Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как стигнахте до джипката ??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Как стигнахте до джипката ??

    От малък си мислех колко коли, би трябвало да имаме.
    1. Малка, икономична градска кола (до работата, за пазар...).
    2. Голяма лимузина (абе - тузарска работа).
    3. Спортен автомобил (бегачка).
    4. Джип (задължително!).
    5. Пикап (к'во ще правиме без камион).
    До днес това ме задоволяваше. Даже съм изпълнил 2, 3 и 4! И пикап имах, но се наложи да го продам, за което, още, съжалявам.
    От днес съм поставен в затруднено положение - оказва се - не съм помислил за трактор, трамвай, хеликоптер...
    В интерес на истината, най-често използвам Кракомобила (особено за градско).
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #32
      До: Как стигнахте до джипката ??

      19 леки коли и по 500-700лв. за предница и амортисьори годишно.Това ако не е аргумент,здраве му кажи.И на един язовир наблизо два пъти ме изненада дъжд и до като се пързалях на излизане,щях да далдисам във водата.При мен май това беше капката.

      Коментар


      • #33
        До: Как стигнахте до джипката ??

        Свободата!! Е е е-х Свободата!! Да продължиш оттам където другите са спрели. Малко на поезия ама за мен е така. От 4 месеца съм без Витарата /жива е де- продадох я/ и съм като болен. Търкалям Кадета и стискам зъби за TLC105 /дай боже всекиму/. Скоро, скоро и бира бира ...

        Коментар


        • #34
          До: Как стигнахте до джипката ??

          Добре, да споделя!

          Аз съм се учил да карам автомобил на LR серия2, първите ми бели са с него. Просто баща ми работеше в Сахара.
          Като погледна, (след Волга ГАЗ24) съм имал винаги някаква джипка или 4х4 - Isuzo Trooper, Subaru, Nissan Terrano.
          Сега имам две, ама си се кефя на УАЗ-а най-много
          Май защото жените не го харесват
          Show must go on!
          LZ1VES

          Коментар


          • #35
            До: Как стигнахте до джипката ??

            Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
            Добре де, не ви ли се е искало примерно да имате спортна кола... или и спортна кола.... ? Защото според мен именно спортната кола е точно от другата страна.... Ниска, тясна, непроходима.....
            Aз имах спортна кола, и кво като караш с 250 ?? и не можеш да се качиш до Алеко зимата? или ако успееш трябва да си сам щото няма място за другите бордове и ски? и спираш на 2 километра от мястото за бивак и правиш 40 курса в 11 вечерта да си пренесеш багажа? направо ми писнА, сега си карам с 80 и знам че мога да отида точно там където съм поискал. Повече никога не искам да карам лек автомобил.
            no signature no problems

            Коментар


            • #36
              До: Как стигнахте до джипката ??

              Като отидох няколко пъти по язовири за риба и като удари отдолу колата и ми се стъжва, после по асвалта като се хвърлих върху едни трамваини релси със същата кола и разбрах че без джип няма да стане тая работа. А за спортните коли вместо джипа ми предлагаха много изгодно един спортен фиат не помня какъв модел беше ама изобщо даже не се замислих. И сега повече се кефа на улицата да видя някои джип с огромни гуми и изрязани калници вместо някое порше примерно.

              Коментар


              • #37
                До: Как стигнахте до джипката ??

                Ами моята причина поради която си купих джипка беше закупуването на къща в планината и няколкото неуспешни опита за достигането и птез зимата. И така се започна стара джипка само за планината+лека кола после по нова джипка без кола и така до три джипкики в момента. Стара джипка закъщата в плнината + нова за в града+джипка за гората (все още се доработва) както казват колегите болеста не се лекува хване ли те веднъж само се задълбочава.

                Коментар


                • #38
                  До: Как стигнахте до джипката ??

                  Първата ми кола още беше Самурай !
                  А за спортна кола да иска ми се , невероиатно удоволствие е да се кара сериозен автомобил над 500 коня но е доста скъпичко затова освен джип си търкалям Kawasaki ZX12R с разни екстри последно на DYNO-то показа 248 коня на гумата и с това си набавям така да го наречем скоросния адреналин !
                  Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                  Коментар


                  • #39
                    До: Как стигнахте до джипката ??

