Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

    Леки и здрави мебели се правят сложно , разни ПДЧ , МДФ , ... ги забрави. За вратичките примерно се прави рамка от липа , пълнежа от стиропор , от двете страни авиационен шперплат 1-2мм. Страници , каси на легла , по същия начин , като на местата на сглобките пълнежа е от масивен материал. Може и чам да се ползва , но липата е по-лека , по-плътна структура , по-малко чепове , цената и е малко по-висока , но имайки предвид по-малкото фира , се компенсира.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #32
      От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

      Колко ориентировъчно може да е общото тегло на:
      кухненски остров с плот лице 1 м.
      3 бр. кухненски чекмеджета 0,5 м.
      падащ плот преграждащ вратата. 0,5 м.
      гардероб с лице 0,5 м.
      маса
      канапе превръщащо се в легло 1 м.
      врата за баня 0,5 м.
      шкавче, етажерка за баня
      шкавчета по тавана 3 м.
      Вертикални прегради, стени на баня.
      Какво ли изпускам?
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #33
        От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

        200-250кг. , но имай предвид , че ти трябва инсталация , канализация , банята се облепва от вътре , дъно , мивки , ....
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #34
          От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

          Не е зле да търсиш нещо готово.......
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • #35
            От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

            Ето ти инфо за шаси двигател и т.н. Няма разлика с предния модел,само фейса и кабината са други!

            http://www.ellall.ru/matchast/Iveco/Lorry-Iveco-Daily/
            088пет722пет99
            http://www.hydropompi.com/

            Коментар


            • #36
              От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

              Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
              Не е зле да търсиш нещо готово.......
              От няколко години търся.
              Постепенно вдигам сумата която бих могъл да дам.
              До началото на този септември си мислех да събирам пари и да се надявам, че някога ще ми стигнат да си купя мечтана къща на колела.
              За 4 дни ползвах кемпер на базата на форд транзит произведен 2010 г. и регистриран в края на същата. Пазен, на малко км. В Бг. няма предлагане на точно този модел. Навън, в Италия цените бяха в интервала 31 000 - 37 000 евро.
              Но и на този вече някой беше силиконирал ръбовете на алковена, мебелировката вътра беше малко "аманет" "сделана", двигател, ходова част бяха перфектни.
              Разбрах, че ще си купя нещо, което повече ще ме дразно отколкото да ме кефи.
              Разбрах, че не е във финансовите ми възможностти да си купя нов кемпер и всеки 5 години да правя това.
              Та за това мисля да: 1. си купя бус и 2. да възложа на някой да го превърне в кемпер. А ако не намеря изпълнител по т. 2. да си го "сделам".
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #37
                От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

                Доста условия има в задачата, които са много трудно изпълними всички заедно - товароносимост, задвижване, обем на товарния отсек, скорост и комфорт на придвижване, комфорт на обитаване, цена... Кои са приоритетите за ползване на мечтания кемпер?

                - товарен отсек от 4.5 метра: за нормално обитаване трябват още поне 3-4 метра за жилищна част, шофьорски седалки/табло, торпедо. Общата дължина започва да надхвърля и най-големите пълноразмерни кемпери - сигурен ли си, че искаш да караш и паркираш такова нещо редовно?
                - колко души трябва да го обитават? Трябва ли да има тоалетна/баня или ще се разчита на външни такива?
                - за какво ще се ползва - само за състезания или и за семейни излети и ваканции?
                - кое е по-важно - да се притежава кемпер и да се ползва по предназначение, или да се построи със собствени сили?

                Доколкото ми е известно, нещо, което да отговори на всички точки по-горе, би струвало над шестцифрена сума и със сигурност не би се карало с категория за лека кола. Ако целта е да се закарат мотори и оборудване до точка Б и да се прекарат няколко дена в бойна обстановка, бих заложил на готов, направен от добра фирма (не самоделка) бус-кемпер с нормални бусови размери и ремарке. Същият бус-кемпер може да се ползва и за всякакви кратки излети - със или без семейство.

