 5-6 години )
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #89
                              От: LED крушки вместо халогенните?

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              За да го видиш с просто око трябва да си доста школуван. Нещо кино или ТВ оператор примерно.

                              Проличава си косвено - примерно като провериш къде най-далече можеш да видиш оставен на пътя лист А4
                              Хм, това мога да го пробвам . Само трябва да намеря идеално тъмен път за да няма странични фактори.

                              Т'ва горе дето го предлагах със +15% мощност няма да срабти много добре. Според информация в интернет при повишаване на напрежението с 5% (става дума за крушки на 220V) се намаля живота на половина. Та ако приемем, че това се прилага горе-долу пропрционално при 12V крушките с 10% по-високо напрежение живота става 1/4. Малко прекалено къс идва май ...

                              Коментар


                              • #90
                                От: LED крушки вместо халогенните?

                                От край време си е така, тук някъде се говореше за отопление на радиолампи. Фашистите си пишеха от 5,7 до 6,3, особено актуално е от нови да ги пуснеш на 5,7-8. Когато карах с алтернатор 13,9 нямах изгоряла крушка.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X