                    След като си купих Мерцедес 190 и Мерцедес 124-купе,разбрах че вече не мога да ходя на лов и за риба.Не можех дори да отида на плаж в Шкорпиловци(там се кара малко по пясък).

                    След като казах на съпругата си че джип за жена с дете е супер от гледна точка на безопасност,тя сама го купи...
                    Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                    NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                    Коментар


                    • #40
                      До: Как стигнахте до джипката ??

                      Аз все още нямам джип, но как стигнах до идеята за джипка?
                      Често ходим по гората (по-често по асфалтирани пътища, но от време на време и по черните). Преди с един опел кадет (късо, старо - не ми беше много жал да му закачам гърнето), сега с деу рейсър. Бяхме решили да вземем пежо 205 - едното за татко, другото за мен. Веднъж попаднах в този форум и започнах да разглеждам снимки и клипове (така се развълнувах, цяла седмица не можах да спя). Гледам един самурай и си викам я да видя какви цени вървят. Гледам започват от 2500 и си викам "два пъти повече от пежото, но 100 пъти по-проходимо". И на баща ми му хареса. Остава само да убедя и майка ми (тя е главния спонсор).
                      Аз не обичам да карам много бързо и спортните автомобили не ме вълнуват
                      Последно редактирано от orela; 19-11-07, 18:50.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Как стигнахте до джипката ??

                        Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                        След като си купих Мерцедес 190 и Мерцедес 124-купе,разбрах че вече не мога да ходя на лов и за риба.Не можех дори да отида на плаж в Шкорпиловци(там се кара малко по пясък).

                        След като казах на съпругата си че джип за жена с дете е супер от гледна точка на безопасност,тя сама го купи...

                        хахах... аз все още съм на 124 купе.... Него ще си оставя во веки веков, че е хубаво много...
                        Но съм тръгнал със същите аргументи към жена ми и за сега ми има доверие, търсим ....

                        Коментар


                        • #42
                          До: Как стигнахте до джипката ??

                          Аз все ощя нямам джип, но скоро ще взимам. Кое ме накара да направя това ли? Ами един приятел има Тойота 4рънър и ми даде да я карам... Просто чувството да гледаш всички от високо и всички да са под теб много ми хареса, просто беше не човешко. А другото което е че на по високо си по защитен

                          Коментар


                          • #43
                            До: Как стигнахте до джипката ??

                            На времето карах курсове на "Лада"1600С , карах после от "Москвич"до "Мерцедес" все коли , сега пробвах и голам ВАН.Тръпката и предизвикателството са основният мотив-защо да не пробвам , като съм жена?Кой знае ,виж че ми харесало и ..Тегли ме към тях , нещо от Вътре - адреналин ли е , характер ли е - кой знае?Един живот имаме и трябва да го живеем.Човек иска да е свободен и да покорява предизвикателствата пред себе си.Хубаво е когато те тегли към нещо!!
                            sigpicЗлобата и завистта нямат почивен ден!

                            Коментар


                            • #44
                              До: Как стигнахте до джипката ??

                              Къде ги тези смели жени, любители на Джипки и пътешествия?
                              Аз все не мога да намеря
                              Show must go on!
                              LZ1VES

                              Коментар


                              • #45
                                До: Как стигнахте до джипката ??

                                Много преди да почна да се заглеждам по жени, се зазяпвах по коли /то това май важи за повечето момчета/ и предимно по джипките. В Копривщица имаше много военни и съответно джипки за дзяпане, първите си стъпки на волана съм направил на ГАЗ-69, а по бригадите "разтривахме" здраво ЗиЛ-овете и ГАЗ-ките из картофените ниви. А пък когато се случеше през града да минат "западни" туристи с някаква джипка по различна от УАЗ-ките, че и понагласена малко стил: "Кемъл трофи"... Мали-ии, то беше обикаляне и залягане около тях, с часове, без преувеличение!
                                Понеже стана въпрос за спортни автомобили - Не усещам никакво влечение, честно! Много повече бих "се кефил" на накакъв огромен камион с дълга "муцуна", без серво и с ам-найсет скорости. С волан с диаметър осемдесет сантиметра и скоростен лост, метър и двайсет!
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X