                Ако се планира и редовна "цивилна" употреба, бих заложил на две отделни возила - един бус, пригоден за базови жилищни нужди и превоз на инвентара с/без ремарке, и един пълноценен кемпер. В първото имаш всичко най-необходимо за елементарен подслон и поддръжка преди и след каране, във второто - целия комфорт, който ти трябва за нормална почивка от 2, 4 или N на брой седмици. Не на последно място - защото качественият кемперски интериор и оборудване са твърде нежни и крехки изделия и трудно ще понесат употреба в бойни условия.

                Самоделките за мен са безсмислени за пълноценно обитаване, освен ако основният кеф не се състои в правенето им. Имам доста живи примери за безкрайни такива проекти, които не свършват години наред. Освен че една качествено направена самоделка в крайна сметка не излиза много по-евтина от фабричното, дизайнерите на добрите марки имат доста по-голям опит в ергономията и рационалното използване на пространството от всеки гаражен "асемблатор". Това ясно си личи във всички бус-кемпери на Westfalia, например.

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                За 4 дни ползвах кемпер на базата на форд транзит произведен 2010 г. и регистриран в края на същата. ... Но и на този вече някой беше силиконирал ръбовете на алковена, мебелировката вътра беше малко "аманет" "сделана", двигател, ходова част бяха перфектни.
                Горното изречение си отговаря само - като цяло, всички кемпери от не най-висок клас, произведени в последните 10-15 години, се движат доста прилично по пътя, но интериорът е сглобен малко "като за умряло". При по-старите е обратното - скоростта на придвижване е между 90 и 110 км/ч, но изпълнението на интериора е чувствително по-добро. Като изключим глезотиите, в основното оборудване няма съществена разлика между 5 и 25-годишен кемпер.

                П.П. Не че не познавам и човек, който редовно си кара 30-годишен 7-метров кемпер с предно предаване и около 3-400 кг ремарке с лодка със 130 км./ч, ама това вече е друг жанр...
                Последно редактирано от badeff; 13-10-16, 19:43. Причина: Корекция тегло
                Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                Коментар


                • #38
                  От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Колко ориентировъчно може да е общото тегло на:
                  кухненски остров с плот лице 1 м.
                  3 бр. кухненски чекмеджета 0,5 м.
                  падащ плот преграждащ вратата. 0,5 м.
                  гардероб с лице 0,5 м.
                  маса
                  канапе превръщащо се в легло 1 м.
                  врата за баня 0,5 м.
                  шкавче, етажерка за баня
                  шкавчета по тавана 3 м.
                  Вертикални прегради, стени на баня.
                  Какво ли изпускам?
                  Това нещо в макси базата на никой бус не можеш да го направиш ,поне си ми наблизо ела да мериш .Имам и един Спринтер - фургон който леко се доближава до изискванията ти ,макс базата на фургоните е ,но празен тежи към 2600 кг. ( има падащ борд отзад който е около 100 кг. )
                  п.п : Бусовете ми са само Спринтери ,имах неблагоразумието да си купя Ивеко но след три кошмарни месеца поправих тази огромна грешка.
                  Стария Спринтер ( турбо дизела ) празен и претоварен ( около 1800 кг. +- 50 ) върви със 130-140 км. без усилие и разхода е почти еднакъв ( 9-10,5 л. на 100 км . )
                  rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                  0898 51 31 46

                  Коментар


                  • #39
                    От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG3240.jpg
Прегледи:1
Размер:83.3 КБ
ID:5731067

                    Не ми се слиза да го меря сега ,но ако те интересува ( информативно ) утре ще ти го наснимам и измеря отвътре .
                    Този фургон гори около 13 ( заради високото чело ) и поддържа макс. 130 км/ч ,но не е комфортно вътре с такива скорости .
                    rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                    0898 51 31 46

                    Коментар


                    • #40
                      От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

                      Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
                      Доста условия има в задачата, които са много трудно изпълними всички заедно - товароносимост, задвижване, обем на товарния отсек, скорост и комфорт на придвижване, комфорт на обитаване, цена... Кои са приоритетите за ползване на мечтания кемпер?

