Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Petlas Explro или Lassa Competus в размер 225 65 r17... или Hifly Win-turi

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Petlas Explro или Lassa Competus в размер 225 65 r17... или Hifly Win-turi

    Здравейте съфорумци, от два дни съм член на SUV манияците, та взех си джипка Тойота РАВ 4 и сега ми предстои зимна подготовка. Искам мнение за гуми Петлас 225 65 17 или Ласа. Има изписано по тема за производителите, но е много противоречиво. Какво да правя, пробега ще е изцяло градски-съпругата ми ще се вози делниците, но зимата си е зима и шега не бива.

    линк: http://www.margel.info/web/lang_bg/%...BC%D0%BD%D0%B8
    линк: http://gumi-online.net/product/20928...sa-f-e-71.html
    линк: http://www.gumi7.com/bg/tire/121360/...25-65-R17.html

  • #2
    От: Petlas Explro или Lassa Competus в размер 225 65 r17... или Hifly Win-turi

    Ми купи си гуми, за чиито производители не са изписани толкова противоречиви неща!
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #3
      От: Petlas Explro или Lassa Competus в размер 225 65 r17... или Hifly Win-turi

      Между турско и китайско, бих избрал турското.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #4
        От: Petlas Explro или Lassa Competus в размер 225 65 r17... или Hifly Win-turi

        Lassa-та не беше ли испански регенерат ?

        Коментар


        • #5
          От: Petlas Explro или Lassa Competus в размер 225 65 r17... или Hifly Win-turi

          Не, INSA-та е.
          HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
          Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

          Коментар


          • #6
            От: Petlas Explro или Lassa Competus в размер 225 65 r17... или Hifly Win-turi

            Благодаря колега !
            За лятна как да е , ама за зимна бих заложил на по-реномиран производител ! Със сигурността компромис не бива да се прави .
            Освен , ако не си решил да оставаш млад вдовец ! Майтапя се разбира се !

            Коментар


            • #7
              От: Petlas Explro или Lassa Competus в размер 225 65 r17... или Hifly Win-turi

              "Lassa" - перла в короната на турския магнат СабанджЪ, отдавна е завод на "Бриджстоун". В БГ и във форума в частност се ползват с добра репутация на бюджетна гума. Аз съм имал такива - и зимни, и летни на "Опел Вектра Б" и нямам никакви забележки.
              "Petlas" били пък най-старият завод за гуми в Турция, сега май и те са притежание на някоя от световните марки, но не ми се рови.
              Авторът на темата търси сравнително евтини гуми. Препоръчвам "Lassa" .
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #8
                От: Petlas Explro или Lassa Competus в размер 225 65 r17... или Hifly Win-turi

                Карам зимни Ласса Компетус, даже не знаех, че са турски. Нормална зимна гума, малко по-твърд е каучука от марковите, но поведението е добро. Нямам съществени забележки, за цената си са добри.
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • #9
                  От: Petlas Explro или Lassa Competus в размер 225 65 r17... или Hifly Win-turi

                  От бюджетните Лассата са много добри гуми.Търкалях 5 години летни и зимни-качество и характеристики на средно ниво.Малко по-твърд каучук и нямат износване-махнах ги с 4-5 мм грайфери,здрави гуми,без дефекти.Сегашните ми Мишелин и Клебер имат слаби странични бордове с много леки деформации,още не балони-следващите гуми ще са XL

                  Коментар


                  • #10
                    От: Petlas Explro или Lassa Competus в размер 225 65 r17... или Hifly Win-turi

                    Прочетох, че Петлас са единствен доставчик на гуми за турската армия и НАТО... това трябва ли да ми говори за качеството?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Petlas Explro или Lassa Competus в размер 225 65 r17... или Hifly Win-turi

                      ААА... Напипах накакви тайвански МАКСИС в моя размер... без мнение, но дават две години гаранция!!!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X