Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тестове на масла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тестове на масла

    Намерих едни клипове с тестове на масла. Моля по-опитните колеги, да изкажат мнение до колко е оправдана подобна методика за тестване. Не за друго, но при предишната смяна (9К км) на маслото в моята Vitara 2006 3D, маслото изтече бистро, сякаш сега е излязло от магазина. А сега (малко над 6 хил.км с Castrol 10W40 и сменен маслен филтър) маслото вече ми чернее.

    Нагряване:




    Триене:


  • #2
    От: Тестове на масла

    Щом си го източил като ново,значи не си върши работата както трябва.
    Mitsubishi Padjero II 2.8 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Тестове на масла

      Методиката (това с котлона) преди всичко е доста неиздържана откъм възпроизводимост на резултатите. С повече старание би трябвало да стане ама човекът не прави лаборатория а клипове за тубата.

      Другото изглежда да е възстановка на един от стандартните тестове, там не мога да преценя.

      Коментар


      • #4
        От: Тестове на масла

        Първоначално публикуван от pitbula74 Преглед на мнение
        Щом си го източил като ново,значи не си върши работата както трябва.
        Това е вярно само донякъде. Важен източник на чернилка в маслото са продуктите от собственото му стареене. Ако двигателят се експлоатира в по-специални условия (примерно само на пропан-бутан, на дълги разстояния с умерен товар) може да се окаже че това стареене е преобладаващ източник. В такива условия масло от висок клас може изобщо да не си промени цвета - не защото не мие, а защото много няма какво да мие.

        А има масла които от завода още са с много тъмен или направо черен цвят - било заради специфични добавки, било заради ниско качество на базовото масло.

        Коментар


        • #5
          От: Тестове на масла

          Двигателят работи само на бензин, няма газова уредба.
          Възпроизводимост... и аз не смятам да правя лаборатория. Интересно ми е до колко, едно загряване на котлон (безконтактен термометър бих могъл да намеря) и последваща проверка за нагар, биха ме ориентирали за качеството на маслото. Или поне да отлича фалшификат...
          Последно редактирано от Absolut; 10-10-16, 00:44.

          Коментар


          • #6
            От: Тестове на масла

            Това с този котлон е пълна глупост, той ги прегрява и им ебава майката, можеше направо с ацетиленова горелка да ги нагрее, за по сигурно..
            Ако целта е да покаже какво става когато изгори маслото, то е ясно става е това черното по двигателя, ама новите масла трябва да го мият..

            Маслото си има определен температурен диапазон от -40 до +110 градуса..

            Общо взето в любителски условия, могат да се направят два теста, за вискозитет и за маслен клин.

            За вискозитет маслото за двете си крайни температури не трябва да се променя много, тоест не трябва да си променя много вискозитета....

            А за маслен клин е един кантар с микрометър който мери масленият клин, който при няколко тона не трябва да е по малък от 0.2 мм. нито по голям.

            А другите неща се мерят най добре в двигател, не може да се симулира 100% това което се случва в двигателя..

            За мене тоя руснак просто е изпил тея дъна на бирички и е решил да прави експеримент тип пич по дръж ми бирата за малко..
            Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

            Коментар


            • #7
              От: Тестове на масла

              Първоначално публикуван от Absolut Преглед на мнение
              Двигателят работи само на бензин, няма газова уредба.
              Възпроизводимост... и аз не смятам да правя лаборатория. Интересно ми е до колко, едно загряване на котлон (безконтактен термометър бих могъл да намеря) и последваща проверка за нагар, биха ме ориентирали за качеството на маслото. Или поне да отлича фалшификат...
              Николко.
              Котлонът ако го оставиш се загрява до червено и определено излиза от рамките, в които маслата са предвидени да работят.

              Коментар


              • #8
                От: Тестове на масла

                До колкото разбрах от обясненията му, сложи температурата на 180С. Мерил я с някакъв термометър.
                @Traqn Savov: Мерси. Сигурен ли си за 110С? В една от колите (Италия), критичната температура на охладителя е 120С, а на маслото 130С. Разбира се, това са температури, в края на червения диапазон.
                На -40С няма как да пробвам, но на -32С, мерено с терморезистора на мултимера, 15W40 (мисля, че беше тексако) стана на рядка "грес". В смисъл - не е течно, че да мога да го излея от чашката. 10W40 Castrol също стана на грес, но все пак течеше (много бавно).
                Намерих някакви характеристики за Castrol Magnatec 10W40. Гледам, че за долна температура му дават -33С. Обаче как се интерпретира "flash point = 198С"? Като температура на възпламеняване? Тогава наистина подобен тест, на 180С е безмислен.

                Коментар


                • #9
                  От: Тестове на масла

                  За температури -30C ти трябва 5W...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тестове на масла

                    Flash point е пламна температура по нашенски. Температура при която можеш да запалиш изпаренията от веществото.

                    И да, в съвременни форсирани двигатели маслата често работят при температура 140-150 градуса. Това долу в картера, а по буталата - както провърви, ама може и над 200.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тестове на масла

                      Над 200 градуса, това масло можеш да го цункаш за последно това масло..

                      Маслото се загрява +10 20 градуса над температурата на двигателя, ако работната му температура е 108 макс 128 за маслото.
                      А ако пригреем двигателя, ми недей!!! го прегрява

                      Сега, че има бая нагрени детайли из двигателя, като дъното на буталата примерно, това е друг въпрос, то маслото там се пари като попадне и не се задържа за дълго, а което се задържи става на грозният киреч из двигателя който се мие страшно трудно..

                      Ясене, над 200 градуса маслото преминава в другото си агрегатно състояние "пара" за парен котел добре, за мазане на двигателя зле!!!!

                      ПС. При фракционната дестилация на нефта маслото се дестилира на около 270 градуса наситена пара, няма как да маже двигателя..

                      А съставките му на 270 градуса ще останат на дъното, ми не можем ли да си правим нови масла, по този начим, можем но ще получим чисто масло без никакви добавки, нещо от рода на М10

                      Фракционната дестилация на нефта.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0016-016-Prirodnymi-istochnikami-predelnykh-uglevodorodov-pomimo-ikh-gotovykh.jpg
Прегледи:1
Размер:98.6 КБ
ID:5730893
                      Последно редактирано от Traqn Savov; 11-10-16, 12:20.
                      Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X