                      - товарен отсек от 4.5 метра: за нормално обитаване трябват още поне 3-4 метра за жилищна част, шофьорски седалки/табло, торпедо. Общата дължина започва да надхвърля и най-големите пълноразмерни кемпери - сигурен ли си, че искаш да караш и паркираш такова нещо редовно?
                      - колко души трябва да го обитават? Трябва ли да има тоалетна/баня или ще се разчита на външни такива?
                      - за какво ще се ползва - само за състезания или и за семейни излети и ваканции?
                      - кое е по-важно - да се притежава кемпер и да се ползва по предназначение, или да се построи със собствени сили?

                      Доколкото ми е известно, нещо, което да отговори на всички точки по-горе, би струвало над шестцифрена сума и със сигурност не би се карало с категория за лека кола. Ако целта е да се закарат мотори и оборудване до точка Б и да се прекарат няколко дена в бойна обстановка, бих заложил на готов, направен от добра фирма (не самоделка) бус-кемпер с нормални бусови размери и ремарке. Същият бус-кемпер може да се ползва и за всякакви кратки излети - със или без семейство.

                      Ако се планира и редовна "цивилна" употреба, бих заложил на две отделни возила - един бус, пригоден за базови жилищни нужди и превоз на инвентара с/без ремарке, и един пълноценен кемпер. В първото имаш всичко най-необходимо за елементарен подслон и поддръжка преди и след каране, във второто - целия комфорт, който ти трябва за нормална почивка от 2, 4 или N на брой седмици. Не на последно място - защото качественият кемперски интериор и оборудване са твърде нежни и крехки изделия и трудно ще понесат употреба в бойни условия.

                      Самоделките за мен са безсмислени за пълноценно обитаване, освен ако основният кеф не се състои в правенето им. Имам доста живи примери за безкрайни такива проекти, които не свършват години наред. Освен че една качествено направена самоделка в крайна сметка не излиза много по-евтина от фабричното, дизайнерите на добрите марки имат доста по-голям опит в ергономията и рационалното използване на пространството от всеки гаражен "асемблатор". Това ясно си личи във всички бус-кемпери на Westfalia, например.



                      Горното изречение си отговаря само - като цяло, всички кемпери от не най-висок клас, произведени в последните 10-15 години, се движат доста прилично по пътя, но интериорът е сглобен малко "като за умряло". При по-старите е обратното - скоростта на придвижване е между 90 и 110 км/ч, но изпълнението на интериора е чувствително по-добро. Като изключим глезотиите, в основното оборудване няма съществена разлика между 5 и 25-годишен кемпер.

                      П.П. Не че не познавам и човек, който редовно си кара 30-годишен 7-метров кемпер с предно предаване и около 800 кг ремарке с лодка със 130 км./ч, ама това вече е друг жанр...

                      Изцяло подкрепям!
                      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

                        Не знам дали попада в бюджета , но е добра готова база .
                        http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...G&pageNumber=1

                        Коментар


                        • #42
                          От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

                          Първоначално публикуван от badeff Преглед на мнение
                          Доста условия има в задачата, които са много трудно изпълними всички заедно - товароносимост, задвижване, обем на товарния отсек, скорост и комфорт на придвижване, комфорт на обитаване, цена... Кои са приоритетите за ползване на мечтания кемпер?

                          - товарен отсек от 4.5 метра: за нормално обитаване трябват още поне 3-4 метра за жилищна част, шофьорски седалки/табло, торпедо. Общата дължина започва да надхвърля и най-големите пълноразмерни кемпери - сигурен ли си, че искаш да караш и паркираш такова нещо редовно?
                          - колко души трябва да го обитават? Трябва ли да има тоалетна/баня или ще се разчита на външни такива?
                          - за какво ще се ползва - само за състезания или и за семейни излети и ваканции?
                          - кое е по-важно - да се притежава кемпер и да се ползва по предназначение, или да се построи със собствени сили?

