Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

    Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
    Ивеко си има обозначение за тази цел-примерно (3512)-3500кг.общо тегло и 120 коня.От 1983г. си ги има с двойна гума,и тегло до 3.5тона!И няма нищо незаконно в регистрирането! Цитирания пример е неуместен!
    Има ги , но товарната част е 2.6м. , а той иска максимално дълга и висока база , та там вече прескача 3.5 тона общо тегло.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #17
      От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

      Iveco на жандармерията ми изглежда идеално за кемпер, даже може да го боядисаш същия цвят

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vm90_001.jpg
Прегледи:1
Размер:132.1 КБ
ID:5731022

      Коментар


      • #18
        От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

        Във фирмата която работя,имаме 5бр.ивеко.Купувани са нови 3 и 2 втора ръка.като двигател са ок,вече са на по 400-550 хиляди,и с двигателя нямат ядове.Едното гръмна турбина на 350000 и дюзи,другите нямат ядове.Гният им предните капаци и отзад вратите на фургона.Като цяло не са лоши.четири са по 130коня и 1 150.като разход са еднакви,ама във вървежа голямото върви доста повече.
        SUZUKI VITARA V6
        HONDA CBR 919RR
        MERCEDES ML
        MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

        Коментар


        • #19
          От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          И пак да помоля някой ако има инфо да сподели за двигатели, слаби места и проблеми.
          До 2006 има отделни екземпляри със старото предно торсионно окачване! То е за предпочитане,защото другите са като на спринтера,с напречен ресьор,и много често съм чувал за скъсани греди при тях!Ако са продължили да го ползват и след 2006, е за предпочитане. Аз лично бих избрал Ивеко пред Мерц!

          Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
          Има ги , но товарната част е 2.6м. , а той иска максимално дълга и висока база , та там вече прескача 3.5 тона общо тегло.
          Не искам да споря,но при дължина 7метра на целия бус,както искаш го смятай товарния отсек.
          Имам го,та затова съм толкова категоричен!
          088пет722пет99
          http://www.hydropompi.com/

          Коментар


          • #20
            От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

            И след 2006 има с торсион,и преди 2006 има с ресьор.А тези с ресьорното окачване са два вида,с метален лист и с такъв от вибропласт.
            SUZUKI VITARA V6
            HONDA CBR 919RR
            MERCEDES ML
            MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

            Коментар


            • #21
              От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

              Лично аз бих предпочел Спринтера.
              Разхода на гориво е значителен при Ивекото
              Спирачните апарати на Ивеко са много зле ,поне два пъти в годината блокират, датчиците доста солени.
              Окачване доста твърдо и шумно при Ивеко.
              ДВГ При Ивеко ако ако е не е шестак на Вакарел си на трета, горивен филтър 180 лв.
              Ел система много слабо място при Ивекото.
              Просто което смеих ме ключ на фаровете, таблото е като коледна елха.
              Това е на първо четене за 2 бр. 35С12 2008 год.

              Коментар


              • #22
                От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

                Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                До 2006 има отделни екземпляри със старото предно торсионно окачване! То е за предпочитане,защото другите са като на спринтера,с напречен ресьор,и много често съм чувал за скъсани греди при тях!Ако са продължили да го ползват и след 2006, е за предпочитане. Аз лично бих избрал Ивеко пред Мерц!



                Не искам да споря,но при дължина 7метра на целия бус,както искаш го смятай товарния отсек.
                Имам го,та затова съм толкова категоричен!
                Не ме разбирай погрешно , споря защото и аз искам да правя нещо такова , а в спора се ражда истината. Не искам да се окаже , че тежи повече от колкото трябва в завършен вид.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #23
                  От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

                  Моя е правен на кемпер в Италия,от фирма,която вече не съществува. На кантара на ГТП(доколкото може да му се вярва),показа тегло 3600кг. с половин резервоар(100л)вода. А има доволно дървения(мебели и кревати) и всичко което има в един нормален кемпер.Сигурен съм,че преди тръгване за почивка,ще има поне още 200-300кг. отгоре!Не ме притеснява относно СУМПС,ама сигурно мога да изям дървото по някой друг параграф! Та зависи от какво и как ще се направи,за да не се стига до претоварване!
                  088пет722пет99
                  http://www.hydropompi.com/

                  Коментар


                  • #24
                    От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

                    Аз мебелировката знам как да си я направя лека , с това се занимавам , да правя мебели. Но като се прибавят трима души , мотор/и , инструменти , ..... ще дойде към четири тона , а пък колегата иска и по-тежки неща да товари.
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • #25
                      От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

                      Максимална дължина на каросерията на Ивеко до 3.5т е 4.10м.Много бордови бусове се внасят типизирани на 3.5т макар че са 5тонни,но така си се регистрират и в България по абсолютно нормалния начин.Общото тегло на Ивеката го има закодирано във ВИНа.Иначе 2.8 и 3.0 са чук,но страдат от кутии,особено тия,които са товарени здраво.
                      Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                      Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                      Враца

                      Коментар


                      • #26
                        От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

                        Точно затова,че могат да товарят повече(моя е с двоен пакет ресьори,и горните въобще не пипат петите при това тегло),марката е любима за служителите на ДАИ! Редовно са претоварени,и те го знаят и ги спират за проверки най-много от всички други марки! Това е инфо от приятел,който работи там!А относно дължината на фургона,тя е малко повече от тези с каросерия-4.60м. Дългата база на новия модел(от 2015) даже е по-дълъг-4.80м.
                        088пет722пет99
                        http://www.hydropompi.com/

                        Коментар


                        • #27
                          От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

                          В България за сега може всичко , но от първото мнение става ясно , че ще се пътува извън България , и над 3.5 тона общо тегло ще има проблеми.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • #28
                            От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

                            Е затова казах,че ако се направи както (и от когото трябва),проблема с претоварването ще е мит!
                            088пет722пет99
                            http://www.hydropompi.com/

                            Коментар


                            • #29
                              От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

                              Но казва и , че в задната част ще има доста тежък товар. Най-добре е да дадеш на твоя теглото празен , и от там да се правят сметки , обзавеждане , товар , ....
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар


                              • #30
                                От: Бус за трансформация в кемпер. Мерцедес или Ивеко?

                                Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                                Аз мебелировката знам как да си я направя лека , с това се занимавам , да правя мебели. Но като се прибавят трима души , мотор/и , инструменти , ..... ще дойде към четири тона , а пък колегата иска и по-тежки неща да товари.
                                И това ще ми е от полза как да се направят леки мебели. От какъв материал.

                                За моя проект ми трябва товарно помещение от 4,5 м. Но и 4,4 м. ще ми стигнат, но по-малко не.

                                Ползвах кемпер с предно задвижване и макар, че изобщо не беше натоварен и при повече газ по завоите при изкачване боксуваше и при суха настилка.
                                Нямаше теглич и не съм закачал платформа. А и в чужбина няма да мъкна платформа. Та затова ми е нужно задвижване на заден мост.
                                С оглед на по-добрата проходимост има ли предимство да е с двойна задна гума?

                                Колко тежи 35 S 18 и 35 С 18?
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X