Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трудно палене на Land Rover Discovery 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Трудно палене на Land Rover Discovery 2

    Филтъра е сменен преди 3 месеца.

    Коментар


    • #17
      От: Трудно палене на Land Rover Discovery 2

      Колеги имали някой схема на компютъра , губят се импулсите от датчика на коляновия вал , а той влиза в компютъра.Когато има импулс пали ,няма ли няма палене .Възможно ли е проблем в компютъра? Някой имал ли е проблеми с него?

      Коментар


      • #18
        От: Трудно палене на Land Rover Discovery 2

        Първоначално публикуван от icodi Преглед на мнение
        Колеги имали някой схема на компютъра , губят се импулсите от датчика на коляновия вал , а той влиза в компютъра.Когато има импулс пали ,няма ли няма палене .Възможно ли е проблем в компютъра? Някой имал ли е проблеми с него?
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:New Picture1.jpg
Прегледи:1
Размер:133.7 КБ
ID:5731049

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:New Picture (1).png
Прегледи:1
Размер:80.3 КБ
ID:5731048

        Иди в : Land Rover -Систематизирана информация. Намери и изтегли каквото ти трябва.Има достатъчно инфо.
        Сядай и чети, че си е нужно !

        Коментар


        • #19
          От: Трудно палене на Land Rover Discovery 2

          Пробвай с изчистване/подсушаване и контактен спрей,виж си и кабела също дали не е оголен или наранен.Може да пробвате и с комп от друга джипка.
          Use since:
          OpenBSD 3.x
          FreeBSD 4.x
          Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

          Коментар


          • #20
            От: Трудно палене на Land Rover Discovery 2

            Първоначално публикуван от icodi Преглед на мнение
            .....При палене на скорост пали веднага и колата работи без проблем на стартер не пали .....
            Колега, имаш буквално нарисуван проблем!
            Тоест, за да се стартира ДВГ трябват обороти! Кой отговаря за достигане на необходимите обороти за стартиране на ДВГ!?
            Провери и подгревните свещи, щото го има и момента, че при стартиране на студен ДВГ, дори и при оптимални обороти на стартера трябва и подгрята горивна камера!
            Последно редактирано от Аndro 160; 18-10-16, 15:58.

            Коментар


            • #21
              От: Трудно палене на Land Rover Discovery 2

              Май работата отива към акумулатор , но искам да съм сигурен. Свещите са проверени не от тях, кабели ,компютър също не е от тях.Акумулатора на палене е 11,8 но ме притеснява , че като врътна 4-5 пъти да запаля и умира .Ще провам с друг да съм сигурен.

              Коментар


              • #22
                Проблема остава и с друг акумулатор трудно запали , вече и майсторите не знаят какво може да е .

                Възможно ли е стартера да има проблем от което да се бърка датчика на коляновия вал?
                Колеги помагайте.
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 21-10-16, 13:46.

                Коментар


                • #23
                  От: Трудно палене на Land Rover Discovery 2

                  Първоначално публикуван от icodi
                  Възможно ли е стартера да има проблем от което да се бърка датчика на коляновия вал?
                  Да, но е малко вероятно - на стартера обикновено му умира шалтера и тогава въобще няма въртене.По вероятно е или да има кабелен проблем с датчика, или да сте пропуснали да сложите шайбата под датчика, или пък да сте сложили шайба на датчик, който няма нужда от нея.
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Трудно палене на Land Rover Discovery 2

                    Кабелите са прогонени до компютъра всичко излиза . Каква е тази шайба как да се познае дали има или не? Датчика го сложих както го изкарах от кутията но не видях да има шайба тя отделно ли се слага и къде?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Трудно палене на Land Rover Discovery 2

                      Едно предположение съм написал. Пробвай със старт-спрей и кажи какво се случва.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Трудно палене на Land Rover Discovery 2

                        Първоначално публикуван от icodi Преглед на мнение
                        Кабелите са прогонени до компютъра всичко излиза . Каква е тази шайба как да се познае дали има или не? Датчика го сложих както го изкарах от кутията но не видях да има шайба тя отделно ли се слага и къде?
                        Има малка разлика в дължината на ранните и по-късните датчици. Съответно тая разлика променя разстоянието между върха на датчика и венеца, което променя отчета на самия датчик. Първоначалния вариант е по-дълъг датчик с подложна шайба (около 1мм), после скъсяват датчика и махат шайбата.
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Трудно палене на Land Rover Discovery 2

                          Щом пали винаги и безпроблемно и от раз (а така ли е наистина или аз си добавям нещо?)на бутане,значи датчика си брои.Проблема е с въртенето.Може ли като закачите диагностиката вътре на порта да видите първо какъв волтаж показва там и колко е по същото време на акумулатора.Всички симптоми сочат към лошо въртене и не достатъчно отчетени обороти от датчика,което е или от акумулатор или от лоша връзка в кабел/маса,или стартер.При мен беше от първите 2 и като ги оправих,всичко си дойде на мястото.
                          2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                          Коментар


                          • #28
                            От: Трудно палене на Land Rover Discovery 2

                            При мен се оказа стартера , след като установихме ,че няма импулси от датчика на коляновия вал ,по точно бяха много лоши.Явно стартера не можеше да развърти както трябва , след запалване импулсите ставаха идеални .Това ме насочи към стартера , само той не бе проверен.Днес отворих стартера и видях проблема .Контакта на котвата беше станал буквално като вестник и не е давал контакт както трябва.Ще го снимам за да го видите .След смяна на котвта и пластините колата вече пали както трябва.Ето как малък проблем отваря много работа важното е , че има оправяне. Благодаря на колегите за насоките.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Трудно палене на Land Rover Discovery 2

                              Първоначално публикуван от icodi Преглед на мнение
                              При мен се оказа стартера , след като установихме ,че няма импулси от датчика на коляновия вал ,по точно бяха много лоши.Явно стартера не можеше да развърти както трябва , след запалване импулсите ставаха идеални .Това ме насочи към стартера , само той не бе проверен.Днес отворих стартера и видях проблема .Контакта на котвата беше станал буквално като вестник и не е давал контакт както трябва.Ще го снимам за да го видите .След смяна на котвта и пластините колата вече пали както трябва.Ето как малък проблем отваря много работа важното е , че има оправяне. Благодаря на колегите за насоките.
                              Поздрви за споделеното решение,колега!Повечето хора с кратко присъствие във форума само питат и бягат без да дадат обратна връзка след това и без да спомогнат за трупане на знание и опит.
                              2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                              Коментар


                              • #30
                                От: Трудно палене на Land Rover Discovery 2

                                Излезна и друг проблем в стартера скъсана бобина която задържа котвата .Колегите да го имат напредвид .Бобината се сваля въпреки , че се продава и то скъпо , за неразглобяема. Вече всичко е наред

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X