                          Доколкото ми е известно, нещо, което да отговори на всички точки по-горе, би струвало над шестцифрена сума и със сигурност не би се карало с категория за лека кола. Ако целта е да се закарат мотори и оборудване до точка Б и да се прекарат няколко дена в бойна обстановка, бих заложил на готов, направен от добра фирма (не самоделка) бус-кемпер с нормални бусови размери и ремарке. Същият бус-кемпер може да се ползва и за всякакви кратки излети - със или без семейство.

                          Ако се планира и редовна "цивилна" употреба, бих заложил на две отделни возила - един бус, пригоден за базови жилищни нужди и превоз на инвентара с/без ремарке, и един пълноценен кемпер. В първото имаш всичко най-необходимо за елементарен подслон и поддръжка преди и след каране, във второто - целия комфорт, който ти трябва за нормална почивка от 2, 4 или N на брой седмици. Не на последно място - защото качественият кемперски интериор и оборудване са твърде нежни и крехки изделия и трудно ще понесат употреба в бойни условия.

                          Самоделките за мен са безсмислени за пълноценно обитаване, освен ако основният кеф не се състои в правенето им. Имам доста живи примери за безкрайни такива проекти, които не свършват години наред. Освен че една качествено направена самоделка в крайна сметка не излиза много по-евтина от фабричното, дизайнерите на добрите марки имат доста по-голям опит в ергономията и рационалното използване на пространството от всеки гаражен "асемблатор". Това ясно си личи във всички бус-кемпери на Westfalia, например.



                          Горното изречение си отговаря само - като цяло, всички кемпери от не най-висок клас, произведени в последните 10-15 години, се движат доста прилично по пътя, но интериорът е сглобен малко "като за умряло". При по-старите е обратното - скоростта на придвижване е между 90 и 110 км/ч, но изпълнението на интериора е чувствително по-добро. Като изключим глезотиите, в основното оборудване няма съществена разлика между 5 и 25-годишен кемпер.

                          П.П. Не че не познавам и човек, който редовно си кара 30-годишен 7-метров кемпер с предно предаване и около 3-400 кг ремарке с лодка със 130 км./ч, ама това вече е друг жанр...

                          "- товарен отсек от 4.5 метра: за нормално обитаване трябват още поне 3-4 метра за жилищна част, шофьорски седалки/табло, торпедо. Общата дължина започва да надхвърля и най-големите пълноразмерни кемпери - сигурен ли си, че искаш да караш и паркираш такова нещо редовно?"

                          При товарен отсек от 4.5 метра общата дължина на буса е 7 м. Толкова са дълги и доста кемпери. Буса е малко по-тесен от кемпера и няма алковен.

                          "- колко души трябва да го обитават? Трябва ли да има тоалетна/баня или ще се разчита на външни такива?"

                          Основно двама на разходки извън Бг. За състезания 3-4 човека. Ще има "мокро" помещение - баня с тоалетна. Основния проблем който пъзниква е че ме трябва много вода при свободно къмпингуване.

                          "- за какво ще се ползва - само за състезания или и за семейни излети и ваканции?"

                          И за двете, като в първия случай ще влачи платформа.

                          "- кое е по-важно - да се притежава кемпер и да се ползва по предназначение, или да се построи със собствени сили?"

                          Да се ползва по предназначение. Ако мога да намеря удобен кемпер под наем за примерно 100 лв за денонощие бих сключил годишен договор, че ще го наемам за 1 месец в избрани от мен дни. Изобщо не ми е целта да си правя кемпер и ако има читава фирма бих възложил направата.
                          Старите кемпери са по-добре направени, но годините си оказват влиянието и масово текат, амортизирани са и освен това със старо дукато със 74 к.с. мощност по талон от преди четвърт век конете отдавна са убегали и като види голям наклон даже и първа скорост се явява "дълга".
                          Ясно ми е, че този, който произвежда кемпери ще го направи по-добре, защото има опит в това но няма да отговори на моите конкретни нужди. А да си поръчам нов кемпер нямам толкова средства.

