Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

    Първоначално публикуван от Сергей Янков Преглед на мнение
    Искам само да уточня, че вероятно колегата s_s1 под 4.5 м.товарен отсек е имал пред вид пространството, което е за жилищната част - седяща група, кухнески плот+печка и хладилник, баня и тоалетна и спалня. С такова оборудване, с място за двама - трима души и двата буса дълга база стават много добре. Наистина основния въпрос е, коя от двете марки да се вземе. И дали буса да е след фейслифта 2006 год. или и преди това става. Чувам, че произведените преди 2006 с нищо не са по-лоши от следващите, дори в някои отношения са по лесни за обслужване. Тези въпроси и мен живо ме интересуват, щото с колегата сме на един акъл.
    Проблема е в това , че му е нужна и товарна част , това значи възможно най-дълга база , макар , че и при нея трябва да намали жилищната част за да остане място за товар. А най-дългата база е с най-голямо собствено тегло , и съответно с най-малка товароносимост за да влезе в заветните 3.5 тона , това му е изискването за категория , винетки , такси , ... Та реално има 1100кг. , от които , обзавеждане , хладилник , печка , газ , вода , агрегат , гориво , двама-трима души ,тежък товар , инструменти , ..... Трябва да прави сметка като за самолет който трябва да излети , затова според мен мисията е почти невъзможна , трябва си нещо по-голямо , с друга категория , винетка , такси , ...
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #47
      От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

      Изцяло подкрепям казаното от Бадев до момента.

      Още нещо важно - Ивекото и Спринтера са на 1.8м ширина отзад , което е проблем за поставяне на напречен креват , без да се режат страниците, което за мен е малко грозно. Новото Дукато и дериватите му са на 2м ширина но са с предно, което аз бих избегнал при всички положения.

      Имаше един 611д Мерцедес в мобиле-то с доста прилична кемперна част. Над 3.5 тона е но какво от това. Ти няма да си на път месеци в годината (е, пожелавам ти го де) че толкова да се охарчиш в тол такси. Такава машина няма да те остави никъде. Няма да върви с 150 обаче. Кемперите които вървят с леките коли са с други цени.

      Успех в търсенето.

      Коментар


      • #48
        От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
        Проблема е в това , че му е нужна и товарна част , това значи възможно най-дълга база , макар , че и при нея трябва да намали жилищната част за да остане място за товар. А най-дългата база е с най-голямо собствено тегло , и съответно с най-малка товароносимост за да влезе в заветните 3.5 тона , това му е изискването за категория , винетки , такси , ... Та реално има 1100кг. , от които , обзавеждане , хладилник , печка , газ , вода , агрегат , гориво , двама-трима души ,тежък товар , инструменти , ..... Трябва да прави сметка като за самолет който трябва да излети , затова според мен мисията е почти невъзможна , трябва си нещо по-голямо , с друга категория , винетка , такси , ...
        Не бях пред компа доста време, та не отговорих веднага.

        4,5 м. товарен отсег на бус, който ще се трансформира в жилищна част ми е нужен. Предните 2 седалки ще се обръщат към масата. Кухнята ще е само 1 котлон микровълнова, мивка, хладилник и кафе машина. Като ходя на състезания е в Бг закачам платформа, товаря около 100 кг. инструмент и екипировка на буса и пътувам. А когато ходя на екскурзия искам да осигурява жилищно пространство, ел. енергия и вода за 4 човека с нормални ограничения, като другите кемпери, да пътува бързо и да паркирам малък мотоциклет за разходка из набелязаните места.
        Старите мерцедеси са шумни, бавни и горещи лятото. Возих се минало лято с МБ410 през котленския проход. Пъплеше бавно, скърцаше, ръмжеше и виеше. А в кабината беше като пред пещ за пици.

        Ако на 1,8 м не мога напреко да сложа леглоостават 2 варианта:
        надлъжно и лека смяна на конфигурацията и
        насаждане на каравана в/у камионче, но това хибридче не знам как ще се узакони в Бг.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #49
          От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

          Насаждане на каравана върху камионче може да се узакони елементарно - като се направи демонтируема. Така тя е товар и не подлежи на узаконяване.

          Коментар


          • #50
            От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

            Обаче така няма да може да ползва седалките в кабината. А относно нужните размери съм се подвел от първото мнение, където е казано , че в задната част ще има много тежък товар , затова и съм разбрал , че е нужна и товарна част.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #51
              От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

              Впрочем, Ц категорията струва далеч по-малко от неуспешните последователни опити да насилваш кантара и метъра.

              Коментар


              • #52
                От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

                Савиджа е твоят човек! Интересно как се дават категорични мнения на хора, които очевидно не са наясно с материята. Не че аз съм наясно де, но чета много. Дано не се обиди някой, но и да се обиди има за какво.
                Това че един бус е с двойна гума не го прави задължително камион, Ивеко имат бус с означение 29с11 и не, не е камион. 29-товароносимост 2900кг максимална маса "С"-двойна гума, 11-110 конски сили(макар че те реално са по-малко, но ги приемат за 110). Спринтер и Крафтер на практика са един и същ бус като шаси, но с различна табелка, е муцунките им са малко различни, за двигателите не знам. Имам Ивеко 35S13 130 коня 6 скорости, някой се изказа как не може да качи Вакарел, ако иска мога да го кача да види как вдига 160+ на шеста, е Вакарал сигурно ще я кача с 130 вярно.
                Двойната гума е по-стабилна при движение, особено натоварена, но проходимостта е една и съща-никаква и при двете на задно, преди сегашното Ивеко имахме 35C10 и двете плюнка да има под задните гуми и му е трудно тръгването празен. Е натоварени са малко по-добре, но пак е трагично.
                На практика 35S13 и 35C13 (например) имат еднаква максимално Разрешена маса-3500кг, но конструктивната маса на "S"-ката е по-голяма, заради по-голямата тежест на двойният мост и двете гуми, разликата не е много голяма 100-150kg. За разлика от това обаче двойната гума може да претоварва значително повече.
                Най-големият и дълъг бус ще има най-малка товароносимост, в сравнение със малко по-късата база:
                http://www.parkers.co.uk/vans/news-a...yloads-at-35t/
                Както казах Савиджа е твоят човек, малко съм объркан от правилата във форума и се надявам, че пускането на линк към друг форум не е проблем, но ако все пак е, влез във кемперският форум и търси уникатите на Savich ето и тема за размисъл: http://kemper-club.com/forum/viewtopic.php?t=4218
                Той прави и кемпери по поръчка между другото

