Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прагове и ръжда по фронтерата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прагове и ръжда по фронтерата

    Здравейте,
    Темата като цяло е дъвкана в различни раздели и с различни модели и затова сметнах, че може би е добре да има такава в този раздел посветен специално на Фронтерите, а не при антикорозионната обработка например.
    И така, става въпрос за ОФБ - 1999 с пробити прагове и поизбила ръжда под купето. Колата я имам от 5 години и основно се ползва за риболов, ходене до вилата и т.н.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:148.0 КБ
ID:6121608

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:119.5 КБ
ID:6121609

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:124.1 КБ
ID:6121610

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:98.0 КБ
ID:6121611

    Относно праговете планът е такъв
    1. Рязане до здраво по цялата дължината на прага
    2. Огъване на нов праг и заварки. От това, което четох тук, заварките трябва да са челни, а не с припокриване на ламарините и изпълнени с телоподаващо, а не с оксижен. На последната снимка се вижда снадка и не съм сигурен дали праговете не са рязани веднъж.
    3. Пълнене на праговете с восък/парафин
    4. Кит и боя на праговете


    Има ли някакви особености по тези дейности свързани специфично с купето на Фронтерата или това е рутинна операция еднаква за всички коли? Колко дебела ламарина да ползвам за праговете - 1,5мм, 1,8мм или?

    Относно ръждата - много ми харесваха темите на Ник Николов и антикорозионната обработка ,която той практикуваше, но за съжаление той от години не работи...

    Всякакви коментари или препоръки относно технологията на ремонта или място, където може да бъде извършен ще са от полза.

  • #2
    От: Прагове и ръжда по фронтерата

    Не барай останалите повърхностни ръжди. Направи си само праговете. Рутинна операция е това - нищо специално няма. Не съм я правил. И на мен ми предстои - затова съм се интересувал.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • #3
      От: Прагове и ръжда по фронтерата

      Кой ти каза, че прагове се правят от 1.5- 1.8?
      И от 4 мм ламарина да ги направиш, ефекта е нулев, като ги завариш за оригиналната ламарина, която е 0.8мм.
      Повече от 0.8мм си е пълна безмислица.
      Прага ти е оригинален- на тази фронтера оригинално си е на две парчета.
      Мисля че се продават оригинални прагове в Интеркар, вероятно има и китайци някакви. Прага на тази кола не е сложен и всеки кадърен с абкант може да го огъне.
      Аз лично съм сменял на няколко фронтери, гънаха ми ги едни чичковци в Русе.
      На сърбела майката му е чесането.
      Борислав Борисов Русе О885 О37815

      Коментар


      • #4
        От: Прагове и ръжда по фронтерата

        И се пълнят с горяло масло и грес объркано но когато си приключил с боя мазила и други и за предпочитане е лятото да се омаже хубаво

        Коментар


        • #5
          От: Прагове и ръжда по фронтерата

          С кое горялото масло + грес е по-добро от парафина?

          Коментар


          • #6
            От: Прагове и ръжда по фронтерата

            С масло и грес се мажеха 80те години, когато нямаше друго. Има достатъчно антикори и парафини, с които да го обработиш. Друг е въпроса, че каквото и да сложиш, след година и половина-две, пак ще ръждяся. При някои автомобили ръждата спира, като стигне до стъклата...
            На сърбела майката му е чесането.
            Борислав Борисов Русе О885 О37815

            Коментар


            • #7
              От: Прагове и ръжда по фронтерата

              Парафина запечатва ръждата според скромните ми наблюдения. На Витара-та имам няколко точки и едно петно 3х5см на вратата намазани с парафин отгоре. За последните 3 години не са станали по-големи . Това разбира се ако ръждата върви само от външният край. Ако е тръгнала и от вътре трябва и от там да се запечата.

              Май след парафина по тия места вече въздух не може да стигне и това спира процеса.

              Коментар


              • #8
                От: Прагове и ръжда по фронтерата

                Първоначално публикуван от borko_ruse
                С масло и грес се мажеха 80те години, когато нямаше друго. Има достатъчно антикори и парафини, с които да го обработиш. Друг е въпроса, че каквото и да сложиш, след година и половина-две, пак ще ръждяся. При някои автомобили ръждата спира, като стигне до стъклата...
                Трите диаманта са култ за ръжда. Четирите кръга на Ада пък се Окисляват.!!! ???
                Последно редактирано от fanatic; 16-10-16, 22:01.
                МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                Коментар


                • #9
                  От: Прагове и ръжда по фронтерата

                  80те ма е безплатно и изпитано )))

                  Коментар


                  • #10
                    От: Прагове и ръжда по фронтерата

                    На Исузо-то бях решил, вместо смяна на праговете с огъната ламарина да сложа квадратна тръба на мястото на прага. Не стигнах до там, щото го продадох, но това е по-здравия вариант, ако другото не е изгнило!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Прагове и ръжда по фронтерата

                      Квадратен профил с по-дебеличка стена.Хем не ръждясва с години хем е зфраво хем можеш където си решиш да повдигаш с джека...
                      Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X