                          QUOTE=edin_lyd;3034164]Това нещо в макси базата на никой бус не можеш да го направиш ,поне си ми наблизо ела да мериш .Имам и един Спринтер - фургон който леко се доближава до изискванията ти ,макс базата на фургоните е ,но празен тежи към 2600 кг. ( има падащ борд отзад който е около 100 кг. )
                          п.п : Бусовете ми са само Спринтери ,имах неблагоразумието да си купя Ивеко но след три кошмарни месеца поправих тази огромна грешка.
                          Стария Спринтер ( турбо дизела ) празен и претоварен ( около 1800 кг. +- 50 ) върви със 130-140 км. без усилие и разхода е почти еднакъв ( 9-10,5 л. на 100 км . )[/QUOTE]

                          Точно това ми е основния въпрос: Мерцедес или Ивеко. Втора употреба мерцедес и по-скъп, има по-малко продадени нови екземпляри и предлагането на втора употреба е по-малко. Гние много. Но мерцедес е име, традиция и сигурно има защо да е толкова скъп.

                          Ивекото е малко по-"дървено", но има изобилие и с парите с които ще купиш грохнал и ръждясал спринтер ще се купи по-читаво дейли.

                          Точно за този въпрос основно е тази тема.

                          Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
                          Не знам дали попада в бюджета , но е добра готова база .
                          http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...G&pageNumber=1
                          Влиза в бюджета, но не е това, което ми трябва. Освен прозорците и тентата друго не ми върши работа. Купето е старо, разположението не ми върши работа.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #43
                            От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

                            Искам само да уточня, че вероятно колегата s_s1 под 4.5 м.товарен отсек е имал пред вид пространството, което е за жилищната част - седяща група, кухнески плот+печка и хладилник, баня и тоалетна и спалня. С такова оборудване, с място за двама - трима души и двата буса дълга база стават много добре. Наистина основния въпрос е, коя от двете марки да се вземе. И дали буса да е след фейслифта 2006 год. или и преди това става. Чувам, че произведените преди 2006 с нищо не са по-лоши от следващите, дори в някои отношения са по лесни за обслужване. Тези въпроси и мен живо ме интересуват, щото с колегата сме на един акъл.
                            BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                            LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                            Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

                              Може би не съм схванал правилно - трябват 4.5 метра товарен отсек за трансформация в жилищна част, или толкова трябва да останат свободни за мотори/работилница след нея?

                              Ако е първото, то това, което търсиш, съществува готово на базата на Спринтер - James Cook на Westfalia: http://www.marktplaats.nl/a/caravans...sPage=lr&pos=5 . Не знам доколко се вписва в бюджета, цените са горе-долу такива.

                              P.S. - ако не държиш изключително много на годината, цените са наполовина: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...k&pageNumber=1

                              Цялата серия James Cook (база Mercedes) и Sven Hedin (база VW) са супер добре измислени къщички. Оглеждал съм подробно един James Cook от предишното поколение - нещо такова: http://www.marktplaats.nl/a/caravans...sPage=lr&pos=7 . Има всичко, което има и един пълноразмерен кемпер, в обема на бус. Изключително функционални са - аз се бях засилил към такъв, но ми изпадна интегриран Химер в идеално състояние, и не го мислих дълго. (1994 г., без течове )

                              По-бюджетен вариант е по-старият модел Sven Hedin (до '94-'95 г.) и смяна на мотора с по-съвременен. Всякакви интервенции и модификации по механиката ми се виждат в пъти по-реалистични и предвидими, отколкото опити да се постигне заводско изпълнение в кемперната част.
                              Последно редактирано от badeff; 14-10-16, 13:01. Причина: Нов линк
                              Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                              TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                              Коментар


                              • #45
                                От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

                                Добре де, ако в някоя търсачка се напише "кемпери под наем", излизат безброй резултати.
                                Нито един ли не е достатъчно добър?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X