                Коментар


                • #53
                  От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  ... Кухнята ще е само 1 котлон микровълнова, мивка, хладилник и кафе машина.
                  За 4 човека ще трябват хладилник с някакъв приличен обем, както и резервоари за чиста и мръсна вода. Отопление, ако ще се ползва и в студено време.

                  Повечето проекти с бусове преправени на кемпери до 3,5 тона, които съм виждал са удобни като пространство и функционалност за двама човека.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

                    Сетих се и нещо друго Ивеко, Спринтер/Крафтер са със скосени към покрива стени, затова и водещите производители на кемпери от бусове, защото последните няколко години има бум на тези трансформации, са на базата на Фиат, нищо че ползват двигатели на Ивеко. Фиат/Пежо/Ситроен, Транзит, Рено Мастер са с прави стени и не се скосяват колкото първите.
                    Честно казано на мен най-много ми харесва идеята на закупуване на Luton Van и обръщане на дирекцията, така и така трябва да се разглобява всичко за изолацията, но пък кемпера ще стане като модерните и широчината е задоволителна.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

                      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                      За 4 човека ще трябват хладилник с някакъв приличен обем, както и резервоари за чиста и мръсна вода. Отопление, ако ще се ползва и в студено време.

                      Повечето проекти с бусове преправени на кемпери до 3,5 тона, които съм виждал са удобни като пространство и функционалност за двама човека.
                      Да, 100 литра хладилен обем и 200 литра чиста вода са минимум за 4 пътника.
                      Моите разчети са за не повече от 36 часа автономност при 4 човека, т.е. всеки ден да се движи и да се допълват ел. енергия, вода и хран. припаси.

                      Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                      Сетих се и нещо друго Ивеко, Спринтер/Крафтер са със скосени към покрива стени, затова и водещите производители на кемпери от бусове, защото последните няколко години има бум на тези трансформации, са на базата на Фиат, нищо че ползват двигатели на Ивеко. Фиат/Пежо/Ситроен, Транзит, Рено Мастер са с прави стени и не се скосяват колкото първите.
                      Честно казано на мен най-много ми харесва идеята на закупуване на Luton Van и обръщане на дирекцията, така и така трябва да се разглобява всичко за изолацията, но пък кемпера ще стане като модерните и широчината е задоволителна.

                      Тези Luton Van като гледам снимки тавана е прозрачен. От какъв материал са направени, могат ли качествено да се изолират и да се направи "топла връзка" с кабината?
                      За Сашо Савич знам, но не мога да направя връзка. Чел съм за два конвертирани буса в кемпер.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #56
                        От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Впрочем, Ц категорията струва далеч по-малко от неуспешните последователни опити да насилваш кантара и метъра.
                        Проблемите не свършват само с придобиването на съответната категория за правоупрваление "С". От тук нататък следват необходимите - тахограф, електронна карата на водача, задължителните 45 мин. почивка на всеки 4,5 часа шофиране и пауза след 9ч на волана и т.н. Нищо чудно от ДАИ да му поискат и карта за квалификация на водач на МПС /т.н. професионална компетентност/. Отделно цените на винетните стикери, застраховки и т.н. стават като за камион.
                        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                        First impression is not always true. Get inspired.
                        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                        Reading is sooo boring, unlike writing!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

                          Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                          Проблемите не свършват само с придобиването на съответната категория за правоупрваление "С". От тук нататък следват необходимите - тахограф, електронна карата на водача, задължителните 45 мин. почивка на всеки 4,5 часа шофиране и пауза след 9ч на волана и т.н. Нищо чудно от ДАИ да му поискат и карта за квалификация на водач на МПС /т.н. професионална компетентност/. Отделно цените на винетните стикери, застраховки и т.н. стават като за камион.
                          Да и в някой страни като Австрия не се заплаща винетка, а се купува и инсталира уред, който начислява такса такса на километър, която в общия случай е повече от цената на горивото.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #58
                            От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

                            Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                            Проблемите не свършват само с придобиването на съответната категория за правоупрваление "С". От тук нататък следват необходимите - тахограф, електронна карата на водача, задължителните 45 мин. почивка на всеки 4,5 часа шофиране и пауза след 9ч на волана и т.н. Нищо чудно от ДАИ да му поискат и карта за квалификация на водач на МПС /т.н. професионална компетентност/. Отделно цените на винетните стикери, застраховки и т.н. стават като за камион.
                            Всички кемпери,с тегло до 5тона се регистрират категория М1. Нямат нищо общо с камионите!
                            088пет722пет99
                            http://www.hydropompi.com/

                            Коментар


                            • #59
                              От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

                              М1 до 5 тона ли е?

                              Коментар


                              • #60
                                От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

                                За кемпер-100%! За друго-не знам!!
                                088пет722пет99
                                http://www.hydropompi.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X